strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MARZEC 2007
31 marca 2007, by Cez
TRA: Natla, Larson oraz raptory
Serwis Gamespot opublikował pięć nowych filmików z nadchodzącego Tomb Raider: Anniversary. Dwa spośród nich to gameplay z Peru – walka ze stadem raptorów oraz sam początek gry. Dwa kolejne filmiki przedstawiają cutscenki. Jeśli jesteś ciekawy jak wygląda „nowa” Natla oraz Larson i co ma wspólnego ojciec Lary z poszukiwaniem atlantydzkiego artefaktu Scion, koniecznie obejrzyj. Piąty filmik jest to Preview zaprezentowane przez serwis Gamespot. Jeden z redaktorów opowiada m.in. o nowych umiejętnościach Lary, takich jak balansowanie na tyczkach czy oddawanie potężnego strzału z pistoletów.

Wspomniane filmiki możecie już ściągnąć z naszego działu download.30 marca 2007, by FreakMatek!
TRA na widelcu
Tomb Raider Anniversary był dziś jedną z atrakcji programu "On the Spot" emitowanego co tydzień przez serwis GameSpot.

W ciągu blisko dziesięciu minut zaprezentowano wiele fragmentów z peruwiańskiego etapu "The Lost Valley". W studio pojawił się także gość specjalny - Kevin Gill, przedstawiciel Eidos Interactive. Zdradził on nieco szczegółów na temat TRA oraz odpowiedział na pytania zadane przez internautów (m.in. o interesujący wielu fanów poziom trudności gry).

Część programu poświęconą TR Anniversary możecie już ściągnąć z naszego działu download.29 marca 2007, by Mek
Gameplay z Peru
Serwis GameTrailers.com opublikował dziś dwa nowe filmiki z Tomb Raider Anniversary. Oba przedstawiają gameplay z leveli peruwiańskich. Zaprezentowano m.in. lokację z kołami zębatymi, końcówkę levelu Caves oraz urywki z City of Vilcabamba. Poziomy wydają się być mroczniejsze niż te zaprezentowane w TR Legend. Uwagę zwracają także odgłosy otoczenia i muzyka bardzo przypominająca tą znaną z TR1.

Filmiki można pobrać z tej strony.

UPDATE (29.03)
Przed chwilą pojawiły się kolejne dwa filmiki przedstawiające gameplay z Peru. Tym razem zaprezentowano m.in. początek Lost Valley oraz wiele mniejszych fragmentów z Caves. Możemy zobaczyć także nowy ruch Lary - skakanie po palach, jak i kolejnego wroga - niedźwiedzia.

Wszystkie cztery filmiki będą wkrótce dostępne na WoTR, tymczasem można je pobrać z tej strony.

UPDATE (30.03)
Filmiki zostały usunięte z serwisu GameTrailers.com, jednak można je już ściągnąć z naszej strony, z działu download.28 marca 2007, by Mr Macphisto
Aktualizacja tombraider.com
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, zaktualizowana została strona tombraider.com. Dodano 12 nowych screenów oraz 8 szkiców koncepcyjnych z Tomb Raider Anniversary. Ponadto pojawiły się obrazki przedstawiające pięciu wrogów Lary - niedźwiedzia, wilka, szczura, mumię i raptora. W dziale "The Game" ujawniono opis drugiej lokacji - Egiptu. Wydaje się, że elementem najbardziej wartym uwagi jest postać Lary towarzysząca nam przez cały czas podczas oglądania strony.

