strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MAJ 2007
31 maja 2007, by Mek
TR dokumentalnie – ciąg dalszy
Serwis GameTap.com opublikował dzisiaj kolejne trzy filmiki dotyczące serii Tomb Raider. W pierwszym z nich przedstawione zostało, jak TR i Lara Croft weszły w inne dziedziny życia – wychodząc poza gry komputerowe. Drugi z filmików opowiada o postaci lady Croft. Trzeci natomiast pokazuje, jak dla Tomb Raidera poświęcają się fani serii.

Wszystkie trzy pokazy są dostępne tutaj.29 maja 2007, by Barbie
Legenda w SuperSeller
Od 8 czerwca Tomb Raider Legend będzie można kupić jako wydanie SuperSeller. Jest to kolekcja polskiego wydawcy TR - firmy Cenega - obejmująca znane tytuły sposród gier komputerowych. TRL w kolekcji SuperSeller kosztować będzie 49,90zł. (Klikając na obrazek obok można zobaczyć całą okładkę pudełka.)

Jak informuje Cenega, gra zostanie wydana wraz z trybem Next Generation.29 maja 2007, by Barbie
Gry Extra o TRA
Do kiosków trafiło nowe wydanie pisma Komputer Świat Gry Extra - w całości poświęcone grze Tomb Raider Anniversary. Dla fanów przygód Lary Croft przygotowany został obszerny tekst i poradnik do TRA. Do pisma dołączona jest płyta CD z pełną wersją Tomb Raider 2 i TR2 Gold (działającą na Windows XP) oraz demem TR Legend, a także dwa plakaty z Larą.

Cena gazety to 6,90zł.27 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w sklepach!
Tomb Raider Anniversary trafił już do sklepów we Włoszech i Grecji! Podobnie jak rok temu w przypadku Legendy, niektórzy dystrybutorzy nie wytrzymali do ogólnoeuropejskiej daty premiery wyznaczonej przez Eidos Interactive i wystawili nowego TR na półki sklepowe wcześniej. Nieporozumienie może wynikać z zamieszania, które Eidos wprowadził odnośnie daty premiery gry, bardzo późno przesuwając ją z 25 maja na 1 czerwca.

Sytuacja ta potwierdza także nasze przypuszczenia odnośnie przyczyny opóźnienia - chodziło tylko i wyłącznie o to, żeby Stany Zjednoczone nie musiały czekać na premierę ponad tydzień dłużej niż Europa.26 maja 2007, by Mek
Kolejny trailer Anniversary
W sieci pojawił się kolejny trailer Tomb Raider Anniversary. Trwający ponad minutę filmik przedstawia rozmowę Lary i Pierre'a, a także urywki walki z Larsonem. Pod koniec zobaczymy krótkie scenki z Grecji i Egiptu.

Trailer dostępny jest w naszym dziale download.26 maja 2007, by Mr Macphisto
Demo już online!
Demo TR Anniversary już dostępne! Zgodnie z zapowiedziami, udostępniamy Wam wersję demonstarcyjną najnowszych przygód Lary Croft. Spakowany plik instalacyjny waży 254 MB i możecie go ściągnąć klikając tutaj.24 maja 2007, by Mek
Demo Tomb Raider Anniversary!
Demo Tomb Raider Anniversary zostanie opublikowane pojutrze około godziny pierwszej w nocy czasu polskiego (noc z piątku na sobotę). Według informacji podawanych przes serwis GameSpot, level, w który będziemy mogli zagrać to "Lost Valley". Wersja demonstracyjna TRA będzie ważyć ok. 270 MB.

