strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 202028 kwietnia 2020, by Cez
Plotka: Armie Hammer zagra u boku Vikander?
Z nowego wpisu w serwisie IMDb wynika, że w drugim filmie Tomb Raider z Alicią Vikander być może zobaczymy innego znanego aktora, Armiego Hammera. Kogo mógłby zagrać?

Baza danych IMDb ma to do siebie, że może ją edytować/aktualizować każdy, więc czasem możemy mieć do czynienia z tak zwanymi fake newsami. Często jest jednak tak, że informacje tam zawarte jak najbardziej się potwierdzają. Tak było w przypadku każdego przecieku, który dotyczył poprzedniego filmu Tomb Raider (2018), zatem z dużą ostrożnością można założyć, że informacja o Hammerze może okazać się prawdziwa - choć oczywiście nie musi. Nazwisko Armiego Hammera zostało ujawnione przy okazji dodania wpisu o kaskaderze, którego zatrudniono na planie kolejnego filmu Tomb Raider. Na stronie IMDb czytamy, że kaskader John Sharpe otrzymał rolę dublera Armiego Hammera.


Armand Douglas Hammer, bo tak oficjalnie nazywa się ten 33-letni amerykański aktor, jest najbardziej znany z ról w filmach "The Social Network" oraz "Tamte dni, tamte noce". Już raz zagrał u boku Alicii Vikander - mowa o filmie "Kryptonim U.N.C.L.E." z 2015 roku.

Gdy tylko informacja o Hammerze zostanie potwierdzona lub zdementowana, niezwłocznie Was o tym poinformujemy. A kogo aktor mógłby w nowym filmie zagrać? Możemy domniemywać, że mogłoby chodzić np. o postać Konstantina znanego z gry Rise of the Tomb Raider.

   


22 kwietnia 2020, by Cez
Budżet nowego filmu znacznie okrojony?
Pora na kolejną porcję plotek o czwartym filmie z serii Tomb Raider, które pochodzą z serwisu Geek Vibes Nation. Zacznijmy od niepokojących wieści o tym, jakoby filmowcy chcieli zamknąć budżet nowego filmu w granicach 60 milionów dolarów. To bardzo mała suma, zwłaszcza gdy porównamy ją z poprzednimi przygodami Lary. Tomb Raider (2018) kosztował 94 miliony dolarów, Tomb Raider Movie z 2001 roku 115 milionów, z kolei na Cradle of Life z 2003 roku wydano 95 milionów.


Już wcześniej informowaliśmy o tym, że w roli czarnego charakteru, czyli Any Miller, ma powrócić aktorka Kristin Scott Thomas. Redakcja Geek Vibes Nation twierdzi, że Ana będzie głównym przeciwnikiem Lary, ale nie jedynym - drugim będzie mężczyzna. Filmowcy obecnie szukają do tej roli białego aktora w wieku od 30 do 50 lat. Do obsadzenia jest także postać mężczyzny czarnego lub żółtego w wieku od 30 do 40 lat i nie chodzi tu o Lu Rena, którego ponowny udział w przygodach Lary nie został jeszcze ani potwierdzony ani zdementowany. Serwis Geek Vibes Nation precyzuje także jedną z wcześniejszych informacji, dotyczącą poszukiwań aktorki, która zagra drugą po Larze główną postać kobiecą. Ma to być Latynoska lub Hiszpanka w wieku około 25 lat.

Powyższe informacje jasno wskazują na to, że twórcy drugiego filmu z Alicią Vikander są jeszcze daleko w tyle, jeśli chodzi o produkcję. Wstępnie mówiono o początku zdjęć w kwietniu, ostatnio podawano czerwiec, ale i ten miesiąc wydaje się mało realny, skoro twórcy nie zatrudnili jeszcze wszystkich aktorów. Data premiery przewidziana na 19 marca 2021 roku jest coraz mniej prawdopodobna.

