strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

KWIECIEŃ 2005
28 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Trailer TR Legend na MTV!
Stacja MTV (najprawdopodobniej chodzi jedynie o jej amerykański oddział) nada jutro (piątek, 29 kwietnia) pierwszy trailer Tomb Raider Legend. Krótki film umożliwi nam pierwsze spojrzenie na grę w akcji. Materiał zostanie udostępniony na mtv.com oraz oficjalnej stronie gry.

Poniżej prezentujemy wam dwa ujęcia z filmu.UPDATE (29.04)
Trailer jest już dostepny, ściągnij: nizsza jakość [7.33 MB], wyższa jakość [10 MB] (prawy przycisk myszy -> "zapisz jako...").

Pojawił się także nowy screen 3D, który również możecie od nas ściągnąć! (PPM -> Zapisz jako...)

Webmasterzy, prosimy o nie linkowanie bezpośrednio do plików a do strony głównej serwisu!23 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Elevation Partnes wycofuje się!
Jak się okazuje, pomimo oficjalnych oświadczeń Eidosa, gra o przejęcie firmy toczyła się nieprzerwanie aż do wczoraj, kiedy to Elevation Partners podjęło decyzję o wycofaniu się z przetargu. "Zarząd firmy zauważył spore poparcie dla oferty SCi ze strony udziałowców Eidos," skomentował wycofanie swojej oferty przedstawiciel Elevation Partners. "Chcemy życzyć Eidosowi oraz jego akcjonariuszom wszystkiego najlepszego po ewentualnym przejęciu firmy przez SCi."

Mówi się, że przejęcie nastąpi 13 maja.23 kwietnia 2005, by Kasia Trent, Shephard
Kolejna zapowiedź TR Legend
Mamy dla Was tłumaczenie kolejnej prasowej zapowiedzi TR Legend! Tym razem wieści pochodzą z pisma "Hobby Consolas".

"Najseksowniejsza bohaterka świata gier powróci do pierwszego rzędu akcji, pod koniec roku z tytułem "Tomb Raider: Legend".

Nie, to nie jest sen: jak wiecie, po niepowodzeniu ostatniej gry z serii "Tomb Raider", Eidos zadecydował zmienić pierwotnych programistów z Core na korzyść nowej grupy, Crystal Dynamics, a teraz owoc ich pracy wreszcie ma wyjść na światło dzienne: nowy epizod serii będzie zatytułowany "Tomb Raider Legend", będzie to przygoda w klasycznym stylu, która zostanie wydana pod koniec roku na PS2 i X-Box, a my mamy pierwsze obrazki!

Ale nie myślcie, że to bedzie po prostu inny, zwyczajny epizod, który przyniesie korzyść licencji i nic poza tym. Nowi programiści wiedzą, że muszą mieć maksimum zysku z charyzmy Lary, więc ją dogłębnie zanalizowali (szczęściarze!), żeby mieć pewność o jakościach, które zrobiły z niej mit.

Z tą podstawą tworzą tytuł, który odrodzi wysportowaną, inteligentną, zabawną oraz przygodową Larę, dodając jednocześnie nowe możliwości, ruchy i dając jej głęboką osobowość.

Nasza bohaterka ma teraz nowe bronie i sprzęt do używania podczas swojej przygody: linkę magnetyczną, lornetkę, granaty odłamkowe, przenośny sprzęt naświetlający, system komunikacyjny...

I oczywiście dusza gry będzie przede wszystkim opierać się na przygodzie i eksploaracji, z wciągającą fabułą, dużą ilością poruszania się i zagadek oraz wielką dawką akcji. Jeżeli wszystkie te fakty obudziły Twoją niecierpliwość, to nie martw się - nowe informacje pojawią się niedługo."

Dodatkowo z podpisów pod screenami dowiadujemy się, że postać Lary będzie skladała się z 9800 polygonów (w Angel of Darkness było ich 'jedynie' 4400) a cała oprawa graficzna będzie najlepsza z całej serii, dzięki niesamowitym efektom świetlnym, które bedą napotykane we wszystkich, wielkich środowiskach.19 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Zamówienia na TR Legend
Sklep internetowy EB Games dołączył do swojej oferty grę Tomb Raider Legend na trzy platformy. Także tutaj premiera zapowiadana jest na 1 listopada bieżącego roku. Ceny prezentują się następująco:

PC - $39.99 (ok. 130PLN)
PS2 - $49.99 (ok. 165PLN)
Xbox - $49.99 (ok. 165PLN).

