strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

LUTY 202228 lutego 2022, by Cez
Statua w Londynie promuje interaktywną atrakcję
1 kwietnia coraz bliżej, nic zatem dziwnego, że firma Little Lion Entertainment odpowiadająca za Tomb Raider: The Live Experience coraz intensywniej promuje swoją interaktywną atrakcję. W Londynie w dzielnicy Camdem mieszkańcy mieli okazję obejrzeć z bliska statuę Lary Croft, która od kwietnia będzie częścią The Live Experience. Przy okazji zobaczcie paczkę zupełnie nowych grafik koncepcyjnych - więcej znajdziecie na naszym fanpage'u na Facebooku.


Gdy w grudniu opublikowaliśmy pierwsze grafiki promujące Tomb Raider: The Live Experience (link do archiwalnego newsa) wielu fanów zauważyło statuę młodej, zrebootowanej Lary zamiast zapowiadanej panny Croft, która łączyłaby cechy epoki klasycznej i reboota. Wówczas skontaktowaliśmy się z Little Lion Entertainment i spytaliśmy, czy to ostateczna wersja. Firma odpisała, że nie mamy się martwić, bo projekt powstaje przy współpracy z twórcami gier. Ostatecznie wygląd posągu został zmieniony - na zdjęciach z Londynu widzimy, że statua Lary faktycznie łączy cechy dawnej Lary z tą z epoki surwiwalowej.


Przypomnijmy, że The Live Experience będzie doświadczeniem, które da fanom możliwość zanurzenia się w świecie Tomb Raidera poprzez wspólne uczestniczenie we wciągającej przygodzie. Podczas zabawy fani napotkają na postacie znane z serii. Gracze wezmą udział w wyścigu z czasem, pomagając Larze Croft rozwiązać zagadkę, która ocali świat. W zabawie będzie uczestniczyła grupa składająca się maksymalnie z ośmiu osób. Będą oni prowadzeni przez przewodniczkę - Larę Croft - poprzez gęstą kostarykańską dżunglę, niebezpieczne grobowce, lodowe jaskinie czy tonący statek, gdzie trzeba będzie rozwiązywać zagadki i walczyć o przetrwanie. Powierzchnia atrakcji będzie wynosiła ok. 2800 metrów kwadratowych. Bilety można kupić tutaj.

   


16 lutego 2022, by Cez
Kup 15 rocznicowych okładek i pomóż dziewczętom
Zgodnie z zapowiedzią ruszyła przedsprzedaż piętnastu okładek z Larą Croft, o których pisaliśmy przez ostatni rok. Od gry Tomb Raider I aż po Tomb Raider Reloaded - wszystkie te grafiki można kupić w wersji fizycznej i powiesić np. na ścianie lub postawić na półce w ramce. Zysk ze sprzedaży zostanie w całości przekazany funduszowi stypendialnemu Girls Make Games.

Komplet piętnastu okładek możecie kupić np. w europejskim sklepie Square Enix w cenie ok. 50 dolarów lub euro. Każda z okładek została wydrukowana na specjalnym papierze. Uwaga - w zestawie nie uwzględniono ramek, które należy dokupić osobno. Każda okładka ma wielkość 28x43 cm. Jeśli chcecie uzupełnić kolekcję o zestaw tych piętnastu grafik, musicie się pospieszyć - można je zamawiać wyłącznie do 7 marca. Wysyłka powinna nastąpić po 15 kwietnia, ale Square Enix uprzedza, że ta data może ulec zmianie.


Dodajmy, że Girls Make Games to amerykańska organizacja założona w 2014 roku, która wspiera dziewczęta i zachęca je do kariery w branży gier wideo. Właśnie pod ten adres zostaną przelane wszystkie środki ze sprzedaży piętnastu okładek. Studio Crystal Dynamics, które kilkukrotnie organizowało akcje charytatywne, zachęca fanów do zakupu, dzięki któremu fan może nie tylko nabyć unikaty kolekcjonerskie, ale i pomóc w słusznej sprawie.

   


14 lutego 2022, by Cez
Młoda Lara po restarcie kończy dziś 30 lat!
Zgodnie z tradycją dziś w walentynki klasyczna Lara Croft obchodzi 54. urodziny - tak wynika z jej pierwotnego życiorysu. Z kolei zrestartowana pani archeolog kończy dziś okrągłe 30 lat, jeśli przyjmiemy, że w 2013 roku miała 21. Więcej informacji o różnych wersjach biografii pani archeolog znajdziecie w dziale Lara Croft.