Demo natychmiast pojawi się na World of Tomb Raider!24 maja 2007, by Mek
Historia serii Tomb Raider
Serwis GameTap.com opublikował dzisiaj trzy filmiki dotyczące historii i ewolucji serii Tomb Raider na przestrzeni lat. Pierwszy, zatytułowany "Not Just a Video" opowiada o genezie pierwszej części TR, następny "Buried Alive" o powstawaniu TR2 - TR5, a ostatni "Reanimation" - o Angel of Darkness i TR Legend. Dowiadujemy się, jakie idee i założenia przyświecały autorom przy tworzeniu kolejnych części. Najważniejsze miejsca z poszczególnych gier zostały opatrzone komentarzami twórców.

Filmiki można obejrzeć tutaj.24 maja 2007, by Mr Macphisto
Polska Edycja Kolekcjonerska TR Anniversary
Serwis World of Tomb Raider jako pierwszy, już dziś prezentuje Wam szczegółowo wygląd polskiej edycji kolekcjonerskiej Tomb Raider Anniversary. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ta wyjątkowa wersja zostanie wydana na trzech płytach, zapakowanych w estetyczny digipack.


Zawartość płyt:
- Gra Tomb Raider Anniversary
- Film dokumentalny "The Tomb Raider Story" opowiadający historię serii
- Galeria artworków i trailerów ze wszystkich wydanych dotąd części gry
- soundtrack składający się z utworów z TRA oraz TR Legend

Przypomnijmy - gra trafi do sklepów 8 czerwca. Sugerowana cena prezentowanego wydania to 159,90 PLN.24 maja 2007, by Mr Macphisto
T-Rex zaprasza
W Internecie pojawił się nowy trailer Tomb Raider Anniversary. Filmik trwający niewiele ponad pół minuty pokazuje walkę z raptorami, a w ostatnich sekundach na chwilę pojawia się nawet T-Rex. Trailer jest już dostępny w naszym dziale download.23 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w Polsce: ceny
Zapewne wszyscy fani Lary Croft są ciekawi ile będą musieli zapłacić za najnowszą część jej przygód. Specjalnie dla Was, już dziś publikujemy spodziewane ceny Tomb Raider Anniversary we wszystkich wersjach.

WERSJA
PODSTAWOWA
ROZSZERZONA
PC

129,90
(Cenega, EMPiK, MediaMarkt: 99,90)

159,90
(MediaMarkt: 149,90)
PS2

179,90


199,90


Prawdopodobna data polskiej premiery gry, to 8 czerwca. Termin ten został kilka dni temu oficjalnie potwierdzony przez Cenegę, jednak w ostatnim czasie zniknął z planu wydawniczego firmy.
21 maja 2007, by Mr Macphisto
Pożerając Larę...
Eidos Interactive rozpoczyna intensywną kampanię reklamową Tomb Raider Anniversary. Tym razem jednak wydawca stwierdził, że same plakaty, standy czy też reklamy prasowe to za mało i postanowił wszystkich zaskoczyć. Redaktorzy największych serwisów o grach komputerowych otrzymali dziś, lub otrzymają w najbliższym czasie małą niespodziankę. Przygotowany przez Eidosa prezent, to małe, podobno bardzo dobre, okrągłe ciasto, na wierzchu którego znajduje się znany już wszystkim motyw z pudełka TRA. Dla zainteresowanych, zamieszczamy bardzo apetyczne zdjęcie. Uwaga - lepiej oglądać mając pewność, że najbliższa cukiernia jest otwarta ;-)20 maja 2007, by Mr Macphisto
Nowe informacje na temat przecieku
Z nieoficjalnych informacji, które otrzymaliśmy, wynika, że pliki, które pojawiły się w sieci to faktycznie Tomb Raider Anniversary. Co ważne - nie jest to wersja ostateczna gry. Do wniosków takich można dojść po porównaniu parametrów plików, które zostały udostępnione, z płytami przesłanymi mediom do zapowiedzi i recenzji.