Tymczasem serwis GameSpot dodał do dotychczasowych wersji TRL kolejną, na Xbox2. Przewidywana data premiery jest jeszcze nieznana.18 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Kolejne informacje o TR7
Pojawiła się kolejna zapowiedź Tomb Raider Legend, tym razem za sprawą hiszpańskiego pisma PS2Mania.

Z artykułu dowiadujemy się, że podczas swojej wyprawy Lara odwiedzi Tokio i Malezję. Akcja będzie się rozgrywała zarówno w niebezpiecznych świątyniach jak i nowoczesnym środowisku miejskim. Ponadto TRL będzie oferował znacznie bardziej realny i współczesny wizerunek Lary. Jej model będzie także lepiej skonstruowany. Zadbano o szczegóły - ubranie bohaterki ubrudzi się gdy będzie miało kontakt z ziemią. Sama postać będzie zbudowana z dwukrotnie większej liczby polygonów niż to miało miejsce w AOD. Twórcy nie chcą zdradzać fabuły, ale bardzo możliwe, że wszystkiego dowiemy sie już w maju, podczas targów E3.

(wczoraj w dziale TRL -> Screeny pojawiły się skany z omawianego artykułu)12 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Ruszyła strona tombraider.com!
Zgodnie z naszymi zapowiedziami na stronie pojawiło się kilka screenshotów z gry oraz jeden screen trójwymiarowy (drugi zobaczymy już wkrótce). Cała strona zrobiona jest oczywiście w technologii flash. W tle słyszymy klasyczny motyw znany doskonale z pierwszej części TR. Strona na dobre ruszy latem tego roku. Może to potwierdzać, że data premiery gry jest zblizona do 1 listopada.

>> PIERWSZE SCREENY << UPDATE (14.04) SUPER JAKOŚĆ 1024x768!

>> SCREEN 3D KROK PO KROKU <<12 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
TR Legend 1 listopada?
Według informacji jakie podaje serwis gamespot.com premiera najnowszych, siódmych już przygód Lary Croft, Tomb Raider Legend, na wszystkie zapowiadane platformy miałaby nastąpić 1 listopada tego roku. Na ile wiarygodne są to informacje? Niestety tego nie wiadomo, być może więcej dowiemy się już dziś, gdy zostanie uruchomiona oficjalna strona gry...

Obok screen z gamespot.com.6 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Nowe informacje o Tomb Raider Legend
Z opublikowanych dziś przez Eidos materiałów prasowych wynika, że Tomb Raider Legend (tytuł nowej gry został oficjalnie potwierdzony) jest powrotem do korzeni serii będąc jednocześnie świeżym spojrzeniem na TR.

Osiemnaście miesięcy temu, ekipa Crystal Dynamics wyznaczona do pracy nad Tomb Raider'em postawiła sobie za cel odkryć na nowo postać Lary Croft. W tym czasie ludzie ci przejrzeli dawne sondy przeprowadzane wśród klientów, przeprowadzili nowe, własne badania rynku, jeszcze raz przeczytali recenzje wszystkich poprzednich części serii, wysłuchali mnóstwa opinii graczy oraz zagrali we wszystkie wcześniejsze przygody Lady Croft. Dzięki temu oraz otwartości na nową perspektywę zrodził się Tomb Raider Legend.

Crystal Dynamics stworzyło największy w historii Tomb Raider'a zespół przygotowujący grę. W jego skład, jako główny projektant postaci, wchodzi twórca Lary Croft, Toby Gard. Bohaterka ożywa dzięki złożonym animacjom, ruchom i umiejętnościom. Eidos i Crystal Dynamics dopracowali wygląd i ruchy Lary tak aby odzwierciedlały one jej umiejętności i osobowość. Model Lary ma teraz naturalny wygląd, obłożony jest realistycznymi teksturami, ma dopracowaną twarz, i płynne ruchy dzięki czemu staje się częścią pełnego życia środowiska. Nowe animacje i sterowanie pozwalają Larze na przemieszczanie się przez niesamowite otoczenia z gracją i precyzją.

Tomb Raider Legend ukaże się na PlayStation 2, PC i Xbox.

Więcej o grze dowiemy się już 12 kwietnia.5 kwietnia 2005, by Mr Macphisto
Nowa Lara oficjalnie zaprezentowana!
Dziś Eidos zezwolił na publikację materiałów dotyczących Tomb Raider Legend, tak więc... sami popatrzcie: