strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

MAJ 201731 maja 2017, by Taimon
Rise of the Ryzen
Studio Nixxes udostępniło nową aktualizację do Rise of the Tomb Raider na PC. Jest to już dwunasta łatka, tym razem o wadze 73 MB, która wprowadza m.in. optymalizację dla procesorów AMD Ryzen.

Głównym celem aktualizacji jest usunięcie problemu z samoczynnym wyłączaniem się gry podczas używania DirectX 12. Samą "dwunastkę" poprawiono, przez co wydajność ma być znacznie większa w momentach bardziej uzależnionych od mocy procesora. Najbardziej jednak na wydajności zyskają użytkownicy procesorów AMD, a konkretnie serii Ryzen, choć poprawa ma być widoczna dla wszystkich.

Najnowszy Tomb Raider zaliczał się do grupy gier, które nie za dobrze działały na tych procesorach. Teraz to się zmieniło i można liczyć nawet na 50 proc. wzrostu wydajności.

   


30 maja 2017, by Cez
Co z nowymi komiksami? Wydawnictwo dementuje
Kilkanaście dni temu informowaliśmy o nowym, zbiorczym komiksie pt. Tomb Raider II Volume 3, który pojawił się w ofercie sklepu Amazon wraz z datą premiery przewidzianą na 23 stycznia 2018 roku. Wówczas gdybaliśmy, że wydanie to prawdopodobnie mogłoby zawierać zeszyty #13-18, które nie dość, że jeszcze się nie ukazały, to nawet nie zostały zapowiedziane. Jeśli styczniowa premiera zbiorczego wydania byłaby prawdziwa, oznaczałoby to, że numer #13 musiałby pojawić się lada moment. Odpowiedź, jaką uzyskaliśmy od wydawnictwa Dark Horse, przeczy tym spekulacjom.

"Na sto procent data podana na Amazonie jest nieprawidłowa, ponieważ to wydanie nie widnieje obecnie w naszej bazie, nawet jeszcze nie jest w fazie produkcji. Informacje na ten temat prawdopodobnie ogłosimy latem" - przekazał nam przedstawiciel wydawnictwa Dark Horse. Wychodzi na to, że sklep Amazon pospieszył się z ujawnieniem zbiorczego wydania, pytanie tylko skąd wziął szczegóły jak np. nazwiska twórców, skoro wydawca twierdzi, że rzekomo nowe komiksy jeszcze nie powstają.

Czekamy także na odpowiedź od studia Crystal Dynamics odnośnie nowych komiksów. Przypomnijmy, że według fanów okładka nowego zbiorczego wydania (kliknij, by powiększyć) może potwierdzać tytuł nowej gry, czyli Shadow of the Tomb Raider - zwróćcie uwagę na wielki cień, który jest większy od samej postaci Lary. Gdy tylko otrzymamy nowe szczegóły, niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

   


28 maja 2017, by Cez
Weź udział w zbiórce na Kickstarterze!
Zgodnie z zapowiedzią ruszyła zbiórka pieniędzy, która ma na celu wydanie albumu z utworami Nathana McCree z gier TR1, TR2 i TR3. Link do akcji: >>KLIK!<< Aby cel został osiągnięty, kompozytor musi poprzez serwis Kickstarter zebrać aż 160 tysięcy funtów (ponad 750 tysięcy zł). McCree wyjaśnia, że potrzeba aż takiej kwoty, ponieważ tyle kosztuje rejestracja 90 minut muzyki w londyńskim Abbey Road Studios z udziałem 76 muzyków Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej i 20-osobowego chóru. Twórca przygotował dla wpłacających osób trzynaście zestawów-niespodzianek. W chwili obecnej na konto zbiórki wpłynęło już niemal 25% potrzebnych środków przekazanych przez 500 osób. Czas na uzyskanie pełnej kwoty kompozytor ma do 25 czerwca.

Każdy z Was może wspomóc akcję wpłacając choćby 5 funtów, jednak nagrody zaczynają się od 15 funtów (ok. 70 zł), za które można otrzymać kod na cyfrową wersję utworów. Jeśli wolicie nagrody fizyczne, to już za 25 funtów (ok. 120 zł) można otrzymać nie tylko wspomniany kod, ale także dwupłytowy album w pudełku (na zdjęciu powyżej). Podane na Kickstarterze kwoty nie zawierają kosztów przesyłki. Te dotyczące Polski wahają się od dodatkowych 6 do 13 funtów. Dodajmy, że fizyczne produkty widoczne na fotkach są dostępne tylko na Kickstarterze. W przyszłości nie będzie można kupić tych wydań w innych miejscach.


