strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MARZEC 2008
15 marca 2008, by kluz_kaa
Polska prasa czeka na nową Larę
Miesięcznik Komputer Świat Gry nr 4/2008 (wydanie kwietniowe) opublikował zestawienie najciekawiej zapowiadających się gier w 2008 roku w pięciu kategoriach: gry zręcznościowe, strategiczne, fabularne, wyścigowe, symulacyjne oraz gry przygodowe.

Tomb Raider: Underworld zajął trzecie miejsce w kategorii najciekawszych gier zręcznościowych, zaraz po takich tytułach jak: Assassin’s Creed i Far Cry 2.13 marca 2008, by Cez
Premiera gry hazardowej TR: Secret of the Sword
Dwa dni temu odbyła się światowa premiera gry "Tomb Raider: Secret of the Sword", w którą zagrać można w internetowych kasynach. Tytułowy miecz jak i rozgrywka nawiązują do TR: Legend.

W 2004 roku Eidos Interactive zawarło porozumienie z firmą Microgaming, specjalizującą się w produkcji gier online typu "jednoręki bandyta" dla internetowych kasyn. Pierwsza gra, "Tomb Raider Slot" pojawiła się w październiku 2004 roku w kilku portalach internetowych zajmujących się grami hazardowymi. Dwa lata później stworzono konwersję tej gry na telefony komórkowe z Javą, przygotowaną przez firmę Spin3. Z kolei w czerwcu 2006 roku firma Microgaming przedłużyła kontrakt, zapowiadając wydanie TR Slot z symbolami z TR: Legend. W efekcie światło dzienne ujrzała druga gra pt. "TR: Secret of the Sword".

Zarówno pierwsza część jak i sequel to zmodyfikowany "jednoręki bandyta". Wygrana następuje w momencie ułożenia się w jednym rzędzie identycznych znaków. W drugiej grze pojawiają się symbole związane z TR: Legend. Dodatkowo można zagrać w misje poboczne, np. wyruszyć na poszukiwanie fragmentów Excalibura. Jego części zostały ukryte w pięciu lokacjach: w Nepalu, Ghanie, Londynie, Tokio i w Boliwii. Gra charakteryzuje się wysokiej jakości grafiką, jak na grę tego typu. Rozgrywce towarzyszy klimatyczna muzyka. W tle często usłyszymy komentarze Lary oraz Alistera.

Więcej o grach z Larą Croft przeznaczonych dla internetowych kasyn, w tym wiele screenów, znaleźć można w dziale Gadżety.10 marca 2008, by Mr Macphisto (thx: malkaa91)
Anniversary znów nominowany
Portal Onet.pl zorganizował kolejną edycję swojego konkursu na największe wydarzenia mijającego roku w branży gier video. W plebiscycie Fantomy 2008, Tomb Raider Anniversary został nominowany w dwóch kategoriach - "Najlepsza gra roku" oraz "Najlepsza oprawa dźwiękowa". Lara Croft w obu konkurencjach rywalizuje z mocnymi tytułami, takimi jak Bioshock, Wiedźmin, Call of Duty 4, Crysis, czy S.T.A.L.K.E.R.

Jeżeli chcecie pomóc pani archeolog w zwycięstwie, zapraszamy pod ten adres.7 marca 2008, by Mr Macphisto
Underworld w planie wydawniczym Cenegi
Cenega Poland: "Jako partner firmy Eidos w Polsce, mamy przyjemność poinformować, że do naszego planu wydawniczego trafiła najnowsza część niezwykle popularnej serii Tomb Raider. Akcja gry Tomb Raider: Underworld toczy się po wydarzeniach znanych z Tomb Raider Legend. Fabuła oparta na tajemnicy kalendarza Majów, nawiązywać będzie do tytułowego świata Podziemi, wywodzącego się z mitologii starożytnych cywilizacji. Bohaterka będzie musiała rozwiązać zagadkę związaną z brakującymi dniami z kalendarza Majów, podczas których otwiera się portal prowadzący do świata umarłych.

Silnik graficzny Crystal Dynamics pozwolił na stworzenie niezwykle realnego świata. Ruchy Lary zostały też po raz pierwszy opracowane za pomocą technologii motion capture i wyglądają na niewiarygodnie naturalne. Ponadto, realizmu dodadzą liczne efekty pogodowe, mające wpływ na zachowanie oraz wygląd postaci i lokacji.

Oryginalny Tomb Raider sprzedał się w ponad siedmiu milionach kopii na całym świecie i wciąż wspominany jest jako absolutny klasyk i jedna z najlepszych gier typu action-adventure w historii. Był również wielkim hitem na konsole i zmienił sposób postrzegania gier wideo, a Lara Croft stała się ikoną kultury.

Gra pojawi się na jesieni tego roku. Więcej szczegółów na temat polskiego wydania ujawnimy już wkrótce.

Cechy gry:
- Tomb Raider Underworld to długo oczekiwana kontynuacja jednej z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się gier w historii,
- Na fanów serii czekają nowe przygody i zagadki oraz całkowicie nowa rozgrywka i wiele rozwinięć wcześniejszych wątków,
- Szybka trójwymiarowa akcja, realistyczna fizyka i piękne animacje otoczenia oraz niesamowity model Lary Croft, po raz pierwszy w technologii motion capture,
- Olbrzymi, realistyczny świat gry."