strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

MARZEC 2005
30 marca 2005, by Mr Macphisto
The Osiris Codex w Polsce!
Po blisko półtora roku oczekiwania polscy fani Lary Croft w końcu uzyskali możliwość zagrania w Tomb Raider - The Osiris Codex, a to wszystko za sprawą firmy Jabler.

"Wielki hit wreszcie na Twojej komórce! Lara otrzymuje zadanie odzyskania z ostatnio odktytego grobowca bardzo tajemniczego artefaktu - Zwoju Ozyrysa. Czy istnieje związek pomiędzy artefaktem a kradzieżą Zwoju Leydona - najstarszych starożytnych egipskich zapisów dotyczących metalurgii? Biegaj, skacz, wspinaj się i strzelaj aby przejść wiele róźnorodnych poziomów. Rozwiązuj zagadki i unikaj pułapek, przeszkód i wrogów. Odkryj znaczenie Zwoju Ozyrysa"

Aby ściągnąć aplikację należy wejść pod ten adres i postępować zgodnie z instrukcjami. Więcej informacji o grze znajdziecie na naszej stronie w dziale The Osiris Codex.29 marca 2005, by Kasia Trent
Nowa Lara
Eidos udostępnił serwisowi Tomb Raider Chronicles kilka grafik przedstawiających nową Larę! Niestety narazie wizerunek panny Croft jest pilnie strzeżoną tajemnicą i żadne obrazki nie miały prawa zostać udostępnione. Według relacji ludzi z TRC Lara ma wiele nowych cech i jej uzyskała 'bardziej ludzki' wygląd niż dotychczas.. Jest szczegółowo dopracowana, jej twarz jest krótsza i bardziej okragła. Nadal nosi tradycyjny koński ogon, a jej włosy są kasztanowe. W prawe ucho włożony ma komunikator. Wydaje się także mieć dziwnie znajomy przedmiot przypięty na klamrę do jej paska, razem z mnóstwem granatów i lornetką. Plecak wygląda na mniejszy i posiada dwa boczne przedziały w formie puszek. Miłą wiadomością jest to, że Lara ponownie ma ze sobą dwa pistolety. Jej buty oraz skarpetki wyglądają na bardziej nowoczesne. Screenshoty nie mogą zostać teraz opublikowane, ale możemy być pewni, że Crystal Dynamics spisał się świetnie.

UPDATE (30.03)
Jak się okazuje nowa Lara nie została ekipie TRC zaprezentowana przez Eidos a przez redakcję pisma PSM Magazine. Zgodnie z tym o czym pisaliśmy już w styczniu tego roku, w najnowszym numerze wyżej wymienionego pisma pojawiła się ekskluzywna zapowiedź siódmej części Tomb Raider'a. W artykule znajdujemy m.in potwierdzenie tytułu Tomb Raider Legend, screenshot z gry oraz nową Larę, której zdjęcie prezentujemy wam obok. Ze względu na prawa autorskie nie możemy zamieścić całego artykułu ani skanów pisma.

Presented image is a property of Eidos Interactive. Exclusive ownership for PSM Magazine. All righst reserved.25 marca 2005, by Mr Macphisto
Zmiany na www.tombraider.com
Wszystkim niedowiarkom na dowód, że prace nad kolejną odsłoną przygód Lary Croft idą pełną parą - www.tombraider.com . Pojawiła się informacja, że nowa strona zostanie zaprezentowana już wkrótce, natomiast w tle widzimy zupełnie nowy motyw graficzny, z całą pewnością nie pochodzący z poprzedniej gry. THX for fanfan100.

UPDATE (26.03)
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy z wiarygodnych źródeł, bardzo możliwe (aczkolwiek nie pewne), że nowa strona zaprezentowana zostanie już w nadchodzącym tygodniu. Pewne natomiast, że uruchomiona zostanie "szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał".

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na tytuł strony - "Tomb Raider Legend".

UPDATE (26.03)
Kolejne nieoficjalne informacje: Po uruchomieniu serwisu zarejestrowani użytkownicy będą mieli dostęp do wielu materiałów związanych z TR7. Może to być między innymi trójwymiarowy screen nowej Lary (model, którym będzie można obracać i golądać z dowolnego kąta). Rejestracja ma być darmowa.

UPDATE (28.03)
Potwierdzają się przypuszczenia co do tytułu TR7. Po wpisaniu w przeglądarce adresu www.tombraiderlegend.com zostajemy automatycznie przeniesieni do www.tombraider.com. Co więcej, po wpisaniu hasła "Tomb Raider Legend" w wyszukiwarce Google wyświetla się adres oficjalnej strony TR z informacją: "Official site offers news, screenshots, game information and storyline, downloads, and a forum." THX for Kasia Trent.