Wersja, która aktualnie dostępna jest w Internecie to najprawdopodobniej preview na PC sprzed dwóch miesięcy. Gra została udostępniona przez Niemców, ale mimo to jest w języku angielskim. Wszystko wskazuje na to, że dostępna wersja jest niedopracowana i niezoptymalizowana (świadczy o tym m.in. dwukrotnie większy od oryginalnego plik startowy). TRA sprzed dwóch miesięcy zawiera wiele błędów, które w ostatecznej wersji gry zostały naprawione. Widać to m.in. po znikającym cieniu Lary czy też braku dymu oraz latających w powietrzu cząsteczek.

Jeżeli pojawią się nowe informacje, natychmiast znajdziecie je na WoTR.20 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w sieci?
Tomb Raider Anniversary prawdopodobnie wyciekł do sieci. Nielegalną kopię gry można od kilku godzin pobrać z Internetu. Na chwilę obecną brak informacji czy jest to wersja pełna i nieokrojona z żadnych elementów. Nie wiadomo nawet czy pliki są autentyczne. Źródłem przecieku najprawdopodobniej są osoby, które w ostatnim czasie otrzymały grę do recenzji.

Eidos Interactive nie ustosunkował się jeszcze do zaistniałej sytuacji.17 maja 2007, by Mek
Making of Tomb Raider Anniversary
Serwis Gametap.com opublikował filmik o powstawaniu Tomb Raider Anniversary. W materiale, który pojawił się na specjalnej podstronie, znajdują się liczne wypowiedzi twórców a także najciekawsze fragmenty pierwszej części Tomb Raidera oraz TRA. Wśród wypowiadających się osób znajdują się tacy ludzie jak Toby Gard (pracował on nad wizerunkiem Lary w oryginalym Tomb Raiderze) oraz autor muzyki do TRL i TRA, Troels Brun Folmann.

Filmik znajduje się tutaj.17 maja 2007, by Mr Macphisto
Policja uwolniła Larę Croft
Figurka Lary Croft w skali 1:1 została uwolniona przez brytyjską policję. Bohaterkę gry Tomb Raider aresztowano podczas interwencji w domu Davida Williamsa. Funkcjonariusze podejrzewali, że znajduje się tam nielegalna broń. Po zbadaniu plastikowego pistoletu, podjęto decyzję o przerwaniu śledztwa. David Williams, właściciel figurki, twierdzi, że została ona uszkodzona w czasie pobytu na komisariacie - "Przed interwencją policji była w idealnym stanie, teraz ma uszkodzone trzy palce, w związku z czym stała się bezwartościowa".

"Do zdarzenia doszło po tym, jak policjanci odebrali telefon od mężczyzny, który zdawał się być w niebezpieczeństwie. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres i zapukali do drzwi, jednak nikt im nie otworzył, więc zajrzeli do środka przez przysłonięte okno. W środku zobaczyli niewyraźny zarys postaci, która zdawała się celować z broni palnej do czegoś lub kogoś. Po wejściu do środka, aresztowano pana Williamsa i zabrano figurkę na komisariat." - powiedzial inspektor John Berry.

David Williams i jego Lara Croft zostali zwolnieni za kaucją. Mężczyznę zapewniono jednocześnie, że wszelkie działania w tej sprawie zostały już zakończone, a figurka zostanie mu dostarczona w najbliższym możliwym czasie.16 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w Polsce: pierwsze szczegóły
Mamy pierwsze informacje dotyczące polskiego wydania Tomb Raider Anniversary. W sklepach pojawią się cztery wersje gry - dwie na PC oraz dwie na PlayStation 2. Poniżej możecie zobaczyć co będą zawierały poszczególne wydania.

