strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2015
24 kwietnia 2015, by Cez
46 centymetrów szczęścia
18 cali, czyli ok. 46 cm, to pokaźny rozmiar. Taka właśnie będzie wielkość najnowszej figurki Lary Croft, a właściwie figury. Gadżet nawiązujący do gry Lara Croft and the Temple of Osiris pojawi się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 r., ale już teraz można go rezerwować tutaj.

Statuetka została stworzona przez firmę Gaming Heads, a konkretnie przez rzeźbiarza Kaushika Manna. Istnieją dwie wersje gadżetu i w obu przypadkach liczba sztuk jest ograniczona. Tańsza wersja, warta 339,99 dolarów, zostanie wyprodukowana w liczbie tysiąca sztuk. Za nieco droższy egzemplarz zapłacimy 359,99 dolarów. Będzie on dodatkowo zawierać magiczną laskę Ozyrysa przyczepioną do plastikowych pleców Lary. W przypadku droższej edycji Gaming Heads wyprodukuje pięćset statuetek. Więcej informacji o miniaturowych Larach znajdziecie w naszym dziale Figurki.


 


14 kwietnia 2015, by Cez
Atak schizofrenii, czyli ile jest tych Lar?
Przy okazji zapowiedzi Lara Croft: Relic Run zapytaliśmy Crystal Dynamics o to w jaki sposób ta nowa minigra czy niedawno wydane Lara Croft and the Temple of Osiris wiążą się z ideą zrestartowanej serii Tomb Raider. Już na pierwszy rzut oka widać, że mniejsze gry z Larą Croft ukazują tę "starą", klasyczną bohaterkę, a nie odmłodzoną. Czy to niekonsekwencja twórców, a może celowy zabieg?


- Tworzymy dwie osobne marki z postacią Lary: markę Tomb Raider i markę Lara Croft - wyjaśnia Meagan Marie z Crystal Dynamics. - Każda kolejna gra z serii Tomb Raider pokaże nową, zrestartowaną Larę i będzie kontynuować historię zapoczątkowaną w grze z 2013 r. Tę bohaterkę widzimy także np. w komiksach Dark Horse czy w książce TR: The Ten Thousand Immortals. Z kolei seria Lara Croft jest umiejscowiona w starej linii czasowej. To swego rodzaju nostalgiczny hołd wobec klasycznych, pierwszych przygód Lary.

Okazuje się, że dwie marki istnieją niezależnie od siebie w dwóch różnych liniach czasowych. Zrestartowana Lara niekoniecznie wyrośnie na tę, którą widzimy np. w Temple of Osiris. Jednakże od czasu do czasu Crystalsi będą w przypadku obu marek dodawali content mający cechy crossoveru, jak np. zestaw kostiumów z Tomb Raidera, który można zobaczyć w Temple of Osiris.

 


13 kwietnia 2015, by Cez
Lara Croft: Relic Run - pierwsze szczegóły
Ujawniono pierwsze oficjalne informacje dotyczące najnowszej minigry Lara Croft: Relic Run stworzonej przez studio Simutronics. Zgodnie z naszymi przewidywaniami tytuł okazał się być klonem Temple Run. Twórcy Relic Run zapowiadają, że ich produkt będzie oferował różnorodną rozgrywkę, a to za sprawą m.in. akrobacji, walki, pojazdów czy epickich starć z bossami, w tym słynnym T-Rexem.


Premiera gry dla większości mieszkańców naszej planety ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych miesięcy, ale już od dziś gra jest dostępna dla szczęśliwców z jednego kraju, z Holandii. Dodajmy, że Lara Croft: Relic Run to produkt darmowy, który docelowo pojawi się na trzech platformach: iOS, Android i Win8 Phone.

Galerię pierwszych screenów z gry znajdziecie na naszym fanpage'u, z kolei zwiastun możecie zobaczyć tutaj.

 


1 kwietnia 2015, by Mr Macphisto
Klasyczne brzmienia w klasycznym wydaniu
Szykuje się wielki powrót starych Tomb Raiderów, tym razem w wersji... dźwiękowej. Peter Conelly, kompozytor muzyki do The Last Revelation i Chronicles planuje przygotowanie remake'u soundtracków z tych gier. Za pomocą zbiórki na Kickstarterze (która jeszcze nie ruszyła) chce zebrać kasę na opłacenie orkiestry, która zagrałaby w profesjonalnym studio, albo dobrze brzmiącej sali. Wszystko miałoby zostać nagrane, a potem wydane w cyfrowej i fizycznej formie. Connelly myśli o wersjach CD, DVD i winylach.

Kompozytor dodaje, że jeśli dobrze pójdzie, to do nowego nagrania załapie się też soundtrack z Angel of Darkness. On miałby zostać wydany w wersji 5.1.

Najpierw jednak - trzeba uzbierać pieniądze. A żeby zacząć zbiórkę, Connelly musi jeszcze załatwić formalności. Trzymamy kciuki!