strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2010
28 kwietnia 2010, by K@t
Pomarańczowa rewolucja trwa
Bez wcześniejszych zapowiedzi na półki sklepowe ponownie trafił Tomb Raider Anniversary, tym razem jako tytuł z serii Pomarańczowa Kolekcja Klasyki. Zaskoczeni? Niech fotografia obok mówi sama za siebie. Cena sklepowa odświeżonego TRA to jedyne 24,99 zł. Poza atrakcyjną ceną wydanie wyróżnia się przede wszystkim małym pomarańczowym pudełkiem, charakterystycznym dla płyt Blu-ray.

Jeśli lubicie pomarańczowy i nie przeszkadza wam jego nadmiar na półce, to nadal macie szanse na kolorystyczne zmiany w kolekcji. W sprzedaży jest ciągle Tomb Raider Legend, który do pomarańczowej serii zawitał we wrześniu 2009.

 


17 kwietnia 2010, by K@t
Tomb Raider w odcinkach
Wyobraźcie sobie sytuację, w której kończycie level długo oczekiwanej przez was gry, i zamiast typowego load screena widzicie komunikat informujący o konieczności dokupienia kolejnych poziomów poprzez sieć. Brzmi niedorzecznie? Możliwe, ale niestety na takim systemie może w przyszłości opierać się polityka wydawnicza Square Enix Europe.

Reprezentujący europejski oddział firmy Phil Rogers twierdzi, że wydawca traktuje cyfrową dystrybucję bardzo poważnie: Sposób, w jaki oferujemy klientom dodatkową zawartość, czyli poprzez cyfrową dystrybucję, jest dla nas bardzo ważny. DLC staną się koniecznością dla naszych gier.

Co to może oznaczać dla graczy? Z jednej strony zalew niepotrzebnych i być może wyciętych z właściwej gry materiałów, na których ktoś chce jeszcze zarobić. Mogą to być jednak epizody oferujące zupełnie nowe typy rozgrywki, lub lokacje, na stworzenie których wcześniej zabrakło czasu.

Jest też druga strona medalu nowej polityki Square Enix. Rogers oświadczył, że w ciągu najbliższych trzech lat gry japońskiego giganta zaczną ukazywać się wyłącznie w formie cyfrowej oraz epizodycznej. Pierwszym poważnym tego typu projektem jest oczywiście The Guardian of Light, będący prawdopodobnie początkiem swoistej mini serii. Co jednak, jeśli w przyszłości za każdy poziom nowego Tomb Raidera będziemy musieli osobno płacić pełną cenę? Miejmy nadzieję, że wydawcy opamiętają się i – nie licząc coraz popularniejszych dodatkowych DLC – nie będą próbowali kazać płacić nam kilka razy za możliwość ukończeniu tytułu, który już przecież kupiliśmy.

Warto pamiętać, że przed premierą Angel of Darkness Core zapowiadało identyczny sposób dystrybucji kolejnych gier serii. Anioł Ciemności miał być jedynie „szkieletem”, a gracz poprzez sieć miał dokupować kolejne epizody historii.

   10.04. Warszawa (PAP) - Prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz kilkadziesiąt najważniejszych osób w państwie zginęło w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, którym lecieli na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Na liście osób lecących z prezydentem do Katynia byli m.in.: wicemarszałkowie Sejmu Jerzy Szmajdziński i Krzysztof Putra, prezydenccy ministrowie - Władysław Stasiak, Paweł Wypych i Mariusz Handzlik, szef BBN Aleksander Szczygło, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, prezes NBP Sławomir Skrzypek, prezes IPN Janusz Kurtyka.

Samolotem lecieli też posłowie - Maciej Płażyński, Grzegorz Dolniak, Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wassermann, Joanna Szymanek - Deresz, Izabela Jaruga - Nowacka, Grażyna Gęsicka, Sebastian Karpiniuk, Aleksandra Natalii - Świat.

Samolot z polskim prezydentem na pokładzie rozbił się w rejonie Pieczerska w czasie podejścia do lądowania na lotnisku wojskowym Siewiernyj. Samolot runął ok. 2 km od pasa startowego. Według pierwszych doniesień do katastrofy doszło w trudnych warunkach pogodowych, przy czwartej próbie podejścia do lądowania.