WERSJA
PODSTAWOWA
ROZSZERZONA
PC
Gra TRA w polskiej wersji językowejGra TRA, bonusowy dysk z dodatkowymi materiałami (filmy, trailery itp), soundtrack. Wszystko w polskiej wersji językowej (napisy)
PS2
Gra TRA w oryginalnej wersji językowej + druga płyta z bonusowym materiałem (filmy, trailery itp)Gra TRA, bonusowy dysk z dodatkowymi materiałami (filmy, trailery itp), soundtrack. Wszystko w oryginalnej wersji językowej

Prawdopodobna data premiery gry to 8 czerwca. Ceny wszystkich wydań zostaną ujawnione wkrótce.15 maja 2007, by Mr Macphisto
TRA na Wii - Eidos potwierdza
Eidos Interactive oficjalnie dziś potwierdzł: Tomb Raider Anniversary zostanie wydany także na Nintendo Wii. "Konsola ta jest niesamowicie innowacyjną platformą dla gier, więc postanowiliśmy przygotować dla niej specjalną wersję nowego Tomb Raidera. Wkrótce zostaną ujawnione nowe możliwości tej gry." W niedługim czasie spodziewane są także pierwsze screeny z TRA na Wii.14 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary na Wii?
Niemiecki oddział Eidos Interactive poinformował dziś, że przygotowywana jest konwersja Tomb Raider Anniversary na konsolę Nintendo Wii. Przedstawicielka firmy, Kathryn Clements, twierdzi, że sposób kontrolowania gier na Wii daje zupełnie nowe, unikatowe możliwości sterowania Larą Croft. Szczegóły dotyczące gry mają pojawić się wkrótce. Inne oddziały firmy póki co nie komentują tych rewelacji.12 maja 2007, by Mek
TRA: Modele Lary
W sieci pojawił się filmik prezentujący modele Lary dostępne w Tomb Raider Anniversary. Wśród nich znajdują się "Lara bekonowa", miss Croft zamieniona w złoto czy nawet Natla. Ponadto możemy zobaczyć także Larę z TR Legend czy TAOD. Nie zapomniano także o kanciastej Larze z TR1.

Filmik można ściągnąć z naszego działu download.12 maja 2007, by Mr Macphisto (thx: wodny)
Anniversary w oryginale
Podobnie jak rok temu przy okazji Legendy, sklep Ultima.pl umożliwia przedpremierowe zamówienie angielskiej wersji TR Anniversary. Za oryginalne wydanie w wersji podstawowej trzeba zapłacić 149.90 PLN. Edycja kolekcjonerska nie znalazła się w ofercie sklepu. Ultima zapowiada wysyłkę gier około 8 czerwca, a więc tydzień po europejskiej premierze. Oferta sklepu znajduje się tutaj.

Zaznaczamy, że wydanie, o którym mowa, nie jest tym, które zostanie wydane przez Cenegę na terenie naszego kraju. Szczegóły dotyczące polskiego wydania już wkrótce.12 maja 2007, by Mek
Update tombraider.com
Oficjalna strona gry Tomb Raider Anniversary została zaktualizowana. Materiały, które się pojawiły to 6 screenów, 2 concept arty oraz trailer z levelu Colosseum. Opublikowano także filmik przedstawiający wypowiedzi twórców muzyki do TRA. Wszystkie wspomniane materiały są już dostępne na WoTR.

Na tombraider.com otwarto także dział "Lara Croft" dotyczący ewolucji serii. Znajduje się tam opis idei, które przyświecały twórcom przy produkcji remake'u, filmik porównujący ruchy i animację Lary z TR1 i TRA oraz opis zmian w stosunku do oryginalnego Tomb Raidera. W postaci obrazków przedstawiona została także ewolucja kolejnych tytułów z serii. Innym ciekawym elementem tego działu jest ekran, na którym możemy porównać screen z Egiptu z TR1 i TRA za pomocą suwaka.10 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary przesunięty na 1 czerwca
Eidos Interactive oficjalnie potwierdził przesunięcie premiery Tomb Raider Anniversary na 1 czerwca. Wydawca w ten sposób potwierdził nasze nieoficjalne informacje, które przekazaliśmy Wam już dwa dni temu.