Materiały zaprezentowane na oficjalnej stronie, wkrótce pojawią się także na WoTR.26 marca 2007, by Barbie
Głosy TRA
Eidos ujawnił dziś listę aktorów podkładających głos postaciom Tomb Raider Anniversary. Jako Lara Croft ponownie wystąpi brytyjska aktorka Keeley Hawes (zdjęcie obok) - kilka informacji o niej podawaliśmy w newsie z 23 lutego 2006 roku. Rolę Jacqueline Natli (przeciwniczki Lary) odegra Grey DeLisle, amerykańska aktorka specjalizująca się w dubbingowaniu postaci, przede wszystkim w filmach animowanych. Role Larsona Conway'a oraz Pierre'a Dupont przejmą Dave Wittenberg oraz Jim Ward, obaj aktorzy udzielali się w produkcjach filmowych jedynie podkładając głos. Głosu Winstonowi (lokajowi Lary) ponownie udzieli Alan Shearman.

Wszyscy aktorzy poradzą sobie na pewno świetnie, a przekonamy się o tym już niedługo. Jednak dzięki ostatniemu trailerowi TRA i filmikowi przedstawiającemu animowanie postaci, niektóre głosy poznać możemy już teraz - oba pliki do pobrania z działu download.23 marca 2007, by Barbie
Apetyt na TRA
Mocną promocję gry czas zacząć. Tuż po opublikowanym kilkanaście godzin temu gameplay'u przedstawiającym sceny Tomb Raider Anniversary rozgrywane w Egipcie, szykuje się już kolejna porcja świeżych materiałów. Od dziś podziwiać możemy dwadzieścia nowych screenów, w tym trzy z Egiptu, cztery nowe szkice i nowy render.

Ponadto, jak już Was informowaliśmy, oficjalna strona TR (tombraider.com) zostanie aktualizowana już w poniedziałek.23 marca 2007, by Mr Macphisto
TRA: Gameplay z Egiptu!
W sieci pojawił się zaprezentowany przez niemiecką PlayTV gameplay Tomb Raider Anniversary. Możecie go ściągnąć z naszego działu download. Plik, trwający 4:41 minuty, waży 19,3 MB.21 marca 2007, by Mr Macphisto
Wyjątkowy konkurs dla miłośników serii!
Cenega Poland: "Jako lider grupy Cenega, wyłącznego partnera firmy Eidos Interactive Polsce, Czechach i na Słowacji, mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym, na Oficjalnej Stronie Tomb Raider, rusza konkurs dla fanów serii przygotowany przez firmę Cenega Poland przy współpracy serwisu www.laracroft.pl. Wszyscy miłośnicy Lary Croft i jej przygód mają niepowtarzalną szansę aby zostać uwiecznionymi w wydaniu z okazji 10-cio lecia serii Lara Croft – Tomb Raider. Główną nagrodą w konkursie Tomb Raider Anniversary jest uwiecznienie 3 osób w polskiej instrukcji obsługi, gdzie zdradzą nam skąd wzięła się ich fascynacja postacią Lary Croft. Pytania konkursowe już od dzisiaj zamieszczone będą na stronie www.laracroft.pl, gdzie serdecznie zapraszamy aby zapoznać się z zasadami i regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu jest do wglądu w siedzibie firmy Cenega Poland, ul. Działkowa 37 w Warszawie. Skrócona wersja regulaminu jest dostępna na stronie konkursu."

Aby wejść na podstronę konkursu kliknij tutaj.18 marca 2007, by Mr Macphisto
Polskie pudełko
Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądało pudełko polskiego wydania Tomb Raider Anniversary, dobrze trafiliście. Jako pierwsi prezentujemy oprawę graficzną opakowania przeznaczonego dla Polski, Czech oraz Rosji. Projekt możecie zobaczyć w naszym dziale TR Anniversary.15 marca 2007, by Mr Macphisto (thx: darekch)
Tomb Raider Movie w TV4
Już w najbliższy czwartek, 22 marca o 21:00, telewizja TV4 wyemituje Tomb Raider Movie. TRM jest pierwszą częścią filmowych przygód Lary Croft. Do kin trafiła w pierwszej połowie 2001 roku. Więcej informacji na temat tej produkcji znajdziecie w dziale jej poświęconym.

