strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

MARZEC 202326 marca 2023, by Cez
Scenarzystka potwierdza serial aktorski z Larą
Phoebe Waller-Bridge - prywatnie fanka Tomb Raidera, a zawodowo uznana aktorka i producentka, potwierdziła na łamach brytyjskiego "OK! Magazine", że pracuje nad scenariuszem aktorskiego serialu z Larą Croft, który będzie tworzony dla platformy Amazon Prime Video. W efekcie Phoebe potwierdziła fakt powstawania serialu zanim zrobiło to studio Crystal Dynamics i Amazon.

Pod koniec stycznia świat obiegła wiadomość o tym, że rzekomo Amazon wykupił prawa do stworzenia kolejnego filmu Tomb Raider jak i serialu aktorskiego (link do newsa). Rzekomo, ponieważ nikt dotąd tych informacji nie potwierdził - aż do teraz. Już w styczniu nieoficjalnie było wiadomo, że Phoebe Waller-Bridge ma zająć się scenariuszem i produkcją pierwszego w historii serialu aktorskiego z Larą Croft. Teraz na łamach "OK! Magazine" twórczyni potwierdza, że jest zaangażowana w ten projekt.


Z publikacji dowiadujemy się, że twórcy serialu nieśmiało zgłosili się do Phoebe z prośbą o zgodę na napisanie scenariusza: "prawdopodobnie nie chcesz tego zrobić, ale musimy cię o to poprosić", na co Waller-Bridge odpowiedziała pewnie "**** tak zrobię to!". Twórczyni wyznaje, że jest ogromną fanką serii Tomb Raider i że postać Lary ją wzmocniła, gdy była nastolatką. W serialu zamierza poruszyć tematy, które byłyby niemożliwe w mniejszej produkcji. Dodaje, że jest zaszczycona "pisaniem o postaci, która dała mi tak wiele, gdy byłam nastolatką (...) Wiem, co zamierzam z tym zrobić i będę się przy tym dobrze bawić. W tym serialu będzie mała rewolucja".

Phoebe Waller-Bridge dodaje również, że cieszy ją sukces serialu The Last of Us, który jej zdaniem dobrze przełożył grę na produkcję telewizyjną. Twórczyni wyznaje, że grała we wspomnianą grę przez 28 godzin. Wychodzi na to, że sukces The Last of Us może mieć wpływ na nowe ekranizacje gier wideo.

W chwili obecnej nie wiadomo, kto miałby zagrać Larę Croft w produkcji Amazona. Phoebe Waller-Bridge twierdzi, że jest zainteresowana jedynie pisaniem scenariusza i produkcją serialu, a nie rolą słynnej archeolożki. Jeśli jesteście ciekawi, czy Phoebe nadawałaby się do tej roli, to w tym roku będzie okazja się o tym przekonać - wkrótce zobaczymy ją w Laro-podobnej roli w piątej części przygód słynnego archeologa pt. "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia".

   


19 marca 2023, by Cez
Porozmawiaj z innymi fanami Lary na Czacie WoTR
Po Tomb Raider Party i spacerze po Wzgórzu Wawelskim wciąż jesteście głodni kontaktu z innymi fanami Lary Croft :) W związku z tym po jedenastu latach przerwy reaktywowaliśmy Czat WoTR, czyli pokój rozmów dedykowany przede wszystkim polskim fanom Lary Croft. Tym razem powstał on za pośrednictwem Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL na Facebooku.

Aby skorzystać z czata, wystarczy dołączyć do naszej grupy i w prawej kolumnie odnaleźć belkę z ikoną czata. Po jego uruchomieniu można dołączyć do rozmów, które odbywają się na tej samej zasadzie co Messenger. Facebook automatycznie dodaje losowo wybranych członków grupy do Czata WoTR. Jeśli ktoś nie chce w nim uczestniczyć, może wybrać opcję opuszczenia czata.


Pierwszy Czat WoTR powstał w październiku 2003 roku - działał on na platformie Polchat. W ciągu wielu lat jego funkcjonowania odbyło się mnóstwo rozmów, także w sylwestra :) Czat WoTR istniał do 2012 roku, do momentu w którym platforma Polchat została wyłączona. Od 2023 roku Czytelnicy serwisu World of Tomb Raider mogą ponownie korzystać z czata, tym razem poprzez Facebooka. Skoro czat powrócił, to kto wie - może i powróci tradycja WoTR-owych sylwestrów spędzanych na czacie? ;)

Więcej o 20-letniej historii serwisu WoTR możecie przeczytać w dziale Teksty.