Premiera została przesunięta prawdopodobnie nie ze względów technicznych, a 'estetycznych'. Gdyby gra pojawiła się w Europie już 25 maja, jak pierwotnie zapowiadano, oznaczałoby to, że Stany Zjednoczone otrzymałyby ją z aż jedenastodniowym opóźnieniem.

Oficjalne informacje dotyczące premiery TR Anniversary w Polsce powinny pojawić się już wkrótce.10 maja 2007, by Mr Macphisto
Co dla kolekcjonerów?
Znamy już więcej szczegółów dotyczących edycji kolekcjonerskiej Tomb Raider Anniversary, o której pisaliśmy 27 kwietnia. Zawartość trzech płyt przedstawiać ma się następująco:

- Gra Tomb Raider Anniversary
- Film dokumentalny "The Tomb Raider Story" opowiadający historię serii
- Galeria artworków i trailerów ze wszystkich wydanych dotąd części gry
- soundtrack składający się z utworów z TRA oraz TR Legend

Przewidywana cena wydania kolekcjonerskiego na PC i PS2: Ł29.99 (ok. 165 PLN)9 maja 2007, by Barbie
Lara miss?
Serwis UnderGroundOnline ogłosił konkurs "Miss Entertainment". W czterech kategoriach (seriale, filmy, komiksy, gry) internauci mogą głosować na swoje ulubione bohaterki spośród nominowanych do tytułu Miss Entertainment. Oczywiście w kategorii gier nie zabrakło Lary Croft, która walczy o wygraną z postaciami takimi jak Mother Brain z Metroid, Princess Zelda z The Legend of Zelda, Tifa Lockheart z Final Fantasy oraz Chun Li ze Street Fighter. Każda z postaci posiada własny profil, galerię zdjęć oraz krótką prezentację w postaci filmiku.

Strona konkursu znajduje się tutaj. Pozostaje tylko zagłosować na naszą ulubioną bohaterkę i życzyć jej powodzenia.8 maja 2007, by Mr Macphisto
25 maja prawdopodobnie nieaktualny
Z informacji przekazanych przez włoskiego przedstawiciela Eidos Interactive wynika, że pierwotna data premiery TRA jest nieaktualna. Lokalny wydawca, firma Halifax, zapowiedziała, że gra nie trafi na tamtejsze półki sklepowe 25 maja, jak wcześniej zapowiadano. Nową datą premiery jest 1 czerwca. Prawdopodobnie opóźnienie to będzie dotyczyło całej Europy. Czekamy na dalsze oświadczenia i informacje dotyczące premiery gry w Polsce.8 maja 2007, by Mr Macphisto
1.06: Premiera w Polsce czy opóźnienie na świecie?
Po raz kolejny pojawia się zamieszanie wokół premiery TR Anniversary. Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, gra może trafić na polskie półki sklepowe już 1 czerwca. Niestety, niektóre z naszych źródeł informują jakoby przeciek dotyczył nie tylko polskiej premiery, ale także przesunięcia ogólnoświatowej daty wydania gry z 25 maja na 1 czerwca.

Żadna z informacji nie została oficjalnie potwierdzona przez wydawców. Wszelkie nowe wiadomości natychmiast pojawią się na WoTR.

UPDATE (8.05)
Niektóre serwisy o grach, takie jak GameSpot czy też polskie Gry-Online, potwierdzają wiadomość o przesunięciu premiery w całej Europie. Nadal brak oficjalnego stanowiska wydawców.8 maja 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w Polsce 1 czerwca!
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Tomb Raider Anniversary trafi do polskich sklepów już 1 czerwca. Jeżeli nasze informacje się potwierdzą, będzie to oznaczało, że polska premiera gry będzie opóźniona w stosunku do światowej jedynie o tydzień. Co więcej, otrzymamy TRA na kilka dni przed graczami amerykańskimi.

