strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2007
27 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Czego wymaga Anniversary?
Znamy ostateczne wymagania sprzętowe Tomb Raider Anniversary. Przedstawiają się one następująco:

Minimalne:
Windows 2000/XP/Vista; Pentium 3 1.4Ghz lub Athlon XP 1500+; 256MB RAM (w przypadku Windows 2000/XP), 512MB RAM (dla Windows Vista); karta Graficzna 64MB w 100% wspierająca DirectX 9.0c; karta dźwiękowa kompatybilna z Windows 2000/XP/Vista i wspierająca DirextX 9.0c; DVD-ROM 4x; 4GB miejsca na dysku; klawiatura i mysz w pełni kompatybilne z Windows 2000/XP/Vista.

Zalecane:
Windows XP/Vista; Pentium 4 3.0Ghz lub Athlon 64 3000+; 1GB RAM; karta Graficzna 512MB w 100% wspierająca DirectX 9.0c i zawierająca Vertex Shader 2.0 oraz Pixel Shader 2.0; karta dźwiękowa kompatybilna z Windows 2000/XP/Vista i wspierająca DirextX 9.0c; 4GB miejsca na dysku; klawiatura i mysz w pełni kompatybilne z Windows XP/Vista.27 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Lara na MySpace
Bohaterka serii Tomb Raider ma swoje konto w serwisie MySpace! Każdy fan Lary Croft może od dziś dołączyć do grona jej przyjaciół. Eidos Interactive zapowiada, że warto odwiedzać panią archeolog w internecie, ponieważ już wkrótce ogłosi ona pierwszy osobiście przez siebie prowadzony konkurs.

Stronę Lary znajdziesz tutaj.27 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Data europejskiej premiery ujawniona
Tomb Raider Anniversary trafi na półki europejskich sklepów 25 maja. Datę, którą podawaliśmy Wam już od tygodnia oficjalnie potwierdził dziś hiszpański oddział Eidos Interactive - Proein.

Informacji dotyczących polskiej premiery możemy spodziewać się już wkrótce.27 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Edycja kolekcjonerska od środka
Jeden z hiszpańskich magazynów ujawnił zawartość i wygląd trzypłytowej edycji specjalnej Tomb Raider Anniversary. Zgodnie z podawanymi przez pismo informacjami, na dodatkowej płycie DVD znajdują się materiały dokumentalne na temat TRA. Mają to być między innymi: historia serii Tomb Raider, trailery oraz galeria artów ze wszystkich dotąd wydanych części gry. Nieoficjalnie wiadomo także, że na drugiej płycie ma znajdować się ścieżka dźwiękowa z gry. Całość będzie wydana w estetycznym digipacku, który możecie zobaczyć poniżej.26 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Tu urodziła się Lara Croft
Lara Croft zostanie uhonorowana tablicą pamiątkową. Wyróżnienie takie zarezerwowane jest wyłącznie dla największych i najwazniejszych osobistości w Wielkiej Brytanii.

Niebieska tabliczka z nazwiskiem Lary Croft zostanie zawieszona na budynkach w Derby na Ashbourne Road, czyli w miejscu gdzie swoją siedzibę miało studio Core Design. Co za tym idzie, jest to miejsce wirtualnych narodzin bohaterki serii Tomb Raider. Dzięki temu wyróżnieniu Lara Croft znalazła się na tych samych kartach historii co Szekspir, Daniel Defoe czy Charles Dickens. Każda z tych postaci została upamiętniona podobną tablicą w miejscu swoich narodzin lub pracy.26 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Aktualizacja tombraider.com
Eidos zaktualizował oficjalną stronę Tomb Raider Anniversary. Tym razem dodano 12 nowych screenów z Grecji, 8 szkiców koncepcyjnych, oraz znany nam już dobrze trailer przedstawiający level St. Francis Folly.

Nowe materiały wkrótce będą dostepne na WoTR, tymczasem zapraszmy na tombraider.com.25 kwietnia 2007, by Mr Macphisto (thx: Charles)
Nowy trailer Anniversary
Kolejny europejski trailer Tomb Raider Anniversary już w sieci. Nowy filmik promujący nadchodzącą grę z Larą Croft w roli głównej przedstawia level St. Francis Folly. Jest to pierwsza oficjalna prezentacja tej lokacji w formie trailera. Trwającą 47 sekund reklamę możecie już ściągnąć z naszego działu download.

Przypomnijmy - europejska premiera TRA spodziewana jest 25 maja. Premiera w Stanach Zjednoczonych została już oficjalnie zapowiedziana na 5 czerwca.20 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
Premiera jednak w maju!
Tomb Raider Anniversary trafi na półki sklepowe już w maju. Takie informacje udało nam się zdobyć ze źródeł powiązanych z Eidos Interactive. Przecieki te potwierdzają najnowsze spoty, które będą reklamowały grę w telewizji. Dokładna premiera gry spodziewana jest 25 maja.

Skąd w takim razie informacje na dwóch ostatnich trailerach? Jak udało nam się dowiedzieć, były to reklamówki przeznaczone na rynek amerykański. Tamtejsi fani będą musieli poczekać na grę nieco dłużej niż fani europejscy. Prawdopodobnie będzie to różnica jednego tygodnia. Oznacza to, że w USA TR Anniversary pojawi się w sklepach dopiero w czerwcu, i własnie to jest źródłem zamieszania.

