strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2008
26 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
Kolejna nominacja dla TR Anniversary
Tomb Raider Anniversary został nominowany do nagrody Imperatora w kategorii "Najlepsza sekwencja filmowa w grze". Konkurencją Lary Croft są mocne tytuły, które miały premierę w 2007 roku - m.in. Call of Duty 4, Halo 3 czy Uncharted: Drake's Fortune. Głosować można na tej stronie.

Plebiscyt Imperatory 8 oprganizowany jest przez Wirtualne Imperium Gier, części portalu Wirtualna Polska.

W zakończonym wczoraj plebiscycie Fantomy 2008 zorganizowanym przez Onet.pl, TRA nie zdobył żadnej nagrody.25 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
Warner Bros. zacieśnia relacje z SCi
SCi Entertainment poinfomowało dziś o zacieśnieniu współpracy z Warner Bros, własnością koncernu Times Warner. Stało się tak dzięki wykupieniu wartych 15 milionów funtów akcji brytyjskiego wydawcy. W zamian za to Warner Bros zobowiązuje się do dystrybucji gier SCi w USA, Kanadzie i Meksyku. Taki układ pozwoli na wzmocnienie marki SCi na rynku północnoamerykańskim.

W oficjalnym oświadczeniu zaznaczono, że prace nad Tomb Raider Underworld idą bardzo dobrze, a premiera gry spodziewana jest przed gwiazdką.

Przypomnijmy, że Time Warner już wcześniej był właścicielem 10% udziałów w SCi.24 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
Lara na monetach?
Brytyjska mennica państwowa szuka motywów, które mogłaby umieścić w 2010 roku na pamiątkowych monetach. Aby rozstrzygnąć sprawę, postanowiono zorganizować ankietę, w której internauci sami mogą wskazać swoje typy. Jako że Lara Croft jest jedną z największych gwiazd wywodzących się z Wielkiej Brytanii, nie pozostaje nam nic innego jak tylko zachęcać do oddawania głosów.

Głosować można na tej stronie.23 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
SCi odrzuca ofertę
Według informacji Times Online, SCi Entertainment odrzuciła ofertę złożoną przez spółkę, której nazwy nie ujawniono. Uznano, że zaproponowana kwota była za niska w stosunku do prawdziwej wartości firmy, a poza tym zbyt ogólnikowo zostały potraktowane finanse firmy w krótkim i średnim okresie. W konsekwencji, mogłoby to prowadzić do niebezpiecznych dla spółki sytuacji podczas procedury jej przejmowania.

Nieoficjalnie mówi się, że odrzucona oferta została złożona przez Time Warner. Rozmowy z NBC Universal na pewno nadal są prowadzone.

UPDATE (28.04)
Przedstawiciele SCi przyznali dziś, że odrzucona oferta została złożona przez firmę Infogrames.21 kwietnia 2008, by kluz_kaa
Zimowa Lara na biurku
Firma Sideshow, zajmująca się produkcją wysokiej klasy figurek, zaprezentowała drugą już statuetkę Lary Croft w stroju charakterystycznym dla TR Legend. Figurka ma wysokość 12 cali (ok. 30 centymetrów) i waży prawie dwa kilogramy. Zestaw został bardzo bogato wyposażony w dodatki - zawiera m.in. klasyczne pistolety, MP-5, granaty oraz miecz Excalibur. Wszystkie elementy wykonane zostały z dużą starannością i dokładnym oddaniem szczegółów.

W USA figurka dostępna będzie w czwartym kwartale bieżącego roku i będzie kosztowała $79,99 (ok. 175zł). Niestety na razie nie ma żadnych informacji odnośnie sprzedaży w Polsce.

Zdjęcia w jakości HD znajdziecie w naszym dziale figurki.20 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
NBC kupi SCi?
Jak donosi Financial Times, coraz bardziej prawdopodobne staje się przejęcie SCi Entertainment przez NBC Universal. Medialny koncern za swoje udziały w spółce miałby zapłacić 100 milionów dolarów, wykupując tym samym pakiet większościowy. Jednocześnie SCi nadal prowadzi rozmowy z Warner Bros Entertainment, częścią Time Warner, mające na celu skłonienie właścicieli do wykupienia kolejnych 10% udziałów (firma ta jest już w posiadaniu 10% akcji, które wykupiła w 2006 roku za blisko 90 milionów dolarów).19 kwietnia 2008, by Mr Macphisto
Czy Lara Croft straci ostatnie życie?
SCi Entertainment, właściciel marki Tomb Raider, jest w kiepskiej sytuacji - wiadomo o tym nie od dzisiaj. Co prawda firma ma na koncie 24 miliony dolarów, ale nie zmienia to faktu, że jej długi sięgnęły już 200 milionów. Taki stan nie pozwoli przedsiębiorstwu na długie samodzielne funkcjonowanie. Co mogłoby uratować wydawcę serii TR przed upadkiem? Na pewno pomocne byłoby przejęcie przez posiadający głębokie kieszenie duży koncern medialny. Zakupem zainteresowane są dwa takie koncerny - NBC Universal oraz Time Warner, który w 2006 roku wykupił już 10% udziałów w SCi. Zakup ten jest jednocześnie dobrą ilustracją obecnego stanu firmy. Time Warner za swoje udziały dwa lata temu zapłacił 90 milionów dolarów - dziś są one warte około 11 milionów.

Jeżeli obecne negocjacje zakończą się fiaskiem - podobnie jak styczniowe rozmowy, po których akcje SCi spadły o 54% - Lara Croft może trafić do grobowca, z którego nawet ona nie będzie w stanie się wydostać.10 kwietnia 2008, by Cez
Jak zaoszczędzić 100 zł na TR: Anniversary
Sieć popularnych w Polsce marketów "Saturn" znacznie obniżyła cenę gry Tomb Raider: Anniversary, zarówno wydania podstawowego jak i rozszerzonego. Jeśli jeszcze nie masz w swojej kolekcji tego tytułu, masz niepowtarzalną okazję by zaoszczędzić aż sto złotych. Saturn oferuje podstawowe wydanie TR: Anniversary w cenie 29 zł, natomiast rozszerzone za 49 zł.

Dla przypomnienia podajemy ceny detaliczne. Wydanie podstawowe: 129,90 zł; wydanie kolekcjonerskie: 159,90 zł.