Im większa kwota, tym bardziej obfity zestaw nagród. Przykładowo za 45 funtów (ok. 215 zł) wpłacający otrzyma dwupłytowy album w limitowanym pudełku z autografem kompozytora (na zdj. powyżej po prawej), a za 75 funtów (ok. 360 zł) zestaw składający się nie tylko z albumu, ale także z zapisu nut, plakatu w formacie A3 i programu promującego ubiegłoroczny koncert w Londynie. Istnieją też warianty z albumem nagranym na płycie winylowej (na zdj. powyżej po lewej), z uwiecznieniem nazwiska w książeczce oraz nawet okazja, by spotkać się z Nathanem osobiście i zjeść z nim kolację w Londynie lub San Francisco (przelot i zakwaterowanie nie są wliczone w cenę). Najdroższa nagroda jest warta aż... 7,5 tysiąca funtów (ponad 35 tysięcy zł), za którą w chwili obecnej zapłacił jeden śmiałek. Za tę kwotę otrzyma nie tylko pięć zaproszeń na spotkanie, ale także po pięć albumów, plakatów czy zapisów nut.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, album wraz z pozostałymi gadżetami będzie rozsyłany w listopadzie tego roku. Życzymy kompozytorowi powodzenia!

   


20 maja 2017, by Cez
Świątynia Ozyrysa za darmo
Jeśli korzystacie z usługi Xbox Live Gold, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Do 15 czerwca gra Lara Croft and the Temple of Osiris jest darmowa na konsoli Xbox One w ramach promocji Games with Gold. Tradycyjna cena tego tytułu to 69,99 zł, więc możecie sporo zaoszczędzić. W tym miesiącu innymi darmowymi tytułami są także: Giana Sisters: Twisted Dreams - Director's Cut czy Lego Star Wars: The Complete Saga.


W grze The Temple of Osiris zwiedzamy egipskie lokacje. To właśnie tam leży świeżo odkryta, antyczna świątynia Seta. Pan chaosu swego czasu rządził całą krainą faraonów, po tym jak zabił swojego brata, Ozyrysa i wziął do niewoli innych bogów. Przeciwnikami bohaterów będą mityczne stwory kontrolowane przez Seta. Lara i Carter Bell muszą ich pokonać, żeby ocalić nie tylko siebie, ale i cały świat. Dołączą do nich Horus i Izyda, bo gra jest przeznaczona nawet dla 4 graczy, w dowolnej konfiguracji.

   


17 maja 2017, by Cez
Zobacz statek, którym płynie Lara [WIDEO]
Kolejny dzień i kolejny wyciek z planu filmowego Tomb Raider (2018). Tym razem możemy zobaczyć 45-sekundowe wideo nakręcone jeszcze w studiu w Kapsztadzie >> klik! Widzimy na nim replikę statku filmowanego na tle wielkiego blue screena. W tle słychać prawdopodobne krzyki Alicii Vikander oraz widzimy jak statek jest obmywany przez sztuczne fale. Uważni internauci dopatrzyli się na kadłubie napisu "Endurance" Jeśli się to potwierdzi, będzie to ta sama nazwa co w grze Tomb Raider (2013).


Zdjęcia w Afryce zakończyły się 4 maja. W chwili obecnej są one kontynuowane na ulicach Londynu oraz w angielskim dworze Wilton House, który prawdopodobnie odgrywa rolę Croft Manor.

   


16 maja 2017, by Cez
Alicia pędzi na rowerze [WIDEO + ZDJĘCIA]
Alicia Vikander kolejny raz została sfilmowana w Londynie na planie obrazu Tomb Raider (2018) >> klik! Poniżej możecie zobaczyć kadr z tego 6-sekundowego filmiku, na którym widzimy jak jedzie na rowerze. Przypomnijmy, że w nowym filmie Lara Croft będzie pracowała w roli kuriera.