UPDATE (29.03)
Niespodziewanie Eidos zmienił tytuł oficjalnej strony www.tombraider.com. Z nazwy usunięto prawdopodobny podtytuł TR7, czyli "Legend". Co ciekwe, także domena www.tombraiderlegend.com stała się nieaktywna. Być może Eidos zmienił zdanie i nowy Tomb Raider będzie miał inny tytuł. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że webmasterzy zbytnio się pospieszyli z ujawnieniem tej informacji i teraz należało ją zatuszować.23 marca 2005, by Mr Macphisto
Elevation Partners ostatecznie wygrywa!
Brytyjski wydawca gier, Eidos Interactive, oświadczył dziś, że ostatecznie zaakceptowana została oferta Elevation Partners - spółki zarządzanej przez John'a Riccitiello (były szef Electronic Arts), Bono (U2) oraz Freda Andersona, byłego szefa biura finansowego firmy Apple. Więcej informacji na temat przejęcia Eidos'a w newsach z 22 marca.22 marca 2005, by Mr Macphisto
Eidos 'rozważy' propozycję
Wydawca gier komputerowych, Eidos Interactive, o który toczy się właśnie wojna pomiędzy SCi Entertainment a Elevation Partners, 'rozważy' drugą propozycję SCi Entertainment Group oferującą za wszystkie akcje Eidos'a 76,1 miliona funtów. Wczorajszej nocy Elevation Partners, spółka zarządzana przez wokalistę zespołu U2, Bono, oraz byłego prezesa Electronic Arts, John'a Riccitiello zaoferowała 71 milionów.

Walka pomiędzy SCi i Elevation Partners kończy miesiące niepewności co do dalszego istnienia firmy.22 marca 2005, by Mr Macphisto
A jednak... ciąg dalszy walki o Eidos!
Gry Online: "Zadłużony Eidos jest wciąż bardzo łakomym kąskiem. Dzisiaj rano informowaliśmy Was, iż zakupu podupadającego giganta dokonała firma Elevation Partners, teraz okazuje się jednak, iż serwisy branżowe za wcześnie podzieliły skórę na niedźwiedziu. Do licytacji włączyła się bowiem doskonale znana graczom firma wydawnicza, SCi, przebijając ofertę Elevation Partners!

Wczoraj wieczorem firma Elevation Partners zaproponowała za akcje Eidosa 71 milionów funtów i wydawało się, iż oferta ta jest ostateczna. Dzisiaj jednak, SCi zaoferowało cenę 53.6 pensa za akcję, co w sumie daje kwotę 76.1 miliona funtów i jeżeli ze strony konkurencji nie wpłynie kolejna propozycja, SCi stanie się posiadaczem udziałów Eidos.

Jak powiedziała pani Jane Cavanagh, dyrektor wykonawczy SCi, połączeniu obu firm jest doskonałą okazją dla udziałowców zarówno Eidos i SCi do inwestowania swoich pieniędzy. Jednocześnie obiecała poprawę wizerunku Eidos, którego główne problemy finansowe powstały według niej w wyniku zbyt krótkich i pospiesznych cykli produkcyjnych gier, opóźnianych premier oraz gier, które zupełnie nie pasowały do wcześniej ustalonej marki."22 marca 2005, by Mr Macphisto
Elevation Partners przejmuje Eidosa!
Gry Online: "Nareszcie kupno Eidosu stało się faktem. Po nieudanych pertraktacjach z firmą Ruperta Murdocha do gry weszła niedawno utworzona spółka Elevation Partners i kupiła podupadłego wydawcę. W zarządzie zasiadają: John Riccitiello (były szef Electronic Arts), znany wszystkim Bono z U2 oraz były szef biura finansowego firmy Apple, Fred Anderson. Jak widzicie są to nie byle osobistości...

Elevation Partners zakupiło Eidos za 71 milionów funtów (135.1 milionów dolarów). Cena za jedną akcję firmy wyniosła 50 pensów, czyli blisko o 5 pensów więcej niż poniedziałkowa cena akcji firmy, tj. 44.75 pensa.

Elevation Partners znajduje się w Menlo Park, w stanie California. Misją firmy mają być zakrojone na szeroką skalę inwestycje w spółkach przodujących na rynku mediów i rozrywki. Jak na razie zakup Eidosu jest pierwszą tak dużą inwestycją Elevation Partners.

Nam graczom pozostaje jedynie czekać na kolejne decyzje w sprawie funkcjonowania dawnego giganta w świecie gier – kto wie, być może nowy inwestor przywróci dawną renomę tej firmie? Jedno jest pewne – ta transakcja uratowała Eidos od postępowania likwidacyjnego, mającego się rozpocząć dosłownie za kilkanaście dni."15 marca 2005, by Mr Macphisto
TR7 na PSP i Xbox2 - będzie czy nie?
Prawie tydzień po opublikowaniu raportu Eidos'a, poprzez który poinformowano opinię publiczną o przesunięciu daty premiery Tomb Raider'a 7 na kolejny rok fiskalny i ogłoszeniu, że dzięki temu gra zostanie wydana także na nowe platformy, PSP i Xbox2, rzecznik prasowy firmy stwierdził, że tak naprawdę w tej kwestii nadal "nic nie jest potwierdzone", dodając przy tym, że zapowiedź dotyczącą platform należy traktować bardziej "jako pomysł niż fakt".

Jak do tej pory nie odwołano zapowiadanego na maj pokazu gry podczas targów E3.10 marca 2005, by Mr Macphisto
Tomb Raider 7 opóźniony
Eidos Interactive, czołowy światowy wydawca gier komputerowych, opublikował dziś raport finansowy za okres 6 miesięcy, który zakończył się 31 grudnia 2004 roku. Z publikacji wynika, że firma zdecydowała o przesunięciu dat premier dwóch swoich najważniejszych tytułów - nowego Hitman'a i Tomb Raider'a 7 na rok fiskalny 2006, co w praktyce oznacza, że gra trafi do sklepów między 1 lipca 2005 a 30 czerwca 2006.

Dzięki przesunięciu daty premiery, TR7 zostanie wydany także w wersjach dla konsol nowej generacji - Xbox 2 oraz PSP.