strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2012
29 maja 2012, by K@t
Tomb Raider najlepszą grą generacji
Tak twierdzi Mike Fischer – dyrektor generalny Square Enix USA.

Fischer jest kolejną osobą po szefie Crystal Dynamics, która postanowiła wytłumaczyć się z decyzji o przesunięciu daty premiery nowego Tomb Raidera:

„Ogłosiliśmy, że gra ukaże się w 2013 roku. Jest tak dobra, że moglibyśmy wypuścić ją nawet teraz. Wyobraźcie sobie więc jak wspaniała będzie, gdy ostatecznie trafi na rynek. Mogę spojrzeć wam prosto w oczy i przysiąc na Boga, że chcemy by była to najlepsza gra generacji. Czas, który jej poświęcamy, pozwoli to osiągnąć. Zresztą zobaczycie ją na E3. Powiecie mi wtedy, czy rzeczywiście opowiadam bajki. Tak gra naprawdę jest aż tak dobra.”

Na szczęście nie musimy czekać aż do E3 – słowa Fischera będzie można zweryfikować już pojutrze, gdy zaprezentowany zostanie trailer „Crossroads” („Rozdroże”). Zaglądajcie na WoTR!

 


28 maja 2012, by Mr Macphisto (thx: larcia)
Lara z lufą w dłoni
Za złe parkowanie - skąpo ubrana studentka. Takie rzeczy, to tylko w Chinach. Tamtejsze ...żaczki (?) wymyśliły jak zawalczyć z plagą nie umiejących parkować kierowców.

Sytuacja wygląda następująco. Niczego nieświadomy pan parkuje sobie w niedozwolonym miejscu. Nagle widzi podchodzące do niego, nie-za-przesadnie ubrane dziewczę w stroju Lary Croft. Miło? No ba! Gorzej, że po chwili ta pani wyjmuje pistolet i zaczyna namierzać nie umiejącego parkować delikwenta. Co gorsza, naciska spust. Zimny pot, drżenie rąk i panika. A z lufy wyskakuje... karteczka - ostrzeżenie - "tutaj się nie parkuje!".

Można? Można! Jesteśmy za wprowadzeniem podobnego systemu u nas. Z tym, że domagamy się naprawdę urodziwych dziewcząt! Redakcja WoTR już szykuje swoje prawka... ;-)

 


26 maja 2012, by K@t
Tomb Raider 9 - nowy trailer!
Crystal Dynamics niespodziewanie ujawnili dziś krótki teaser TR9, będący zapowiedzią... kolejnego trailera. Pełna wersja zwiastuna "Crossroads" zostanie zaprezentowana dopiero 31 maja. Półminutowy film obejrzeć można pod tym linkiem.

Teaser składa się tylko i wyłącznie z ujęć pochodzących bezpośrednio z gry. Towarzyszy im głos nowej Lary, która poprzez radio rozpaczliwie wzywa pomocy oraz podaje swoją lokalizację – wyspa w Smoczym Trójkącie...

 


22 maja 2012, by K@t
Szef Crystal Dynamics o "obsuwie"
Informacja o przesunięciu daty premiery dziewiątego Tomb Raidera wywołała niemałą burzę wśród graczy, a oficjalna wypowiedź szefa Crystal Dynamics była dość lakoniczna. Darrell Gallagher ponownie zabiera głos, tym razem w oficjalnym podcascie Crystalsów. Czy w trakcie developingu faktycznie coś poszło nie tak?

„Nic takiego się nie wydarzyło. Tworzenie gier to nie nauka. To bardzo złożona sprawa. W wielu przypadkach robisz coś po raz pierwszy. W wypadku każdej gry przy której pracujesz, chcesz zrobić coś zupełnie nowego. To nie jest tak, że powtarzamy to samo w kółko.”

„W naszym wypadku chodzi głównie o udoskonalanie tego, co już mamy. Nie chodzi o wprowadzenie nowych elementów, czy o to, że >>coś poszło nie tak<<. To naturalna ewolucja tego, co zapoczątkowaliśmy. Tego, co chcemy osiągnąć. Chcemy doprowadzić to do końca. Mamy zobowiązania, nie będziemy szli na kompromisy i rezygnowali z początkowej wizji tylko po to, by wydać grę kilka miesięcy wcześniej.”

