strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2009
28 maja 2009, by K@t
Można zbierać Trofea!
Patch wprowadzający Trofea dla Tomb Raider: Underworld w wersji na PS3 w końcu wydany. Ważąca 15MB łatka jest dostępna za darmo dla wszystkich, poprzez PlayStation Network. Po uruchomieniu gry na konsoli podłączonej do sieci, użytkownik zostanie poinformowany o możliwości ściągnięcia aplikacji na dysk twardy.

Poza dodaniem systemu pucharów i zaktualizowaniem gry do wersji 1.01 patch nie wprowadza innych poważniejszych zmian. Nie eliminuje też pojawiających się podczas rozgrywki bugów.27 maja 2009, by kluz_kaa
Ostatni Tomb Raider grą roku?
Wirtualna Polska już po raz dziewiąty organizuje plebiscyt na najlepszą grę roku. Tytuły będą nagradzane w siedmiu kategoriach, takich jak najlepsza oprawa dźwiękowa, najbardziej innowacyjna gra czy najlepsza lokalizacja na polski rynek. Ale najważniejsza jest oczywiście Gra roku. I to ta kategoria powinna szczególnie zainteresować fanów Lary Croft. Wśród dziewięciu nominowanych tytułów nie zabrakło TR: Underworld. Niestety, nie będzie łatwo o wygraną. O ten sam tytuł walczy między innymi Grand Theft Auto IV, Fallout 3 i Call of Duty: World at War.

Jeśli chcecie pomóc pani archeolog, możecie zagłosować tutaj.23 maja 2009, by K@t
Underworld jednak doczeka się Trofeów?
Tomb Raider: Underworld w wersji na PS3 najprawdopodobniej już 28 maja otrzyma długo oczekiwaną łatkę, wprowadzającą do rozgrywki Trofea, będące swego rodzaju odpowiednikiem Achievementów z X360.

Pierwotnie patch ukazać się miał już w lutym tego roku, ale jego premiera została odwołana z powodu „problemów technicznych”. Cierpliwość graczy została jednak nagrodzona i premiera rozszerzenia została potwierdzona na przyszły czwartek. Wprowadzający również kilka drobnych usprawnień patch, będzie dostępny za darmo na PlayStation Network.20 maja 2009, by Cez
Producent potwierdza: Będzie trzeci film
Producent Dan Lin potwierdził w wywiadzie przeprowadzonym dla serwisu About.com, że zamierza zrealizować trzeci film z serii Tomb Raider.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Dan Lin, producent "Terminatora: Ocalenie" poinformował o planach nakręcenia trzeciego filmu o przygodach Lary Croft. W wywiadzie przeprowadzonym dla serwisu About.com, Lin zdradza kilka szczegółów:

- Restartujemy Larę Croft. Chcemy opowiedzieć historię o początkach tej bohaterki, ukierunkowaną na postacie i raczej bardziej realistyczną, niż poprzednie filmy z serii "Tomb Raider". Trzecia część nie będzie zwykłym kinem akcji. Powiedziałbym, że to coś w stylu nowego "Terminatora" – wyraziste postacie będą ciągnąć do przodu całą fabułę. Według mnie gry i filmy z Larą stały się zbyt skupione na samej akcji.

Wciąż nie wiadomo kto wcieli się pannę Croft. Najprawdopodobniej nie będzie to Angelina Jolie. Z kolei Megan Fox, o której mówiono, że będzie następczynią Angeliny, oficjalnie zdementowała plotki na ten temat.

O trzecim filmie Tomb Raider możecie poczytać też w serwisie film.wp.pl.15 maja 2009, by Mr Macphisto
Kolebka Życia już dziś
Przypominamy, że dziś o 20:00 na TVN możecie obejrzeć film Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia.

Opis z Wirtualnej Polski: "W afrykańskim buszu znajduje się mityczna puszka Pandory, skrywająca siły, które mogą zagrażać ludzkości. Sławna Lara Croft Tomb Raider, musi odnaleźć niebezpieczne naczynie, zanim trafi ono do rąk dr Jonathana Reissa, laureata Nagrody Nobla prowadzącego badania nad bronią biologiczną. Naukowiec chce wykorzystać moc tkwiącą w puszce do produkcji śmiercionośnych środków rażenia. Znaleziona przez Larę mapa, pozwalająca na dotarcie do legendarnego przedmiotu, zostaje przejęta przez szefa chińskiej mafii i trafia do rąk Reissa."

