strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2012
19 kwietnia 2012, by Cez
Lara znów w polskiej telewizji
W poniedziałek, 23 kwietnia o 20.05, stacja Polsat kolejny raz wyemituje film Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia. Jesteśmy pewni, że ponownie usłyszymy "doskonałe" tłumaczenie dialogów i w ten oto sposób panna Croft znów powróci m.in. do słynnej... "kopalni" Aleksandra Wielkiego, a także w okolice Muru Chińskiego, Szanghaju czy do Afryki.

Dla zapominalskich krótkie przypomnienie: piękna, wysportowana panna Croft rozpoczyna poszukiwania zatopionej u wybrzeży Grecji świątyni. Znajdują się w niej wskazówki dotyczące lokalizacji cieszącej się niezbyt dobrą sławą puszki Pandory. Niestety, podobne plany ma znany naukowiec i potentat finansowy, Jonathan Reiss.

 


12 kwietnia 2012, by K@t
Pełny soundtrack z Anioła Ciemności
...trafił do sieci.

Peter Connelly, autor muzyki do trzech ostatnich Tomb Raiderów autorstwa Core Design, postanowił zrobić fanom swojej twórczości małą niespodziankę. Kompozytor udostępnił wszystkim zainteresowanym pełną symfoniczną ścieżkę dźwiękową z gry Tomb Raider: The Angel of Darkness!

Jak mówi sam Connelly: „Nie ma tu żadnych utworów zripowanych z gry! To czyste i nietknięte kawałki prosto z Abbey Road Studios. Muzyka w wykonaniu London Symphony Orchestra została nagrana w 2002 roku.”

Składający się z 31 utworów soundtrack można pobrać stąd.

 


11 kwietnia 2012, by Peet
Coś ruszyło!
Oficjalna strona gry Tomb Raider została zaktualizowana. Choć nie wszystkie informacje zostały podane na tacy, możemy być pewni, że już w tym miesiącu Lara Croft na powrót zagości na łamach magazynów branżowych.

Z ukrytych na stronie materiałów można również wywnioskować, że w grze znajdzie się zarówno tryb single jak i multiplayer. Twórcy gry nie zapomnieli również o DLC. Zdają się także potwierdzać spekulacje, jakoby nasza bohaterka mogła się posługiwać dwoma pistoletami. Plotki, według których gra miałaby ujrzeć światło dzienne w innym terminie niż zapowiadany, zostały jednocześnie zażegnane.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat przedsprzedaży, jak i edycji kolekcjonerskich. Miejmy nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

 


3 kwietnia 2012, by K@t
Co z tym Tomb Raiderem?
Czekacie na nowe informacje związane z nadchodzącymi przygodami Lary? Jeśli tak, to jeszcze poczekacie. Mimo obietnic Crystalsów nie zanosi się, by w najbliższym czasie ujawniono jakieś konkretne szczegóły związane z tytułem.

Według zeszłorocznych zapowiedzi, początek tego roku miał obfitować w wiele „niesamowitych” wydarzeń związanych z nowym Tomb Raiderem. Nic takiego niestety nie miało miejsca. Karl Stewart jakiś czas temu stwierdził także, że kampania promocyjna gry będzie o wiele mniej agresywna, niż w wypadku poprzednich części serii. Pytanie tylko, czy totalny brak jakichkolwiek sensownych informacji nie zaczyna przynosić skutku odwrotnego do zamierzonego.

Kiedy więc można spodziewać się jakiegoś przełomu? Najbardziej prawdopodobnym terminem wydaje się data 5 - 7 czerwca, kiedy to odbędzie się tegoroczne E3. Square Enix oficjalnie potwierdziło swój udział - obecność Lary na targach powinna być więc oczywista. Możliwe jest również, że konkretna zapowiedź TR9 pojawi się w najbliższym numerze któregoś z większych, branżowych magazynów (np. The Official Xbox Magazine). Niestety, póki co nie jest to informacja w pełni potwierdzona i należy traktować ją jako plotkę.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać dalej. Zakładając oczywiście, że nie jesteście już zmęczeni dość specyficznym zachowaniem wydawcy.

 


1 kwietnia 2012, by K@t
Premiera Tomb Raidera przesunięta
Oficjalnie. Potwierdził to wczoraj Karl Stewart z Crystal Dynamics:

„Niestety, problemy z technologią nad którą pracujemy okazały się zbyt przytłaczające. Wprawdzie zakładaliśmy możliwość wystąpienia podobnego scenariusza, ale mimo wszystko jest nam przykro z powodu takiego obrotu spraw. Ciężko jest nam powiedzieć, kiedy gra ostatecznie będzie gotowa, bo naszym podstawowym celem jest dopracowanie samej technologii. Sądzę jednak, że premiera nastąpi nie wcześniej, niż w czwartym kwartale 2013 roku.”

Wychodzi na to, że wcześniejsze doniesienia mówiące o problemach z silnikiem nie były wyssane z palca. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne wiadomości...


UPDATE (02.04)
Prima aprilis dobiegł końca. Powyższy scenariusz nie tak dawno był wbrew pozorom bardzo realny. Mamy jednak nadzieję, że podobna sytuacja nigdy nie nastąpi i odmłodzona Lara zawita do nas pod koniec tego roku. Zresztą... zawsze można wyciąć połowę gry i zwalić winę na wydawcę, prawda? ;-)