Mamy dla Was także informację prosto od zarządców dworu Wilton House niedaleko miasta Salisbury. Potwierdzili oni, że faktycznie w tym zabytku trwają zdjęcia do nowych przygód Lary Croft. Poniżej widzicie kilka fotek z planu filmowego w Wilton House. Zdjęcia w większym rozmiarze zamieściliśmy w naszym dziale Tomb Raider (2018). Łącznie dziś w ramach aktualizacji dorzuciliśmy aż 19 nowych fotek zza kulis.


Nowy film z Larą Croft wejdzie do kin 16 marca 2018 roku. Obraz będzie rebootem reboota, czyli przedstawi alternatywną wersję wydarzeń z gry Tomb Raider (2013).

   


15 maja 2017, by Cez
Wiemy, kiedy ruszy zbiórka na Kickstarterze
Nathan McCree ogłosił, że zbiórka pieniędzy, która ma na celu wydanie albumu z utworami tego kompozytora z gier TR1, TR2 i TR3, ruszy już 26 maja. Z tej okazji powstała specjalna strona (klik!), na której twórca zebrał podstawowe informacje o projekcie. McCree wyjawił także swoje plany odnośnie kolejnych koncertów.

Celem Nathana jest profesjonalne nagranie muzyki w londyńskim Abbey Road Studios przy udziale Królewskiej Orkiestry Filharmonicznej i chóru. Wszystko po to, aby tej jesieni wydać album The Tomb Raider Suite w trzech wersjach: winylowej, cyfrowej i CD. Dla osób, które wezmą udział w zbiórce na Kickstarterze kompozytor przygotował nie tylko album. Najhojniejsi darczyńcy dostaną oryginalny egzemplarz zapisu nut, wiele gadżetów, a także będą mogli wybrać się na wspólny obiad z kompozytorem, czy wziąć udział w sesji nagraniowej.


Zeszłoroczny koncert w Londynie (link do naszej relacji) i tegoroczne wydanie płyty to dopiero początek. Nathan McCree ma nadzieję, że jeszcze tego lata uda mu się zagrać kilka koncertów na terenie Stanów Zjednoczonych, a później także w Europie. Artysta w pierwszej kolejności bierze pod uwagę takie kraje jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy oraz Czechy (w tym ostatnim kraju kompozytor od kilku lat mieszka). McCree twierdzi, że rozmawiał już na ten temat z czeskim ministrem kultury. Nie wyklucza również, że kiedyś może przyjść pora na Polskę.

   


14 maja 2017, by Cez
Alicia Vikander już kręci w Londynie! [WIDEO]
Rosyjscy fani aktorki Alicii Vikander opublikowali filmik, który ukazuje moment kręcenia sceny do filmu Tomb Raider (2018). Wideo wraz z poniższym zdjęciem udało się uwiecznić na ulicy w Londynie (kliknij, by powiększyć). Przypomnijmy, że według ujawnionego oficjalnego zarysu fabuły, panna Croft będzie pracowała w stolicy Wielkiej Brytanii w roli kuriera rowerowego. Na filmiku widzimy jak bohaterka chowa się przed czymś na przyczepie - widzimy nawet moment, w którym pada filmowy klaps.


Dwa dni temu informowaliśmy, że zdjęcia w Wielkiej Brytanii są również realizowane w zabytkowym dworze Wilton House niedaleko miasta Salisbury. Niewykluczone, że obiekt ten odegra rolę nowego, filmowego Croft Manor.

Nowy film z Larą Croft wejdzie do kin 16 marca 2018 roku. Obraz będzie rebootem reboota, czyli przedstawi alternatywną wersję wydarzeń z gry Tomb Raider (2013).

   


13 maja 2017, by Cez
Nowe komiksy powiązane z cieniem Tomb Raidera?
Dopiero co odbyła się premiera zbiorczego komiksu pt. Tomb Raider II Volume 2: Choice and Sacrifice, a w sklepie Amazon pojawiły się informacje o trzecim tomie, który ukaże się 23 stycznia 2018 roku. Cena tego wydania to 19,99 dolarów, za które otrzymamy 144 strony. Z ich ilości możemy wnioskować, że w skład Tomb Raider II Volume 3 mogą wejść niezapowiedziane jeszcze zeszyty #13-18. Jeśli styczniowa premiera zbiorczego wydania jest prawdziwa, oznaczałoby to, że numer #13 musiałby pojawić się lada moment.