A po seansie zapraszamy do naszego działu poświęconego TRM2.12 maja 2009, by Mr Macphisto
Tomb Raider znów na szczycie
Tym razem Lara Croft pojawiła się na łamach brytyjskiego The Independent. Redakcja dziennika przygotowała listę dziesięciu gier, które sprawiły, że wyspiarscy developerzy uważani są za światową czołówkę. Pierwszy Tomb Raider, gra z 1996 roku, został uznany za najbardziej zasłużony tytuł w tej sprawie.

Autor, David Crookes, pisze: "Ile jest osób, które nie dostały tej gry pod choinkę? Ile nie grało z rozdziawioną paszczą? I wcale nie chodzi tu o gapienie się przez cały czas na tyłek głównej bohaterki. Kiedy Tomb Raider pojawił się na PlayStation, natychmiast stał się sensacją. [...] trójwymiarowe światy popchnęły wirtualną rozrywkę na nowy poziom. Dobry poziom. I za to pokochaliśmy Larę."

Na dalszych miejscach znalazły się takie tytuły jak Darwinia na PC (2005), Sensible World of Soccer na Amigę (1994) czy nawet GTA 4 na Xbox 360 (2008).9 maja 2009, by K@t
Nadzwyczajny Tomb Raider 9?
Ian Livingstone udzielił obszernego wywiadu serwisowi Gamer Indians. Szef Eidosa wypowiedział się miedzy innymi na temat niedawnego przejęcia firmy przez Square Enix. Wspomniał także o dalszych planach dotyczących najpopularniejszych marek: Deus Ex, Kane and Lynch, Hitman, oraz… Tomb Raider.

Livingstone porównuje serię przygód Lary Croft do filmów z Jamesem Bondem – „Bond przetrwał 40 lat. Nie wszystkie produkcje były świetne, ale postać nadal pozostaje silna.” W tym odniesieniu Lara nadal jest niezwykle popularną postacią, nawet pomimo klęski Angel of Darkness w 2003 roku. Szef Eidosa wierzy, że kolejna odsłona gry zaskoczy wielu ludzi, oraz na nowo wzmocni pozycję marki – „Jest kilka nadzwyczajnych rzeczy, które robimy w związku z kolejnym Tomb Raiderem, aby gracz mógł powiedzieć ‘Laro, tak bardzo cię kocham!’".

Czy oznacza to, że niedługo możemy spodziewać konkretnych informacji dotyczących nowej odsłony serii? Targi E3 zbliżają się przecież wielkimi krokami…6 maja 2009, by Mr Macphisto
Square Enix oficjalnie właścicielem Eidosa
Stało się. Eidos Interactive od dziś już oficjalnie jest własnością japońskiego Square Enix. Po zakończeniu procesu przejęcia, nowi właściciele brytyjskiego wydawcy wyznaczają sobie pierwsze cele. Na dobry początek zadowolą się tym, żeby inwestycja w wyspiarzy zwróciła się. Ale nie w nieokreślonej przyszłości, tylko konkretnie - w ciągu trzech lat.

"Nie zdecydowalibyśmy się na zakup Eidosa, gdybyśmy nie byli przekonani, że ta inwestycja zwróci się w ciągu dwóch-trzech lat. Gdybyśmy przewidywali na przykład termin pięciu lat, nie podjęlibyśmy decyzji o przejęciu" - powiedział prezes SQEN, Yoichi Wada. Dodał też, że Eidos jest kluczową inwestycją, która ma poprawić sprzedaż gier jego firmy poza Japonią.

Square Enix, razem ze swoją inną własnością, firmą Taito, docelowo chce zostać największym wydawcą gier na świecie.4 maja 2009, by Mr Macphisto
Przejęcie Eidosa na ostatniej prostej
Sąd zatwierdził przejęcie brytyjskiego Eidos Interactive przez japoński Square Enix. W praktyce oznacza to, że wydawca Tomb Raidera już stał się częścią spółki SQEN. Oficjalnie do przejęcia dojdzie dopiero pojutrze. Autorzy sukcesu serii Final Fantasy pokładają wielkie nadzieje w swoim nowym nabytku. Eidos ma być dla nich otwarciem się na świat zachodniej elektronicznej rozrywki.

Przejęcie oznacza też wycofanie akcji Eidosa z giełdy. Ich posiadacze dostali po 32 pensy za każdą akcję.