strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MARZEC 2014
30 marca 2014, by K@t
Orientuj się! Tomb Raider za "piątkę"
Konkretniej – za 4,99€. Na Steamie. Jest jednak mały haczyk.

Nowego Tomb Raidera możecie wyrwać taniej tylko dzisiaj. Promocja będzie obowiązywać jeszcze do godziny 19.00.

Oprócz podstawowej edycji gry, przecen doczekały się także edycje Survival i Game of the Year, kosztujące kolejno: 6,24€ i 7,49€. Osobno możecie zgarnąć także zestaw wszystkich DLC w cenie 4,74€.

 


25 marca 2014, by Mr Macphisto
Tomb Raider #2 z okładką
Dobrze, a teraz spokojnie usiądźcie i oddychajcie. Mowa o drugim komiksie Tomb Raider, a nie o nowej grze. Dark Horse ujawniło jak będzie wyglądał zeszyt, który trafi do sprzedaży w środę. Jego front, przygotowany przez Dana Scotta, możecie zobaczyć obok.

Pisaniem historii zajęła się tutaj Gail Simone. W numerze Lara i jej ekipa mają przerażające wizje, które są konsekwencją przejść w zaginionym królestwie Yamatai. Okazuje się jednak, że to nie są takie zwykłe halucynacje...

Stroną wizualną komiksu zajęli się Nicolas Daniel Selma, Juan Gedeon i Michael Atiyeh.

Więcej - w naszym świeżo zaktualizowanym dziale Komiks.

 


25 marca 2014, by Mr Macphisto
Doctor... who?
Fani klasycznego serialu BBC lubiący jednocześnie Tomb Raidera będą mieli niezłą niespodziankę. W nadchodzącej serii Doktora Who pojawi się Keeley Hawes, znana nam bliżej jako głos Lary Croft w latach 2006 - 2010.

Hawes zagra panią Delphox, "silną kobietę z mrocznym sekretem". Dwunasty już doktor (serial ciągnie się od 1963 roku) spotka ją na dziwnej i zagadkowej planecie. W tym miejscu trzeba wyjaśnić, że Doktor Who to opowieść o przygodach Władcy Czasu - podróżującego w czasie i przestrzeni humanoidalnego obcego. Do końca ubiegłego roku powstało 800 odcinków.

 


24 marca 2014, by Mr Macphisto
Karl Stewart (i nie tylko) odchodzi ze Square Enix
Świetna sprzedaż to jedno, świetna pensja to drugie. Karl Stewart, wieloletni pracownik Square Enix, a wcześniej Crystal Dynamics i Eidos Interactive odchodzi z firmy. Dotychczasowy wiceszef strategii marketingowych dla Europy i Ameryki Północnej przechodzi do agencji reklamowej Petrol, z którą ostatnio współpracował w Square. Tam - jego praca nie będzie się znacząco różniła od tego, co robił między innymi dla Tomb Raidera. Będzie za to lepiej opłacana.

Na "do widzenia" Stewart powiedział kilka słów o swoim (i swoich kolegów) największym osiągnięciu do tej pory: "Crystal Dynamics stworzyło jeden z najbardziej pamiętnych, o ile w ogóle nie największy reboot w historii branży gier video". Tak, to o ostatnim Tomb Raiderze.

Firmę opuszcza też Meagan Marie, managerka społeczności fanowskich. Od kwietnia będzie współpracowała z europejskim Riot Games.

 


24 marca 2014, by Mr Macphisto
Skoczmy na jeżynki
Lara Croft zawalczy o kolejną platformę. Co ważne - Lara solo, bez Tomb Raidera. The Guardian of Light trafił do sprzedaży jako aplikacja w AppWorld BlackBerry. Za półtora funta (7,50 PLN) możecie ściągnąć 574MB plik i przeprowadzić przez labirynty panią archeolog i Toteca. Mało tego! Możecie ich pomiziać, jako że grą steruje się poprzez ekran dotykowy.

Ułatwiając życie posiadaczom BlackBerry - żeby ściągnąć grę, wystarczy zeskanować kod QR po prawej stronie.

 


24 marca 2014, by Mr Macphisto
Dobrze, że nie zdążyli z seppuku
Mamy kolejne wieści na temat "fatalnej" sprzedaży ostatniego Tomb Raidera. Na liczniku już jest gruuuubo ponad 5 milionów egzemplarzy, a wszelkie wyliczenia mówią, że w sumie, do końca miesiąca gracze kupią ponad 6 milionów kopii gry. To jednocześnie oznacza, że najnowsze przygody Lary Croft są jedną z najlepiej sprzedających się części w całej historii serii. Oczekiwane zyski zostały przekroczone jeszcze przed końcem ubiegłego roku.

Szefostwu Wielkiego Koncernu Growego polecamy przy następnej premierze ziółka. A sobie i Wam życzymy podobnego sukcesu przy okazji sequela, z którego teraz już nie wykręcą się, choćby bardzo chcieli.

 


2 marca 2014, by Cez
Czarny koń zaatakował
Zgodnie z obietnicą wydawnictwo Dark Horse opublikowało Tomb Raider #1, czyli pierwszy numer nowej regularnej serii komiksowej z Larą Croft. Nowej, bo przypomnijmy, że w latach 1999-2005 pierwsza seria komiksowa wychodziła spod skrzydeł Top Cow. Akcja pierwszego zeszytu zatytułowanego "Season of the Witch" dzieje się kilka tygodni po wydarzeniach z gry Tomb Raider z 2013 roku. Larę Croft dręczą koszmary związane ze straszliwymi przeżyciami, które miały miejsce na japońskiej wyspie Yamatai. Bohaterka niepokoi się o swoją przyjaciółkę Sam. Tymczasem Jonah, inny rozbitek ze statku Endurance, któremu udało się wydostać z wyspy, prosi Larę o spotkanie...

Autorką scenariusza jest Gail Simone, zaś rysunki stworzył Nicolás Daniel Selma, który był także za nie współodpowiedzialny w pierwszym komiksie Dark Horse z Larą Croft, czyli Tomb Raider: The Beginning. Komiks Tomb Raider #1 zbiera różnorodne recenzje - od pozytywnych, które podkreślają ciekawie zapowiadającą się intrygę, po bardzo krytyczne, wytykające scenarzystce fatalne dialogi, a rysownikowi brzydką warstwę wizualną.

Przy okazji premiery nowej serii zaktualizowaliśmy nasz dział Komiks. Znajdziecie w nim nowe podstrony związane z zeszytami Dark Horse, a także streszczenia ponad dwudziestu numerów poprzedniej regularnej serii Top Cow. Nie zabrakło także aktualizacji "wstępniaka", czyli tekstu znajdującego się na głównej stronie wspomnianego działu. Wkrótce opublikujemy streszczenia nowych komiksów od "czarnego konia", które w Polsce nie są dostępne.

Kolejne numery serii będą się ukazywały co miesiąc, czyli drugi zeszyt trafi do sprzedaży już 26 marca. Scenarzystka Gail Simone na chwilę obecną ma w planach wydanie dwunastu numerów.