   


15 marca 2023, by Cez
Tomb Raider Party - relacja, masa zdjęć i filmik!
Takiego wydarzenia w historii polskiej społeczności fanów Lary Croft wcześniej nie było, a możliwe, że nawet i w historii fandomu światowego. Impreza Tomb Raider Party zorganizowana przez serwis World of Tomb Raider i krakowski klub Kicz była strzałem w dziesiątkę! Dzięki temu wydarzeniu fani panny Croft z całej Polski mieli szansę spotkać się, zwiedzić Wzgórze Wawelskie, pobawić się w klubie przy dźwiękach znajomej, tombraiderowej muzyki, zdobyć cenne nagrody, a przy okazji uczcić 20-lecie serwisu WoTR. 11 marca 2023 roku na pewno dłuuuuugo pozostanie w pamięci polskich fanów i fanek słynnej archeolożki :)


Po relację tekstową i zdjęciową odsyłamy Was do naszego działu Teksty, z kolei w serwisie YouTube zamieściliśmy wideo, będące zlepkiem zwiastunów i wielu różnych, krótkich filmików nagranych w trakcie Tomb Raider Party i spaceru po Wawelu >> KLIK!

O tym, że kilkudziesięciu fanów Lary Croft bawiło się podczas Tomb Raider Party znakomicie, niech świadczy choćby fakt, że impreza zakończyła się przed godziną 4 :) Gdy goście zaczynali się żegnać, od każdego usłyszeliśmy jedną prośbę - abyśmy zrobili powtórkę, Tomb Raider Party Vol. 2. W chwili obecnej niczego w tej kwestii nie ogłaszamy, ale kto wie, kto wie ;)

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału zarówno w spacerze po Wzgórzu Wawelskim jak i w imprezie. Wielkie podziękowania kierujemy w stronę klubu Kicz, w tym do barmanów i DJ-a Tee, za umożliwienie nam zorganizowania eventu oraz oczywiście Krystianowi - za pomysł i realizację zarówno spaceru jak i imprezy.

   


9 marca 2023, by Krystian
Tomb Raider Party i Wawel już w najbliższą sobotę!
Już pojutrze, czyli w sobotę 11 marca spotykamy się w klubie Kicz na krakowskim Kazimierzu na Tomb Raider Party! Z tego powodu zebraliśmy dla Was wszystkie przydatne informacje na temat imprezy i towarzyszących atrakcji. Wiemy, że po miesiącach zamknięcia w domu i grania w grę, wszyscy potrzebujemy spotkań z ludźmi, dlatego nie możemy się już doczekać spotkania z Wami i świętowania 20-lecia serwisu WoTR! Do zobaczenia w sobotę - życzymy udanej zabawy!

Integracyjny spacer po Wzgórzu Wawelskim

Godzina: 15:30

Miejsce zbiórki: Bulwar Czerwieński, okolice pomnika Smoka Wawelskiego, pod tablicą upamiętniającą Krakusa. Dokładna lokalizacja >> Google Maps. Przewidywany czas spaceru: ok. 1,5 godziny. Długość: ok. 1,4 km.


Uwaga! Prosimy o przybycie kilka minut przed planowanym rozpoczęciem spaceru z uwagi na wzmożony ruch turystyczny w weekendy i konieczność załatwienia spraw organizacyjnych z uczestnikami. Jeśli do tej pory nie otrzymaliście żadnej wiadomości e-mail po wysłaniu zgłoszenia, to znaczy, że Wasz udział jest potwierdzony. Inne wiadomości nie będą wysyłane. Podczas spaceru odbędzie się konkurs, podczas którego do zgarnięcia będą atrakcyjne nagrody: 3 printy z grafikami Konrada Majewskiego oraz tombraiderowe gadżety.

Impreza, czyli Tomb Raider Party

Start: 20:30

Lokalizacja: Klub Kicz, ul. Bożego Ciała 7 w Krakowie


Uwaga! W imieniu załogi klubu zwracamy się z prośbą o dokonanie wcześniejszej rezerwacji, jeśli chcecie mieć gwarancję miejsca siedzącego. W przypadku braku rezerwacji ewentualne wolne miejsca będą mogły być zajmowane wyłącznie na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy". Kontakt: 727 464 014 (preferowany kontakt telefoniczny) lub info@kiczclub.pl. Koszt rezerwacji: 30 zł/os. - zaliczka do wykorzystania na zamówienia przy barze.