Nowe numery komiksów będą opowiadać o kolejnych wydarzeniach, rozgrywających się po Rise of the Tomb Raider. Czy zeszyty #13-18 będą bezpośrednio powiązane z kolejną grą o niepotwierdzonym tytule Shadow of the Tomb Raider? Warto zwrócić uwagę na wielki cień widniejący na okładce zbiorczego komiksu (kliknij, by powiększyć), który jest większy od samej postaci Lary. Czy to puszczenie oka do fanów i potwierdzenie tytułu nowej gry?

Na okładce widzimy trzy nowe nazwiska twórców. Scenariusz kolejnych komiksowych przygód Lary miałby napisać duet: Jackson Lanzing, autor historii ze świata Joyride, Batman & Robin Eternal czy Vast oraz Collin Kelly związany z markami Joyride, Grayson i Hacktivist. Z kolei za warstwę artystyczną miałaby odpowiadać Ashley A. Woods, która ma na swoim koncie współpracę z takimi gigantami jak DC Comics, Marvel Comics oraz Image Comics. Artystka pracowała przy seriach Judge Dredd, Spawn oraz Tank Girl - ten ostatni tytuł był w połowie lat 90-tych jedną z inspiracji Toby'ego Garda przy tworzeniu postaci Lary Croft.

Czekamy na potwierdzenie powyższych informacji przez wydawnictwo Dark Horse.

   


12 maja 2017, by Cez
Czy to nowy, filmowy Croft Manor?
4 maja w Kapsztadzie zakończono główną część zdjęć do nadchodzącego filmu Tomb Raider (2018). Według najnowszych doniesień w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie właśnie ruszyła druga część zdjęć, a konkretnie w zabytkowym dworze Wilton House niedaleko miasta Salisbury (na zdjęciu poniżej). Niewykluczone, że obiekt ten odegra rolę nowego, filmowego Croft Manor.


Dziennikarze serwisu Salisbury Journal twierdzą, że w pobliżu XVI-wiecznego dworu Wilton House zauważono Alicię Vikander w czerwonym stroju oraz z łukiem i strzałami, a także wiele innych osób z ekipy filmowej. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie, jakie udało się wykonać. Niestety nie ma na nim aktorki.


Jeśli powyższe informacje zostaną potwierdzone i faktycznie Wilton House odegra rolę Croft Manor, byłaby to już kolejna zmiana wyglądu posiadłości Croftów względem nie tylko klasyków, ale i filmów, trylogii Legend i reboota. Przypomnijmy, że w obrazach Tomb Raider Movie i Cradle of Life rolę dworu odegrał Hatfield House - w tym pierwszym filmie na zewnątrz (wnętrze nakręcono w studiu), a w drugim zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Fasada Hatfield House przypadła do gustu także studiu Crystal Dynamics, które wykorzystało ją w grach Tomb Raider Underworld i Rise of the Tomb Raider.

   


12 maja 2017, by Cez
Odszukaj Sam zanim nauczy się niemieckiego
W zachodnich kioskach pojawił się zbiorczy komiks pt. Tomb Raider II Volume 2: Choice and Sacrifice, który zawiera zeszyty #7-12 z drugiej regularnej serii Dark Horse. Cena tego wydania to 19,99 dolarów, za które otrzymamy 144 strony.

O czym opowiada fabuła, która rozgrywa się po wydarzeniach z gry Rise of the Tomb Raider? Lara szuka w Niemczech swojej opętanej przyjaciółki Sam, która została przeniesiona z więzienia do szpitala psychiatrycznego. Pacjentka jednak z niego uciekła i Croft musi ją odnaleźć oraz pomóc przed całkowitym przejęciem kontroli przez Himiko. Jeśli nie możecie się powstrzymać przed poznaniem końca tej historii, to zajrzyjcie do streszczeń numerów #7-12, które znajdziecie w dziale Komiks. Za scenariusz tych numerów odpowiada Mariko Tamaki, a szkice przygotował Phillip Sevy.

