strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MARZEC 2009
29 marca 2009, by Mr Macphisto & kluz_kaa
Wydali edycję kolekcjonerską
Na półki sklepowe trafiły właśnie pierwsze tytuły z serii Premium Games. Na szczególną uwagę zasługuje nowe wydanie Tomb Raider: Underworld. Poza nowym, i co by nie mówić, ładnym opakowaniem, gra zyskała coś jeszcze. A dokładniej - dodatkową płytę. Na tzw. krążku "Premium Disc" znajdują się między innymi filmiki opublikowane przez Eidosa przed premierą gry, jak i soundtrack w formie plików mp3. Coś świta? Tak, tak, Cenega w końcu wydała w Polsce edycję kolekcjonerską TRU!

Na bonusowej płycie znajdziecie:
- piętnastominutowy filmik Beneath the Surface
- 10 utworów z gry
- wszystkie
trailery i filmiki, jakie ukazały się do listopada 2008
- galeria składająca się z najlepszych screenów, szkiców i renderów

Tomb Raider: Underworld w serii Premium Games kosztuje 69,90 PLN.18 marca 2009, by kluz_kaa
Zapomniane grobowce
Pierwszy Tomb Raider ujął wszystkich grafiką, gameplayem, fabułą... a przede wszystkim bohaterką, która na zawsze wpisała się w historię branży gier komputerowych. Uznanie nie tylko wśród graczy, ale również u recenzentów wszelkich portali i czasopism potwierdza CD-Action. Redakcja magazynu, z okazji jego 13-tych urodzin, wybrała 13-cie najważniejszych dotąd opublikowanych recenzji. Oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nich wywodu na temat TR1. „Oto przed wami wybór kilkunastu recenzji z całej historii CDA. Jest całkowicie subiektywny, ale ma motyw przewodni. Otóż recenzja powinna być WAŻNA. Czasem dla autora, czasem dla CDA, dla czytelników czy... historii gier. Albo wszystko naraz.”

O tekście możecie nie tylko przeczytać, ale też zapoznać się z nim. Na dołączonej płycie wypalono zeskanowaną recenzję Tomb Raidera. Materiał pierwotnie pojawił się w numerze 1/97. Dla osób, które nie mają archiwalnego numeru, jest to nie lada gratka. Cena: 15,99zł.14 marca 2009, by Mr Macphisto
Alison daje radę jedną ręką
Coś Alison Carroll ostatnio zniknęła nam z pola widzenia. Ale jej fanów uspokajamy - modelka żyje i ma się całkiem dobrze. Niedawno nawet odpowiedziała na kilka pytań dziennikowi Independent. Co prawda nie były one zbyt odkrywcze, ale można z nich wyciągnąć kilka ciekawostek.

Podczas trasy promocyjnej Tomb Raider: Underworld najbardziej niezwykła była dla niej jedna z wizyt we Włoszech. Alison wystąpiła tam na koncercie z lokalną rockową gwiazdą, zespołem Negramaro. Ale, jak przekonuje, nie był to zwykły występ. "Poproszono mnie, żebym zjechała na linie ze szczytu stadionu prosto w środek zgromadzonej publiczności. A zebrały się tam tysiące, tysiące ludzi. Kiedy już wylądowałam na ziemi, musiałam jeszcze wykonać mój stały numer jako Lara Croft. To było niezłe wyzwanie".

Poza tym modelka zdradziła jaki wiek w życiu jest jej zdaniem najlepszy. "21. Już zawsze w sercu będę miała 21 lat, mimo, że naprawdę mam 23. A niedługo będę miała już 24".

Tymczasem za największą swoją umiejętność Alison uważa możliwość utrzymania równowagi na jednej ręce. To dlatego zrobiła z tego stały element wystepów jako Lara Croft. Trick mogli zobaczyć też fani w Polsce. Choć na niektórych zdjęciach to nie ręka zwraca największą uwagę.13 marca 2009, by Mr Macphisto
Square Enix wykupi Eidosa
Japoński Square Enix, wydawca serii Final Fantasy, oficjalnie i ostatecznie potwierdził swoje plany. Firma wykupi Eidos Interactive - wydawcę gier z Larą Croft w roli głównej. Rozmowy między spółkami na ten temat trwały około trzech miesięcy. Square ma nadzieję, że zapowiadany krok ułatwi jej podbicie zachodniego rynku.

Przejęcie nastapi 6 maja.12 marca 2009, by Cez
Underworld bez nagrody BAFTA
Tomb Raider: Underworld przegrał walkę o nagrodę BAFTA w kategorii Action and Adventure. Zwyciężyła gra "Fable II", która pokonała również Call of Duty 4: Modern Warfare, Dead Space, GTA IV oraz Prince of Persia.

Nagrody BAFTA to jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie sztuk wizualnych, przyznawane co roku przez Brytyjską Akademię Sztuki Filmowej i Telewizyjnej (British Academy of Film and Television Arts).

Przypominamy, że w 2006 roku nagrodą BAFTA został uhonorowany Tomb Raider: Legend w kategorii oryginalnej ścieżki dźwiękowej.10 marca 2009, by K@t
Lara’s Shadow już dostępne
Drugi, oficjalny dodatek do Tomb Raider: Underworld jest już dostępny na Xbox Marketplace. Całkowicie nowy level, w którym gracz pokieruje losami Sobowtóra Lary, waży 1.16 GB, a jego koszt to 800 Microsoft Points.

