strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2008
21 maja 2008, by Mek
Tomb Raider: Underworld na E3?
Wiemy, że Eidos zarezerował miejsce na tegorocznych targach E3. Wydawca gier z serii Tomb Raider zamierza zaprezentować niektóre pozycje ze swojego planu wydawniczego. Obecnie nie została opublikowana lista tytułów, które firma ta planuje przedstawić, jednak mogą się wśród nich znaleźć: Tomb Raider Underworld, Just Cause 2, Battlestations Pacific i Highlander.

Prawdopodobieństwo pojawienia się TRU na E3 2008 jest dość wysokie - premiera gry planowana jest na koniec tego roku, więc czas już rozpocząć jej aktywną promocję.

Targi E3 2008 odbędą się w dniach 15 - 17 lipca 2008.18 maja 2008, by Mek
O sztuce Tomb Raidera
Wydawnictwo Dreams and Visions Press zapowiedziało publikację książki "The Art of Tomb Raider". Będzie to zbiór prac związanych z jedną z najbardziej znanych serii gier na świecie, od jej początków aż po nadchodzącą część - Underworld. Premiera spodziewana jest pod koniec 2008 roku.

Książka będzie zawierać pierwsze projekty Toby'ego Garda, w tym nie widziane wcześniej scenorysy, szkice koncepcyjne, materiały reklamowe oraz rendery. Publikacja ta powstaje we współpracy z Eidosem - wydawcą gier z serii TR - oraz Crystal Dynamics, firmą zajmującą się produkcją najnowszej części przygód Lary Croft. "Jesteśmy podekscytowani możliwością oddania tego rodzaju hołdu dla Lary i dwunastu pomyślnych lat, pełnych łupienia grobowców całego świata" - mówi twórca postaci najsłynniejszej pani archeolog świata, Toby Gard - "To znakomita okazja do zademonstrowania w tak wspaniałej formie prac wielu artystów, którzy zajmowali się wprowadzeniem w życie przygód Lary".