W chwili obecnej brak jest zapowiedzi numeru #13. "Planujemy więcej zeszytów, ale póki co nie ogłaszamy żadnych dat. Traktujemy obie serie Lara Croft i Tomb Raider jako osobne uniwersa i planujemy kontynuację ich obu" - przekazał nam w styczniu przedstawiciel wydawnictwa Dark Horse. Nowych informacji póki co nie ma.


Przypomnijmy, że już 14 czerwca na rynku pojawi się licząca 480 stron publikacja Tomb Raider Archives Vol. 2, która będzie zbiorem zeszytów #16-24 i #26-34 wydanych kilkanaście lat temu przez Top Cow. Trzeci tom pojawi się 31 października, a data premiery czwartego i jednocześnie ostatniego nie jest jeszcze znana.

   


11 maja 2017, by Cez
Lara Croft w górę, Hitman w dół
Firma Square Enix, która jest odpowiedzialna za wydanie ostatnich dwóch gier z serii Tomb Raider, udostępniła swoje wyniki finansowe za miniony rok fiskalny, który trwał od 1 kwietnia 2016 roku do 31 marca tego roku. Japońska korporacja poradziła sobie dużo lepiej niż w poprzednim roku fiskalnym.

Przychody ze sprzedaży we wspomnianym okresie wyniosły 257 miliardów jenów (ok. 2,2 miliarda dolarów), co stanowi wzrost o 20 procent w stosunku do poprzedniego roku fiskalnego (214 miliardów jenów, czyli ok. 1,9 miliarda dolarów). Wydawca zwraca uwagę na dobre wyniki wersji Rise of the Tomb Raider na PS4 oraz Final Fantasy XV, ale niestety nadal nie udostępnia danych dotyczących ilości sprzedanych egzemplarzy. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji łącznie sprzedano ok. 6 milionów egzemplarzy RotTR. W przypadku gry Tomb Raider (2013) ta liczba wynosi 8,5 miliona.

Raport Square Enix dostarczył także innej, zaskakującej informacji. Japońska korporacja zamierza sprzedać firmę IO Interactive z Danii, która odpowiada za marki Hitman, Freedom Fighters oraz Kane & Lynch. Nie wiadomo czy sprzedaż dotyczy tylko studia czy też praw do wspomnianych serii. Prawdopodobną przyczyną tej decyzji mogą być słabe wyniki ostatniej gry o Hitmanie. Przypomnijmy, że studio IO Interactive, podobnie jak Crystal Dynamics, dawniej było własnością firmy Eidos, którą w 2009 roku kupił japoński gigant Square Enix.

   


7 maja 2017, by Cez
Kolejny Polak wyróżniony w siedzibie Crystalsów!
Piotr Indulski, który kilka lat temu współpracował z serwisem WoTR, został wyróżniony w nowej siedzibie Crystal Dynamics na wystawie zwanej "Crystal Community Showcase". Gratulujemy! Jego praca ukazująca Larę Croft i Sam (kliknij, by powiększyć) jest już drugą pochodzącą z Polski, która w tym roku pojawiła się na ścianie Crystalsów. Miesiąc temu w ten sposób wyróżnione zostało zdjęcie z Klaudią Croft (link do newsa).

"Bycie wyróżnionym przez samych twórców ukochanej serii jest niespodzianką i ogromnym zaszczytem" - mówi Piotr, który kilka lat temu na naszych łamach publikował newsy pod pseudonimem Peet, a także FanArty. Z biegiem czasu jego talent ewoluował - obecne prace graficzne i fotograficzne Piotra możecie zobaczyć tutaj. "Seria Tomb Raider towarzyszy w moim życiu już prawie 20 lat, czyli od czasów jej trzeciej odsłony. Sama postać Lary bardzo szybko stała się jednym z głównych tematów mojej twórczości. Wyróżniona praca powstała w ramach konkursu organizowanego przez DeviantArt w 2013 r. Od tamtego czasu przeszła kilka «tuningów», a jej wykonanie zajęło prawie miesiąc. Pomysłów było wiele, ale ostatecznie padło na «Rytuał przejścia». Bohaterka pod presją czasu zmuszona jest do podjęcia trudnych wyborów. To bardzo mroczna i intensywna scena, przez co jedna z ciekawszych w grze."


