strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2012
28 lutego 2012, by K@t (thx: Termez)
Żadna praca nie hańbi
Brak gotówki jest bez wątpienia bardzo dużym problemem. Okazało się, że kryzys nie ominął także pani archeolog, która postanowiła nieco dorobić w tym ciężkim dla wielu okresie...

Bo nie ma chyba innego wytłumaczenia dla gościnnego występu Lary w budżetowej produkcji „Hotel”, która dzisiaj zawitała do polskich kiosków. Niech nikogo nie zmylą kapelusz oraz pieprzyk – okładkę tej „superprodukcji” zdobi nie kto inny, jak sama Croftówna. Lustrzane odbicie z okładki oraz oryginalny artwork z Tomb Raider: Anniversary możecie obejrzeć klikając na miniaturkę obok newsa. Niestety nie dysponujemy większą wersją okładki, która jest chyba ekskluzywna dla rynku polskiego.

Ciekawe jak na takie zabiegi odpowie wydawca serii, który już wcześniej straszył pozwami sądowymi za bardziej niewinne „inspiracje” – jak chociażby niesławną Lavę Kroft.

 


17 lutego 2012, by K@t
Impreza odwołana - urodzin nie będzie
Trzy dni temu świętowaliśmy kolejne urodziny pani archeolog, zastanawiając się jednocześnie czy jej nowa biografia przyniesie jakieś istotne zmiany. I przyniesie. Karl Stewart w najnowszym podcaście oświadczył, że młoda Croft nie będzie obchodzić urodzin w ogóle!

Nowy życiorys ma całkowicie pominąć tę „problematyczną” kwestię. Bardzo możliwe więc, że Lara nie będzie się już starzeć z części na część, jak to miało miejsce do tej pory. Warto jednak pamiętać, że nikt oficjalnie nie przekreślił daty 14 lutego. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by co roku życzyć pannie Croft wszystkiego najlepszego w tym symbolicznym dla wielu dniu.

Nowy podcast nie przyniósł niestety więcej sensownych informacji. Potwierdzono jedynie, że wszystkie cutscenki powstają na silniku gry, a dialogi nagrywane są równocześnie z mocapem.

 


14 lutego 2012, by K@t
Kobiet się o wiek nie pyta, ale...
...w tym konkretnym wypadku sprawa jest bardziej skomplikowana, niż zwykle ;-).

Kolejne urodziny Lary Croft i kolejny raz nie wiadomo ile właściwie świeczek zapalić na torcie. Według dotychczasowej biografii, pani archeolog skończyłaby dzisiaj 44 lata. Jednak według najnowszej, która obowiązywać zacznie pewnie po premierze nowego Tomba, Croftówna ma jedynie 21 wiosen. Nie znamy jednak żadnych dokładnych szczegółów nowego życiorysu bohaterki, więc jeszcze przez jakiś czas będziemy trzymać się tradycji.

Wszystkiego najlepszego, Laro!

 


8 lutego 2012, by K@t
Gotowi na poszukiwanie skarbów?
Czekacie na nowe, gorące materiały z nachodzącego Tomb Raidera? Zapomnijcie. Na razie musicie się zadowolić zapowiedzią... kampanii promocyjnej.

Studio Crystal Dynamics nawiązało współpracę z grupą Groundspeek, odpowiedzialną m.in. za projekt Geocaching. To obejmująca praktycznie cały świat (w tym Polskę) zabawa polegająca na poszukiwaniu ukrytych wcześniej skarbów, przy pomocy urządzeń GPS. Skrytki umieszczane są często w miejscach ważnych z punktu widzenia historii, przyrody i nauki. Przed ich odnalezieniem konieczne może okazać się rozwiązanie konkretnego zadania, czy też zdobycie wskazówki.

Crystalsi nie zdradzają póki co, jak dokładnie wyglądać ma w tym wypadku promocja nowego Tomba. Obiecują jednak: "Eksploracja i odkrycia pozostają sercem Tomb Raidera, co czyni naszą współpracę z Geocaching idealną okazją dla fanów."