Jednocześnie udostępniono kilka nowych ubrań dla panny Croft, póki co są one dostępne za darmo dla użytkowników posiadających konto Gold.

Lara’s Shadow ukazał się w terminie zgodnym z wcześniejszymi zapowiedziami. Przypominamy, że premiera poprzedniego DLC, Beneath The Ashes, została przesunięta o dwa tygodnie i dodatek ostatecznie ukazał się 24 lutego.9 marca 2009, by kluz_kaa
Polski Underworld w nowym wydaniu
Cenega Poland wprowadza nową serię gier. Premium Games, bo tak się ona nazywa, zadebiutuje 27 marca pod hasłem "Najlepsze premiery - najszybciej w Premium Games". Wśród tytułów zapakowanych w stylowe, czarne boxy, nie mogło zabraknąć wydanego trzy miesiące temu Tomb Raider: Underworld. Grę będzie można kupić za 69,90 w normalnych sklepach i za 54,90 w sklepie internetowym Cenega Poland.

Wyjątkowo interesująco przedstawia się oprawa graficzna nowej serii. Okładki zaprojektowano tak, żeby wyróżniały się na półkach. Dobrze widać to na przykładzie TRU, który zamiast znanej wszystkim okładki "bez głowy", ma zupełnie inną oprawę graficzną.8 marca 2009, by Mr Macphisto
Drake lepszy od Lary?
O tym, kim jest Lara Croft wiedzą nawet nasze matki. A co z Nathanem Drake? Ano właśnie. Część z Was pewnie zastanawia się o kogo w ogóle chodzi. Tymczasem producent gry Uncharted nie ma wątpliwości co do popularności swojego bohatera. Bruce Straley wierzy, że Drake jest już w tym miejscu, co bohaterka Tomb Raidera, albo i dalej. Zapytany o to, czy jego postać kiedykolwiek może być tak popularna jak miss Croft, Straley odpowiada:

"A skąd podejrzenie, że już nie jest w tym samym miejscu, jeśli nawet nie jeszcze dalej? Moim zdaniem Nathan Drake może stanąć w dowolnym punkcie panteonu wirtualnych gwiazd. On jest czymś więcej, dzięki temu, że zrobiliśmy z niego bohatera czegoś w rodzaju wirtualnego filmu, a nie tylko gry".

Komentarz chyba jest tutaj zbędny. A temu panu gratulujemy dobrego samopoczucia :-)3 marca 2009, by Mr Macphisto
Tomb Raider znów rekordowy
Tomb Raider został po raz kolejny doceniony przez Guinness World Records. Tym razem gra z Larą Croft w roli głównej znalazła się na liście 50-ciu najbardziej zasłużonych tytułów w historii elektronicznej rozgrywki. Hit Eidosa zajął na tej liście 12. miejsce, wyprzedzając takie tytuły jak Call of Duty 4, GTA San Andreas czy Guitar Hero. Niemniej jednak Larze nie udało się wygrać Jamesem Bondem, pierwszą częścią Grand Theft Auto ani z Mario.

Co ciekawe, lista nie powstała w oparciu o takie dane jak średnia ocen czy wyniki sprzedaży. Decydujące były inne czynniki - tłumaczy Craig Glenday, redaktor naczelny Guinness World Records:

"Zaprosiliśmy grupę ekspertów, którzy utworzyli specjalną komisję sędziowską. Zebrani w tym gronie oceniali tytuły ze względu na ich znaczenie i przyjemność płynącą z grania".

Ciekawe kryterium, jak na "obiektywny" ranking.1 marca 2009, by Mr Macphisto
Eidos zmniejsza straty
Gry Online: "Brytyjska firma Eidos opublikowała raport finansowy, w którym podała rezultaty za drugie półrocze 2008 roku. Wynika z nich, że producent i wydawca zdołał zwiększyć swoje przychody z tytułu sprzedaży. Wpłynęło to na zmniejszenie strat, nie na tyle jednak, aby osiągnąć jakikolwiek zysk.

W okresie od lipca do końca grudnia 2008 roku sprzedaż Eidosa wzrosła o 26% i osiągnęła poziom 80 milionów funtów. Z kolei straty zostały obniżone z astronomicznych 81 milionów funtów do zaledwie jednego miliona. Nie dziwi więc zainteresowanie ze strony japońskiej firmy Square Enix, która złożyła w ostatnim czasie poważną ofertę zakupu Eidos, pozytywnie rozpatrzoną przez jej szefostwo. Aktualnie rada nadzorcza wydawcy stara się przekonać poszczególnych akcjonariuszy do odsprzedania udziałów Square Enix. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie z tym większych problemów. Pierwsi udziałowcy zgodzili się już na zaproponowane przez Japończyków warunki. Do oficjalnego przejęcia Eidos powinno dojść w marcu.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Tomb Raider: Underworld, najnowsza odsłona bestsellerowej serii z Larą Croft w roli głównej, sprzedała się we wziętym pod uwagę okresie w liczbie 2,6 miliona egzemplarzy. Jest to wynik znacznie lepszy od rezultatów opublikowanych jeszcze w połowie stycznia bieżącego roku. Wówczas to mówiło się o półtora miliona sprzedanych sztuk gry. Nie zadowoliło to Eidosa, którego zarząd zadecydował o zwolnieniu części załogi Crystal Dynamics, studia odpowiedzialnego za wyprodukowanie Underworlda."