Jeśli lubisz tworzyć ilustracje, grafiki, rysunki, rzeźby, figurki czy też cosplaye związane z grami Crystal Dynamics z serii Tomb Raider i Lara Croft, także masz szansę otrzymać zaszczytne wyróżnienie. Jeśli chcesz podesłać Crystalsom swoje dzieło, prześlij je na adres community@crystald.com w temacie wpisując "Crystal Community Showcase". W zabawie nie są brane pod uwagę prace związane z grami Tomb Raider od Core Design, można za to wysyłać także te powiązane z innymi markami Crystal Dynamics jak np. Gex, Whiplash, Pandemonium czy Legacy of Kain. Swoje prace możecie nadsyłać również do naszego działu FanArt (zasady publikacji opisaliśmy w regulaminie tej sekcji).

   


6 maja 2017, by Cez
Nowa gra już na początku przyszłego roku?
Nie wyklucza tego redakcja brytyjskiego Official PlayStation Magazine, która w najnowszym numerze opublikowała takie oto zdanie: "Wiewiórki szepczą nam, że Shadow of the Tomb Raider może zostać wydany na początku 2018 roku". Czy może to być prawda?

Do niedawna odpowiedź mogłaby być twierdząca, ponieważ z marketingowego punktu widzenia połączenie marcowej premiery nowego filmu Tomb Raider (2018) i nowej gry o niepotwierdzonym tytule Shadow of the Tomb Raider, miałoby jak największy sens. Stoi to jednak w sprzeczności z komunikatem Crystal Dynamics sprzed tygodnia, w którym studio poinformowało, że nie należy spodziewać się zapowiedzi gry na czerwcowych targach E3. Nieoficjalnie mówi się, że zabraknie tego także w sierpniu podczas Gamescom.

Czy jeśli gra zostałaby zapowiedziana dopiero pod koniec bieżącego roku, to czy premiera mogłaby nastąpić już na początku kolejnego? Wydaje się to nieprawdopodobne. Pozostaje jednak pytanie, skąd Official PlayStation Magazine wytrzasnęło informację opublikowaną w najnowszym numerze.

   


5 maja 2017, by Cez
Alicia Vikander żegna się z Afryką [WIDEO]
Jeden z członków ekipy związanej z realizacją filmu Tomb Raider (2018) opublikował filmik (klik!) nakręcony za kulisami tej produkcji. To pierwszy materiał wideo, jaki wyciekł z planu filmowego.


Na minutowym nagraniu słyszymy jak Alicia Vikander żegna się z Afryką, gdzie od stycznia kręcono przygody Lary Croft. "Mam nadzieję, że wkrótce tu wrócę" - powiedziała Alicia Vikander po zakończeniu realizacji zdjęć w Republice Południowej Afryki. Po jej krótkiej przemowie ekipa filmowa uroczyście oblała wodą wrak statku umieszczony na blue screenie.

Teraz ekipa filmowa poleci do Londynu, gdzie powstanie reszta zdjęć. Premiera obrazu odbędzie się 16 marca 2018 roku.

   


4 maja 2017, by Cez
Koniec zdjęć w Afryce. Kierunek Londyn!
W Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki padł ostatni klaps na planie filmu Tomb Raider (2018). Nie oznacza to jednak całkowitego zakończenia zdjęć, ponieważ ekipa filmowa wkrótce przeniesie się do Wielkiej Brytanii, gdzie będą kręcone ostatnie sceny. Tym samym harmonogram realizacji zdjęć został dotrzymany - już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że w maju filmowcy przeniosą się z Kapsztadu do Wielkiej Brytanii.


"To już koniec, Południowa Afryko! Wielkie dzięki dla niesamowitej ekipy! Wasze zaangażowanie, warsztat oraz dusza zaowocowały tym wspaniałym doświadczeniem. Nie mogę się doczekać powrotu!" - napisał reżyser Roar Uthaug (na zdj. po lewej) w serwisie Instagram, mając na myśli powrót do rodzinnej Europy.


Pozostała część zdjęć zostanie zrealizowana w londyńskim studiu filmowym, ale nie wszyscy aktorzy wezmą w tym udział. Duńczyk Alexandre Willaume pożegnał się z ekipą już miesiąc temu, a teraz zrobił to Daniel Wu (na zdj. po prawej), wcielający się w kapitana Lu Rena. "To były cztery niezwykłe miesiące wypełnione pracą w jednym z moich ulubionych krajów. Dziękuję naszemu nieustraszonemu reżyserowi za koordynowanie nami w trakcie tej podróży!" - napisał Daniel Wu na Instagramie.