Powyżej widzicie świetną pracę (kliknij, by zobaczyć całą), którą otrzymaliśmy od naszego Czytelnika o nicku Szusti! Ten fan serii co roku z okazji urodzin Lary przesyła nam okolicznościową kartkę - więcej jego rysunków możecie zobaczyć w dziale FanArt. Wielkie dzięki, Szusti! :) Autor w swojej najnowszej pracy nawiązał do gadżetu, który został wydany w ubiegłym roku z okazji 25-lecia serii, czyli do książki kucharskiej.

Przypominamy, że w naszej facebookowej Grupie World of Tomb Raider - LaraCroft.PL trwa konkurs urodzinowo-walentynkowy, który z pewnością spodoba się wszystkim kolekcjonerom serii Tomb Raider. Zapraszamy do udziału! Na zgłoszenia czekamy tylko do wtorku 15 lutego włącznie.

   


9 lutego 2022, by Cez
Ostatnia okładka z okazji ćwierćwiecza serii
Na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowywali nowe wersje okładek wszystkich najważniejszych gier z Larą Croft. W przypadku gry mobilnej Tomb Raider Reloaded okładkę zaprojektowała niemiecka artystka Melanie Hermann, która pracuje aktualnie nad tą wciąż testowaną grą.


Artystka podkreśla, że do stworzenia okładki Tomb Raider Reloaded (kliknij, by powiększyć) zainspirowała ją sekwencja otwierająca grę Tomb Raider I. Wcześniej Melanie tworzyła prace dla niemieckich magazynów związane z Dragon Ball i Czarodziejką z Księżyca. Kilka lat temu przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii i zaczęła pracować dla Square Enix.


To już ostatnia okładka, która powstała w ramach świętowania 25-lecia serii Tomb Raider. To jednak nie koniec atrakcji. Dokładnie 14 lutego, czyli w urodziny Lary Croft, wystartuje akcja, w ramach której każdy fan będzie mógł kupić zestaw wszystkich 15 okładek w postaci fizycznej w cenie ok. 50 dolarów za komplet. Zysk ze sprzedaży zostanie przekazany funduszowi stypendialnemu Girls Make Games. Jest to amerykańska organizacja założona w 2014 roku, która wspiera dziewczęta i zachęca je do kariery w branży gier wideo.

   


7 lutego 2022, by Cez
Rok z Grupą WoTR - wygraj kolekcjonerskie nagrody!
Dokładnie rok temu wystartowała nasza Grupa na Facebooku World of Tomb Raider - LaraCroft.PL. W zaledwie 365 dni zaufało nam ponad 1800 osób, za co serdecznie dziękujemy. W związku z rocznicą oraz zbliżającymi się walentynkami/urodzinami Lary Croft, ogłaszamy kolejną zabawę z nagrodami - tym razem dedykowaną tylko i wyłącznie naszym Grupowiczom! Na załączonym screenie widać, że nawet Lara chciałaby do naszej Grupy WoTR dołączyć - nic dziwnego, bo naprawdę warto! :)


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy członek facebookowej Grupy World of Tomb Raider - LaraCroft.PL z wyjątkiem redaktorów i moderatorów serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Jeden otrzyma złotą edycję Lara Croft and the Temple of Osiris (pudełko kolekcjonerskie z figurką, miniartbookiem i papirusem - wydanie nie zawiera gry), a drugi archiwalny komiks Tomb Raider przetłumaczony na język polski przez dawne wydawnictwo TM-Semic (komiks 1/2001 z dwoma odcinkami przygody pt. "Maska Meduzy").


3. Zadanie polega na napisaniu w języku polskim odpowiedzi na pytanie do 1500 znaków wraz ze spacjami, które brzmi: co cię najbardziej rozbawiło w serii Tomb Raider i dlaczego? Twoja odpowiedź może być zabawną anegdotą związaną z serią. Odpowiedź należy przesłać w mailu na adres redakcjawotr@gmail.com w temacie wpisując "Konkurs walentynkowy", a w treści imię i nazwisko lub nick, którym uczestnik posługuje się w Grupie WoTR, a także informację, czy uczestnika interesuje wygrana w postaci pudełka Temple of Osiris czy archiwalny komiks. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie jedno zgłoszenie.

4. Na odpowiedzi czekamy do 15 lutego 2022 roku do godziny 23:59 czasu polskiego. Po tej dacie ekipa WoTR wskaże dwóch zwycięzców konkursu. Nagrody zostaną przesłane za pomocą paczkomatu wyłącznie na terenie Polski.

5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (16.02)
Termin nadsyłania odpowiedzi został wydłużony do 20 lutego 2022 roku do godziny 23:59 czasu polskiego.

UPDATE (27.02)
Gratulujemy dwóm zwyciężczyniom! Paulina Jeżewska otrzyma od nas pudełko Temple of Osiris, a Laura Słotwińska archiwalny komiks! :)