W pierwszym etapie imprezy w klubie będą rozbrzmiewać znane motywy muzyczne związane z serią Tomb Raider. Nie wahajcie się rozmawiać z innymi i poznawać innych fanów serii - ta impreza jest dla Was! Nieco później na parkiecie będzie można potańczyć do imprezowych klasyków (głównie z lat 70., 80., 90. i 00.), wśród których nie zabraknie utworów związanych z serią Tomb Raider. Osoby, które zgłosiły chęć odbioru zestawu pamiątek, zapraszamy do stolika WoTR. Znajdziecie nas w pobliżu baru.

Specjalnie na ten wieczór klub Kicz przygotował menu inspirowane przygodami Lary Croft - 6 drinków i 3 sety shotów, które dostępne są w karcie wyłącznie tego dnia! Nie zapomnijcie podzielić się z nami po imprezie wrażeniami. Niewykluczone, że najsmaczniejszy drink lub shot zostanie w karcie na stałe, a o tym zdecydujecie właśnie Wy! :)

   


6 marca 2023, by Cez
Odbierz na imprezie podkładkę pod mysz z Larą
Tomb Raider Party nadchodzi! Już w najbliższą sobotę 11 marca o 20:30 w klubie Kicz w Krakowie rozpocznie się zapowiedziana przez nas impreza. Na zachętę mamy dla Was szybki konkurs w stylu gier "hidden object". Znajdźcie na załączonej fotce artefakty poukrywane przez pannę Croft w klubie Kicz i wygrajcie unikalną, niedostępną nigdzie indziej podkładkę pod mysz z klasyczną bohaterką serii Tomb Raider. Czas, start! Kto pierwszy ten lepszy!


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji i moderacji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie przewidziano jedną nagrodę: wydaną w latach 90-tych podkładkę pod myszkę z klasyczną Larą. Sponsorem nagrody jest Awe - założyciel dawnej, zarchiwizowanej strony Tomb Raider PL (link).

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy na załączonej poniżej grafice, ukazującej wnętrze klubu Kicz w Krakowie, zaznaczyć artefakty poukrywane przez Larę Croft (kliknij tutaj, by pobrać duży obrazek). Edytowane zdjęcie z zaznaczonymi artefaktami należy wysłać w formie załącznika na naszego maila redakcjawotr@gmail.com, podając dodatkowo swoje imię i nazwisko oraz w temacie wpisując "Klub Kicz". Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jedno zgłoszenie.


4. Konkurs trwa od 6 marca 2023 roku do momentu, kiedy pierwszy uczestnik nadeśle grafikę z zaznaczonymi wszystkimi artefaktami, czyli otrzyma maksymalną liczbę punktów. Osoba ta automatycznie zostanie zwycięzcą - liczy się data i godzina wpłynięcia e-maila. W przypadku, jeśli żaden uczestnik nie zaznaczy wszystkich możliwych do odnalezienia artefaktów, konkurs zostanie zakończony 8 marca 2023 roku o godzinie 23:59. W tym momencie zwycięzcą zostanie osoba z największą liczbą punktów. UWAGA, nagroda będzie wręczana zwycięzcy osobiście podczas imprezy Tomb Raider Party w krakowskim klubie Kicz, która rozpocznie się 11 marca 2023 roku o godzinie 20:30. Nieodebranie nagrody będzie oznaczało, że powróci ona do puli nagród serwisu WoTR.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (07.03)
Konkurs na spostrzegawczość został zakończony. Jako pierwsza maksymalną liczbę 10 punktów otrzymała Żaneta Wiórkowska, gratulujemy! :) Widzimy się podczas Tomb Raider Party już 11 marca! Jeśli jesteście ciekawi prawidłowych odpowiedzi, to kliknijcie na miniaturkę - zobaczycie 10 artefaktów ukrytych przez Larę w klubie Kicz. UWAGA! Kolejna szansa na nagrody będzie w trakcie spaceru po Wzgórzu Wawelskim - start 11 marca o godzinie 15:30.