   


19 kwietnia 2020, by Cez
Tak miał wyglądać Winston w Shadow of the TR
Polskiej fance serii Tomb Raider udało się dotrzeć do modelu postaci lokaja Lary Croft, czyli Winstona, który pojawił się na krótką chwilę w grze Shadow of the Tomb Raider.

Przypomnijmy, że w SotTR widzieliśmy, jak do gabinetu Lary w Croft Manor wszedł Winston z zaparzoną herbatą. Scenka ta była nieznacznie dłuższa w prawdziwym zakończeniu tej gry, które po premierze zostało nadpisane patchem (oryginalne zakończenie można zobaczyć tutaj). Polska fanka Lary Croft, Patrycja, która w serwisie YouTube prowadzi kanał Pendrak12, a na Instagramie lara.croft_reboot_daily, publikuje nietypowe filmiki. Pokazuje wydarzenia znane z cutscenek z innej perspektywy - w tym celu np. zmienia pole widzenia, obraca kamerę i dzięki temu udało jej się zobaczyć, jaką twarz ma Winston, której w grze nie można dostrzec (link do filmiku). Na zamieszczonych obok zdjęciach widzimy efekt pracy Patrycji. W oczy rzuca się to, że model Winstona nie był ostatecznie ukończony - jest to model innej postaci z tej samej gry, model Rourke'a. Zabrakło w nim oczu, przez co wygląda niczym zombie z serialu The Walking Dead.


Prawdopodobnie więcej Winstona mieliśmy zobaczyć w anulowanym, ósmym DLC do gry Shadow of the Tomb Raider. O wyciętej zawartości, czyli prawdziwym zakończeniu gry oraz anulowanym dodatku więcej przeczytacie tutaj.

   


11 kwietnia 2020, by Cez
Zdjęcia rozpoczną się w czerwcu w Los Angeles
Od kilku tygodni wiemy, że zdjęcia do kolejnego filmu Tomb Raider zaplanowane na kwiecień zostały przesunięte na bliżej nieokreślony miesiąc lata tego roku. Teraz serwis "FTIA - Production List" informuje, że realizacja filmu ma się rozpocząć 1 czerwca w Los Angeles. Oczywiście sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna i w każdej chwili wszystko może się zmienić.

Strona FTIA (Film & Television Industry Alliance) służy do informowania szeroko pojętego środowiska filmowego na temat m.in. planowanych prac na poszczególnych planach filmowych. To tutaj każdy producent, kostiumolog, operator kamery, montażysta, czy nawet makijażysta i fryzjer, którzy chcieliby znaleźć pracę, mogą sprawdzić gdzie i kiedy rozpocznie się realizacja kolejnego filmu. Jeszcze kilkanaście dni temu drugi Tomb Raider z Alicią Vikander stał pod znakiem zapytania, ale okazuje się, że serwis FTIA rozsyła maile o rozpoczęciu realizacji filmu już niebawem, bo 1 czerwca.


Co ciekawe, prace na planie Tomb Raidera miałyby zostać rozpoczęte w Los Angeles, a nie jak wcześniej informowano w Londynie lub RPA. Czy z powodu pandemii twórcy zrezygnowali z wyjazdu do Republiki Południowej Afryki, która zamknęła granice? Niewykluczone, choć podanie w mailu Los Angeles może równie dobrze wskazywać na pierwszy etap prac blisko siedziby GK Films - firmy, która produkuje filmowe przygody Lary i która ma swoją siedzibę właśnie w Kalifornii.

Premiera filmu Tomb Raider została zaplanowana na 19 marca 2021 roku - do tej pory wytwórnia nie zmieniła tej daty premiery. Z kolei dwa inne filmy o podobnej tematyce otrzymały już nowe daty. Kinowy Uncharted miał zadebiutować 5 marca 2021 roku, ale został opóźniony o pół roku - aktualna data to 8 października 2021 roku. Z kolei piąta część przygód Indiany Jonesa miała wylądować w kinach 9 lipca 2021 roku, ale została przesunięta aż o rok, na 29 lipca 2022 roku.

   


4 kwietnia 2020, by Cez
Koncert odwołany przez koronawirusa
Zła wiadomość dla miłośników twórczości kompozytora Nathana McCree, którzy jesienią zamierzali wybrać się do Paryża na kolejny koncert z muzyką z gier TR1, TR2 i TR3. Niestety widowisko zostało odwołane z powodu pandemii koronawirusa.

Koncert McCree miał odbyć się 24 października w paryskim teatrze Grand Rex. Co prawda do jesieni najprawdopodobniej pandemia koronawirusa zostanie już opanowana, jednak organizatorzy zdecydowali, że odwołane wiosną tego roku spektakle zostaną przełożone na jesienne terminy, a te musiały zostać zwolnione przez spektakle zaplanowane właśnie na jesień. Nathan McCree informuje, że będzie się starał wynegocjować nowy termin w Paryżu.


Przypomnijmy, że pierwszy koncert Nathana McCree odbył się 18 grudnia 2016 roku w teatrze Eventim Hammersmith Apollo w Londynie, drugi 17 września 2018 roku w Royal Festival Hall również w Londynie, a trzeci miał się odbyć w kwietniu ubiegłego roku w Australii, jednak został odwołany. Teraz doszło do odwołania koncertu w Paryżu zaplanowanego na 24 października.

Zachęcamy do przeczytania naszej redakcyjnej relacji z pierwszego koncertu w Londynie >> klik! Z kolei tutaj poznacie wrażenia naszych Czytelniczek na temat drugiego londyńskiego koncertu.

   


1 kwietnia 2020, by Cez
Lara wystąpi gościnnie w Uncharted 5?!
Tom Holland, czyli aktor, który wcieli się w Nathana Drake'a w ekranizacji gry Uncharted, w jednym z wywiadów zasugerował, że w kolejnej, niezapowiedzianej jeszcze grze Uncharted 5 miałaby pojawić się postać Lary Croft.

"Po wygaśnięciu pandemii, miejmy nadzieję, że najpóźniej latem tego roku, Alicia Vikander pojawi się na planie kolejnego filmu Tomb Raider, z kolei ja w tym samym czasie wcielę się w młodego Nate'a w ekranizacji Uncharted. To będzie bardzo dobry czas dla kina przygodowego. Chciałbym, aby kiedyś w kolejnych filmach doszło do wspólnego spotkania tych dwóch kultowych postaci. Wiem, że coś takiego jest wstępnie planowane w następnej grze na PlayStation 5, gdzie na moment u boku Nate'a miałaby pojawić się Lara. Fajnie by było pokazać takie spotkanie także w filmie" - powiedział Tom Holland.


Ani studio Crystal Dynamics ani Naughty Dog odpowiedzialne za markę Uncharted nie komentują słów Hollanda - niewykluczone, że aktor wyjawił szczegół, który miał być jeszcze przez długi czas utrzymany w tajemnicy.

Gościnny występ panny Croft w grze Uncharted byłby dla fanów obu marek czymś niezwykłym, ale jednocześnie czymś wpisującym się w najnowszą strategię wydawcy, czyli Square Enix.
Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Lara pojawiła się w dwóch produkcjach Ubisoftu - Tom Clancy's Rainbow Six Siege oraz Brawlhalla. Niewykluczone, że te dwa gościnne występy to początek szerszej strategii, która obejmie znacznie więcej tytułów. Na potwierdzenie lub zdementowanie informacji, które wyjawił Holland, musimy poczekać.

UPDATE (01.04)
Choć bardzo byśmy chcieli, aby była to prawda, powyższa informacja była oczywiście naszym żartem z okazji Prima Aprilis :) Cytat Toma Hollanda to nasza redakcyjna radosna twórczość. Jedynie informacja o dwóch gościnnych występach Lary w grach Ubisoftu to najprawdziwsza prawda :)