 


8 kwietnia 2010, by kluz_kaa & K@t
Masz 260 dolców na zbyciu?
Wydawać by się mogło, że 125 dolarów za Art of Tomb Raider to bardzo dużo. Jednak firma Sideshow Collectibles poszła o krok, no może kilka kroków dalej produkując figurkę Lary Croft i wyceniając ją na... $259,99!

Lara Croft: Snow Day sprzedawana będzie w dwóch wersjach. Ta bardziej ekskluzywna zawierać ma szkic koncepcyjny autorstwa Adama Hughesa. Druga będzie pozbawiona wszelkich dodatków i zarazem tańsza o 10 dolarów. Przedpremierowe zamówienia można już składać na stronie producenta. Data premiery oraz dokładne wymiary figurki zostaną podane wkrótce. Możemy się jednak spodziewać, że za bardzo wysoką ceną stoi równie wysoki poziom wykonania.

Do produkcji Snow Day wykorzystano specjalną mieszankę ceramiki i tworzywa sztucznego przypominającą porcelanę. Charakteryzuje się ona sporą wagą, ale posiada także ogromne możliwości odwzorowywania najmniejszych nawet szczegółów. Dlatego też jest jednym z droższych i najbardziej porządanych materiałów tego typu. Jednak czy warto wydać ponad 1000PLN na miniaturową podobiznę Croftówny? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami.

 


6 kwietnia 2010, by K@t
Lara bez lokaja?
Owszem, ale nie w grze, a trzecim filmie. Chris Barrie, który w poprzednich dwóch obrazach wcielił się w rolę Hillary'ego, tak komentuje całą sprawę: Byłbym bardzo zainteresowany powtórzeniem roli, ale wątpię czy ktoś mi to zaproponuje, skoro to ma być odświeżenie marki. We wstępnych zapowiedziach potwierdzono, że Tomb Raider Movie 3 będzie opowiadał o młodości Croftówny. Czy scenarzyści przewidują również "odświeżenie" pozostałych postaci? Nie mam pojęcia kto, ani jaka wytwórnia odpowiada za film - kontynuuje Barrie - Nie sądzę jednak, aby do pracy wróciła stara ekipa.

My jednak wiemy i przypominamy - prawa do filmu są własnością studia Warner Bros, a na producenta wyznaczony został Dan Lin. Data premiery, oraz tożsamość odtwórczyni roli pani archeolog nadal pozostają wielkimi niewiadomymi.

 


1 kwietnia 2010, by K@t
Mamy screena i informacje o TR9!
Tomb Raider 9 ukaże się na początku 2011 roku, akcja będzie toczyć się głównie w Azji, a jedną z wiodących postaci zostanie Amanda.

Informacje te potwierdzono na wczorajszej konferencji prasowej Crystal Dynamics. Jej głównym tematem miał być nadchodzący The Guardian of Light, jednak przedstawiciele studia przygotowali dla obecnych niemałą niespodziankę. Lara powraca do korzeni, do eksploracji nietkniętych ludzką stopą miejsc – tłumaczy jeden z członków teamu deweloperskiego, po czym dodaje – Stworzenie nowego silnika było koniecznością. Dzięki niemu mogliśmy wykreować coś, czego jeszcze nie widzieliście!. Pierwszego shota z dziewiątego Tomb Raidera możecie podziwiać obok. Zaawansowany technologicznie engine to jednak nie wszystko.

Zarówno nam, jak i większości graczy spodobał się sposób prowadzenia fabuły i rozgrywki w Tomb Raider: Legend. Do tego też chcemy powrócić w kolejnej grze. Dotyczy to również takich postaci, jak Amanda, które nadal mają spory potencjał.

Nie ujawniono jeszcze oficjalnego tytułu kolejnej odsłony serii, ani konkretnych szczegółów dotyczących rozgrywki. Jednocześnie proszono o cierpliwość w oczekiwaniu na czerwcowe targi E3, gdzie mają zostać ujawnione kolejne rewelacje.


UPDATE (02.04)
Prima aprilis dobiegł końca, więc przerażonych wizją powrotu Amandy uspokajamy - powyższe rewelacje zostały wymyślone przez nas i w żadnym wypadku nie są oficjalnymi informacjami od Crystalsów. Jeśli jednak w najbliższym czasie ktoś podzieli się z wami tymi nowinami, śmiało możecie go uświadomić, że dał się nabrać ;-).