Pierwszą reklamowkę w wersji amerykańskiej oraz drugą w wersji europejskiej można już ściągać z naszego działu download.19 kwietnia 2007, by Mek
TRA: Trailer egipski
Serwis GameVideos.com opublikował kolejny filmik z Tomb Raider Anniversary. Trzydziestotrzysekundowy trailer jest mixem scenek z levelu egipskiego. Możemy zobaczyć nowych wrogów: centaura i latającego pterodaktyla. Zaprezentowano wiele miejsc charakterystycznych dla Egiptu z TR1, m.in. lokację ze Sfinksem. Wrażenie robi piękna grafika i projekty leveli. Filmik można obejrzeć tutaj.

Trailer ten potwierdza przesunięcie premiery TRA na czerwiec 2007.16 kwietnia 2007, by Mr Macphisto (thx: FreakMatek!)
Lara po wrocławsku
Historia Lary Croft pojawi się w najnowszym wydaniu CD-Action. Oto co na ten temat pisze redakcja magazynu:

"Warta przeczytania i obejrzenia będzie też historia Lary Croft. Duża, ciekawa i wzbogacona o takie smaczki, jak np. dostępne na DVD wszystkie reklamy TV z udziałem Lary!"

Ze wszystkimi materiałami będziemy mogli zapoznać się bliżej już jutro, w specjalnym wydaniu CDA. Cena: 14.90 PLN.14 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
TRA: Premiera przesunięta
Premiera Tomb Raider Anniversary przesunięta na czerwiec. Taką informację znajdujemy w najnowszym trailerze, który ukazał się dziś w nocy. Blisko czterdziestosekundowy filmik przedstawia krótką scenę walki z mumią w Egipcie. Można wnioskować, że jego prezentacja miała służyć jedynie przekazaniu informacji o opóźnieniu w jak najbardziej bezbolesny sposób.

Sytuacja zaczyna powoli przypominać tę znaną już sprzed czterech lat, kiedy to fani niemalże z tygodnia na tydzień dowiadywali się o kolejnych poślizgach Angel of Darkness. Wszystko wskazuje jednak na to, że Eidos nie dopuści do kolejnej zmiany daty premiery. Anniversary według planów firmy ma ukazać się w bieżącym roku fiskalnym, a ten kończysię 30 czerwca. Większe opóźnienie spowodowałoby straty finansowe dla wydawcy. Pytanie tylko, czy przykład AOD jest najlepszą reklamą stawiania szybkiego zysku przed wysoką jakością gry.

Nowy filmik możecie już sciągnąć z naszego działu download.6 kwietnia 2007, by Cez
Kolekcjonerskie wydanie Anniversary w Niemczech
Niemiecki oddział Eidosa przygotował nie lada atrakcję dla fanów wyczekujących gry Tomb Raider: Anniversary. Z okazji dziesięciolecia serii TR, nasi zachodni sąsiedzi będą mogli kupic grę o dziesięć euro taniej. Po odliczeniu tej kwoty wersja TR: Anniversary na PC i PSP będzie kosztować 39,99 Euro, natomiast wersja na Playstation 2 - 49,99 Euro. To nie koniec atrakcji. Dołączona zostanie dodatkowa płyta DVD, zawierająca dwa soundtracki, galerie artów, trailery oraz 30-minutowy film dokumentalny o Larze Croft. Dodatkowo w tym ekskluzywnym wydaniu znajdą się komentarze audio twórców, które usłyszeć będzie można w trakcie rozgrywki. Wydanie zostało zapowiedziane na maj bieżącego roku.
5 kwietnia 2007, by Barbie
Oficjalne nowości
Zgodnie z naszą zapowiedzią, oficjalna strona serii Tomb Raider, została dziś aktualizowana. Pojawiły się na niej nowe screeny, nowa tapeta oraz szkice koncepcyjne - wszystkie już wcześniej mogliście znaleźć na łamach naszego serwisu. Ponadto na tombraider.com (w dziale Anniversary) można posłuchać trzech nowych utworów zapowiadających oczekiwaną przez nas grę.4 kwietnia 2007, by Mr Macphisto
TR Legend grą roku 2006?
Tomb Raider Legend ma kolejną szansę na nagrody - tym razem w plebiscycie organizowanym przez polski serwis Gry Online.

Siódma część przygód Lary Croft została nominowana w dwóch kategoriach: Gra roku 2006 oraz Najlepsza grafika 2006. Głosować można na specjalnie przygotowanej stronie plebiscytu. Każdy tytuł zdobywa także punkty dla swojego polskiego wydawcy. W ten sposób wyłoniona zostanie najlepsza firma w branży w 2006 roku. Konkurs jest warty uwagi także ze względu na atrakcyjne nagrody, m.in. monitor LCD oraz konsolę PlayStation 3.

Wyniki głosowania poznamy 11 maja.3 kwietnia 2007, by Mek
TRA: kolejne filmiki z Peru
W sieci pojawiły się kolejne gameplay'e z Tomb Raider Anniversary. Filmiki te prezentują głównie znane wcześniej fragmenty levelu peruwiańskiego, z niewielkim rozszerzeniem pokazywanych już miejsc. Dwa nowe pliki wideo można pobrać stąd.

Ponadto na YouTube.com został wczoraj opublikowany filmik ukazujący walkę z T-Rexem. Można go obejrzeć tutaj.

UWAGA! Materiały zawierają dużo spoilerów!