Przypomnijmy, że film Tomb Raider (2018) pojawi się w polskich i zagranicznych kinach 16 marca przyszłego roku.

   


2 maja 2017, by Cez
Nathan McCree na żywo
Już jutro, tj. w środę o godzinie 19.00 czasu polskiego na Instagramie rozpocznie się transmisja wywiadu z Nathanem McCree, który przeprowadzi Meagan Marie z firmy Crystal Dynamics.

Kompozytor, który stworzył muzykę do TR1, TR2 i TR3, zamierza prosić o wsparcie swoich fanów w serwisie Kickstarter. Wszystko po to, aby uzbierać pieniądze na wydanie płyty z muzyką ze wspomnianych gier. Być może dzięki rozmowie na żywo wyjaśni się dlaczego firma Square Enix, która "duchowo" wspiera ten projekt, nie wyłożyła pieniędzy, przez co twórca musi szukać innej formy finansowania...


Przypomnijmy, że akcja na Kickstarterze, która ruszy w połowie maja, jest skutkiem koncertu The Tomb Raider Suite, który odbył się w Londynie w grudniu ubiegłego roku (link do naszej relacji). Już wówczas twórca obiecał, że na koncercie się nie skończy - zostanie wydany także album z jego muzyką.

UPDATE (08.05)
Pełną retransmisję można zobaczyć w serwisie YouTube >> klik!

   


1 maja 2017, by Cez
Polska Lara Croft zdmuchnęła konkurencję
Oficjalna polska ambasadorka cosplayu Lary, czyli Klaudia Croft, może pochwalić się kolejnym sukcesem. W ogłoszonym przez Warsaw Comic Con konkursie fotograficznym zdjęcie wykonane przez Studio Zahora zajęło pierwsze miejsce za co przyznano nagrodę o wartości tysiąca złotych. Gratulujemy!

Pierwszy w Polsce Comic Con wystartuje w Warszawie już 1 czerwca. Zanim do tego dojdzie, organizatorzy zaproponowali konkurs dla cosplayerów, który polegał na przesłaniu fotki w stworzonym przez siebie stroju. Zgłoszeń z całej Polski nadeszło ponad trzysta, ale tak się składa, że to właśnie Lara Croft okazała się najlepsza - wygrała fotka z Klaudią Croft. Jej zdjęcie wykonane przez Mateusza Zahora (kliknij, by powiększyć) pojawiło się już wcześniej w książce Meagan Marie pt. 20 Years of Tomb Raider, a także zostało uhonorowane na specjalnej wystawie w siedzibie Crystal Dynamics (link do newsa).


W skład jury konkursu na najlepsze zdjęcie cosplayu weszli specjaliści z zakresu fotografii modowej oraz cosplayowej z Polski, Malezji i Australii. "Modelka posiada dobrą ekspresję i pozę, strój jest wyeksponowany w odpowiedni sposób, a sceneria jest dobrze dobrana" - mówi juror Mateusz Bral o fotce Klaudii Croft. "Ujęcie nie wydaje się być przypadkowe, w związku z czym, całość wygląda na dobrze przemyślaną kompozycję (...) Fotografia jest nienagannie oświetlona, pomieszanie temperatury, koloru i niezbyt inwazyjnego retuszu, nadają jej charakter perfekcyjnie skomponowanej całości. Niestety ogromna większość zdjęć zawierała niedokładny lub zbyt inwazyjny retusz. W tym wypadku widać, że fotograf nie tylko zna dobrze program graficzny, ale umie też zrobić naprawdę zawodowe ujęcie".


Warsaw Comic Con wystartuje już za miesiąc, a tymczasem wczoraj zakończył się poznański Pyrkon, na którym zostały przyuważone Lary. Na powyższym zdjęciu po lewej widzicie Anię, którą opisaliśmy w dziale Cosplay, z kolei po prawej stoi Martyna. Dodajmy, że Klaudia Croft zjawiła się na Pyrkonie w kostiumie Wonder Woman, a druga oficjalna polska Lara, czyli Ethlaine, pojechała na Pyrkon w stroju Krypty 111 z gry Fallout 4.