Więcej informacji o polskim wydaniu już wkrótce.8 maja 2007, by Mr Macphisto
Nowy Tomb Raider poszukiwany
Tomb Raider Anniversary jest jedną z najczęściej poszukiwanych w Polsce gier. Informację taką można wyczytać na łamach serwisu Gry-Online, który własnie opublikował listę najpopularniejszych tytułów w kwietniu 2007. Dziesiąte miejsce w rankingu zajął TR Anniversary, który trafi do sklepów już za niewiele ponad dwa tygodnie. Jest to debiut nowego TR w zestawieniu najczęściej wyszukiwanych tytułów serwisu Gry-Online.6 maja 2007, by Mek
Anniversary w świetle TR1
Wirtualne Imperium Gier opublikowało prezentację, która przedstawia porównanie TR1 i Tomb Raider Anniversary. W materiale zestawiono ze sobą te same fragmenty z obu gier, wszystkie pochodzą z levelu Caves. W tle słychać muzykę z menu oryginalnego Tomb Raidera.

Filmik można obejrzeć tutaj.4 maja 2007, by Mek
Anniversary On the Spot
Tomb Raider Anniversary był już po raz kolejny atrakcją cotygodniowego programu "On the Spot" emitowanego przez serwis GameSpot.com. Trwająca ponad pięć minut część programu dotycząca TRA przedstawia urywki z levelu St. Francis' Folly. Podczas prezentacji remake jest porównywany do oryginalnego Tomb Raidera. Na filmiku, możemy zobaczyć główne lokacje z fragmentu, w którym Lara odwiedza klasztor, czyli początkową salę z kolumnami, jak i tą właściwą, większą z komnatami nawiązującymi do starożytnych mitologii. Cały pokaz został opatrzony komentarzami autorów.

Program można już ściągnąć z naszego działu download.4 maja 2007, by Mek
TRA: filmik z Peru
Na stronach Wirtualnego Imperium Gier został opublikowany kolejny już gameplay z Tomb Raider Anniversary. Trwający około 10 minut filmik przedstawia prawie cały level Caves, od samego początku, niemalże do końca, z wyłączeniem ostatniego fragmentu. Materiał zawiera dużo spoilerów, więc jeśli nie chcesz popsuć sobie zabawy, stanowczo odradzamy oglądania go. Jeśli mimo to chcesz zobaczyć omawiany gameplay, znajdziesz go tutaj.3 maja 2007, by Barbie
Zobacz dom Lary
Serwis Games Radar udostępnił gameplay z domu Lary Croft w Tomb Raider Anniversary. Ponad dwuminutowy filmik przedstawia sceny z rezydencji - poza pomieszczeniami znanymi już z TR Legend, zaprezentowano także nowe. Największą atrakcją prezentacji jest fragment ogrodu, który Lara zwiedza nocą.

Gameplay znajduje się pod tym adresem.3 maja 2007, by Barbie
Lara biega po Grecji
Na łamach serwisu GameSpot pojawił się trailer Tomb Raider Anniversary zawierający kilka scen z Grecji - zobaczyć możemy na przykład walkę z przeciwnikami w Koloseum. Warto też zauważyć, że data premiery podana w reklamie ważna jest jedynie na rynku amerykańskim, jak wiadomo w Europie gra ukaże się 25 maja. Trzydziestosekundowy filmik możecie pobrać z naszego działu download lub klikając tutaj [2,48MB].

Ponadto serwis IGN udostępnił sześć gameplay'ów z Grecji, wszystkie możecie zobaczyć tutaj.3 maja 2007, by Barbie
Play o Anniversary
W specjalnym wydaniu magazynu Play, poświęconym grom na konsole, pojawił się artykuł o Tomb Raider Anniversary. Autor tekstu skupia się głównie na porównaniu remake'u z oryginalnym TR1, opisuje też krótko sposób rozgrywki w TRA, a także narzeka na złą jakość grafiki na PS2. W artykule, opatrzonym czterema znanymi już screenami z Peru, nie pojawia się wiele nowych informacji.

Pismo kosztuje 6,90zł.