Będzie to pierwsza emisja tego filmu w niekodowanej telewizji nie należącej do spółki ITI.15 marca 2007, by Mr Macphisto (thx: Igi^MBE)
Chronicles w CDA
W najbliższym numerze miesięcznika CD-Action pojawi się pełna wersja Tomb Raider Chronicles. Poza piątą częścią przygód Lary Croft, do pisma dodane zostaną także pełne Space Empires IV Deluxe PL, Alone in the Dark 4 PL oraz Enclave. Wszystkie gry zamieszczone zostaną na DVD. Cena: 14.90. Data wydania pisma nie jest jeszcze znana.

Więcej o TRC znajdziecie w odpowiednim dziale.

UPDATE (18.03)
Omawiane wydanie CDA w sprzedaży pojawi się 20 marca (wtorek) i będzie kosztowało 15.90.11 marca 2007, by Mr Macphisto
Kolejne wydanie Legendy
Eidos Interactive zapowiedział kolejne specjalne wydanie Tomb Raider Legend. Tym razem chodzi o wersję PC. Siódma część przygód Lary Croft trafiła do serii Premier Collection (znanej także polskim fanom z wydań "Gold"). Gra pojawi się w sklepach już 23 marca. Kupujący oprócz TRL dostaną oczywiście także dodatki. Tym razem będzie to film Cradle of Life oraz gra TR: Elixir of Life na telefony komórkowe.

Niestety, wydanie to będzie dostępne wyłącznie w Niemczech. Co za tym idzie, prawdopodobnie zarówno obie gry jak i film będą w wersji niemieckojęzycznej. Cena: 24,99 euro.10 marca 2007, by Mr Macphisto
Platynowa Legenda
Tomb Raider Legend w wersji na konsole Sony trafił do kolekcji Platinum Edition. Taki status mogą otrzymać wyłącznie tytuły, które w określonym czasie sprzedały się w odpowiedniej ilości egzemplarzy. Legendę w ciągu niecałych pierwszych trzech miesięcy sprzedaży zakupiło blisko 3 miliony klientów.

Wydanie Platinum Edition trafiło dziś do europejskich sklepów.10 marca 2007, by Mr Macphisto
Bonusy na PSP
Eidos Interactive opublikował nowe informacje dotyczące TR Anniversary na PlayStation Portable. Posiadacze małej konsoli dostaną kilka bonusów, które nie zostały zaplanowane dla wersji PC i PS2.

Tomb Trials - Master Challenge Mode - wyścig z checkpointami dla jednego lub dwóch graczy.

Raid'n'Seek Pro Mode - tryb WiFi, wyłącznie dla dwóch graczy. Wyścig polega na zebraniu jak największej liczby artefaktów i utrudnieniu wykonania zadania przeciwnikowi. Pomogą nam w tym liczne pułapki oraz broń.

Dodatki - galeria obrazków przeznaczonych wyłącznie dla użytkowników PSP; pojedyncze obrazki lub też ich fragementy w formie puzzli; tapety 3D Vista przedstawiające różne lokacje i pozy Lary; Skiny dla Lary przeznaczone wyłącznie dla użytkowników PSP; elementy soundtracku przeznaczone wyłącznie dla wersji PSP.

Użytkownicy konsoli Sony zapłacą za te dodatki opóźnioną premierą gry, która została zapowiedziana na czerwiec.8 marca 2007, by Mr Macphisto
Nowe materiały TRA
Screeny, szkice, rendery - tak w największym skrócie można określić dzisiejszy update na naszej stronie. Eidos opublikował nowe materiały promujące TR Anniversary. 5 premierowych screenów, 4 szkice koncepcyjne i dwa rendery ze znanym już motywem. Wszystkie materiały możecie zobaczyć w naszym dziale Anniversary.

Tomb Raider Anniversary jest remakiem pierwszej części gry. Do sprzedaży na całym świecie trafi w maju. Nieoficjalna data wydania, którą wskazują niektóre sklepy internetowe, to 29 maja. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze oficjalnie znana, jednak gra pojawiła się już w planie wydawniczym Cenegi.