Szef Crystal Dynamics odrzuca również insynuacje, według których przesunięcie premiery wynika ze strachu przed innymi, większymi tytułami:

„Ubiegłoroczne E3 były wspaniałe. Pokazaliśmy, że możemy rywalizować z konkurencją jak równy z równym. To nie jest nasze zmartwienie. Skupiamy się przede wszystkim na stworzeniu jak najlepszej gry. Zawsze znajdą się jakieś tytuły AAA, których oddech czujemy na karku. Nic na to nie można poradzić.”

Gallagher potwierdza również, że gra nadal znajduje się w fazie alfa i możliwe jest przejście jej od początku do samego końca. Stwierdza jednocześnie, że okres prowadzący od stadium alfa do beta jest za każdym razem inny. Porównywanie developingu jednej gry do drugiej nie ma więc najmniejszego sensu.

Czy ta naturalna ewolucja się opłaci? O tym częściowo przekonamy się już za dwa tygodnie, kiedy odbędą się targi E3.

 


14 maja 2012, by K@t
Premiera TR9 przesunięta!
Na pierwszy kwartał 2013 - oficjalnie. Sytuację wyjaśnia Darrell Gallagher, szef Crystal Dynamics:

„Kiedy po raz pierwszy postanowiliśmy dokonać restartu marki Tomb Raider, mieliśmy dwa najważniejsze cele. Pierwszym było stworzenie nowoczesnego Tomb Raidera, który by zaskoczył i ekscytował graczy. Drugim celem było stworzenie najlepszej gry w naszej dotychczasowej karierze. Takiej, przy której praca stanowiłaby powód do dumy. Naprawdę wierzymy, że robimy coś specjalnego i nie możemy doczekać się, by podzielić się tym z Wami.

W tej chwili naszym priorytetem jest dostarczenie gry o jak najlepszej jakości. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na przesunięcie daty premiery o kilka miesięcy. Z jesieni 2012 na pierwszy kwartał 2013 roku.

Robimy rzeczy, które w wypadku Tomb Raidera są czymś zupełnie nowym. Dodatkowy okres developingu pozwoli nam na dopracowanie i doszlifowanie tych elementów do poziomu, na jaki zasługujecie. Wierzymy, że dokonaliśmy właściwego wyboru i gwarantujemy, że warto czekać. Gra wygląda niesamowicie i nie możemy się doczekać, by pokazać ją wam na E3 za kilka tygodni.”


Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za Crystalsów. Oby najbliższe miesiące nie przyniosły kolejnych obsuw, które do tej pory nigdy nie wychodziły serii na dobre.

UPDATE (14.05)
W ramach przeprosiń za zaistniałą sytuację Crystal Dynamics zaprezentowali nowego screena, którego możecie obejrzeć w naszej galerii.

 


10 maja 2012, by K@t
Tomb Raider na E3
Spodziewaliśmy się wprawdzie takiej sytuacji, ale dopiero w tym tygodniu zyskaliśmy potwierdzenie – Square Enix oficjalnie zapowiedziało obecność nowego Tomb Raidera na targach E3.

Impreza odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w Los Angeles. Poza najnowszymi przygodami Lary, wydawca zaprezentuje też: Hitman: Absolution, Sleeping Dogs, Quantum Conundrum oraz Heroes of Ruin. W LA nie pojawi się za to oczekiwane przez wielu Final Fantasy Versus XIII.

Przygody aspirującej archeolog oraz łysego zabójcy są więc największymi tytułami, jakie japoński gigant pokaże szerokiej publiczności. Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przypuszczeniami oznacza to wysyp dużej ilości nowych materiałów. Stay tuned.

 


9 maja 2012, by K@t
Taniej się nie da!
39,99 PLN. Tyle życzy sobie Cenega Poland za kolejną reedycję zestawu Tomb Raider Ultimate Edition. Tym razem pod promocyjnym szyldem „Premierowa Okazja”. Rodzime wydawnictwo jest więc nie tylko najpełniejszą kompilacją serii TR na świecie, ale także i najtańszą.

Przypominamy, że w skład Ultimate Edition wchodzą wszystkie wydane do tej pory odsłony serii wraz z oficjalnymi dodatkami Gold. Wszystkie gry dostępne są w najnowszych możliwych wersjach, umożliwiających grę pod najnowszymi systemami. Klasyczne odsłony nie są w postaci Sold Out. Oznacza to, że posiadają pełną ścieżkę dźwiękową i nie są w żaden sposób wybrakowane. Tym razem nie ma miejsca na wymówki – lepszej okazji nie znajdziecie. Pełną wersję okładki nowego Ultimate Edition zobaczycie po kliknięciu w obrazek obok.

Zestaw powinien trafić do sprzedaży w tym miesiącu.