strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2011
26 lutego 2011, by K@t
Co nas czeka na GDC?
Już za kilka dni w San Francisco rozpocznie się Game Developers Conference. Impreza ma wprawdzie charakter zamknięty, ale i tak stanowi pretekst dla wydawców i developerów do pochwalenia się swoimi najnowszymi projektami. Wiadomo już, że na GDC nie zabraknie także przedstawicieli studia Crystal Dynamics. Co to oznacza dla nas?

Bardzo możliwe, że poznamy kolejne szczegóły dotyczące dziewiątego Tomb Raidera. Po rewelacjach ujawnionych przez magazyn Game Informer o grze ucichło - najwyższy więc czas przypomnieć światu o "odświeżonej" Larze Croft. Może w postaci pierwszego trailera lub gameplayu? Do tej pory nie podano też nawet przybliżonej daty premiery gry...

Rok temu, na kilka dni przed GDC, świat usłyszał o tajemniczym projekcie zatytułowanym Lara Croft and the Guardian of Light. Premiera gry już dawno za nami - Strażnik Światła okazał się najwyżej ocenianą grą z Larą od czasów Tomb Raidera II, a także jednym z najwyżej ocenianych tytułów dostępnych w dystrybucji cyfrowej. Do końca 2010 roku w samej tylko sieci Xbox Live tytuł znalazł ponad 100 tysięcy nabywców, co jest bardzo dobrym wynikiem. Niewykluczone więc, że jeden z zespołów Crystal Dynamics już pracuje nad kontynuacją, która mogłaby zostać ujawniona w czasie trwania tegorocznej GDC.

Warto także pamiętać, że na 22 marca przewidziana została premiera Tomb Raider Trilogy - przeznaczonej dla PS3 kompilacji, zawierającej zremasterowane wersje hitów od Crystal Dynamics. Karl Stewart obiecał, że już w przyszłym tygodniu zaprezentowane zostaną pierwsze materiały ukazujące "nowe szaty" Tomb Raider Legend i Tomb Raider Anniversary. Game Developers Conference wydaje się idealną okazją na premierę takich materiałów.

Game Developers Conferencje potrwa od 28 lutego do 8 marca - ciekawe i ważne wieści mogą pojawiać się z dnia na dzień, ale o wszystkim będziemy informować na bieżąco. Zaglądajcie regularnie na WoTR!

UPDATE (1.03)
Karl Stewart poinformował, że na GDC nie będzie żadnej prezentacji dotyczącej nowego Tomb Raidera.

 


21 lutego 2011, by K@t
Obniżki, obniżki, obniżki!
Jeżeli w kolekcji nadal brakuje wam którejś z ostatnich przygód pani archeolog, to po raz kolejny nadarza się idealna okazja do nadrobienia zaległości. Sklep sieci Steam objął dużymi promocjami wszystkie tytuły z Larą autorstwa Crystal Dynamics.

Największa obniżka, bo aż 75%, przypadła na gry Tomb Raider Legend i Tomb Raider Anniversary, które kosztują teraz 3,74€. Tomb Raider Underworld natomiast wyrwać możecie za 4,99€. O 66% procent potaniały także produkty spod szyldu Guardian of Light. Sama gra kosztuje 5,09€, a wszystkie dotychczasowe DLC - jedynie 1,01€.

Jeśli w tak niskich cenach doszukujecie się jakiegoś haczyka, to macie słuszność - oferty obowiązują tylko dzisiaj!

 


19 lutego 2011, by Cinek
Tomb Raider Trilogy - gdzie i za ile
W polskich sklepach wysyłkowych zaczęły się pojawiać pierwsze oferty preorderów Tomb Raider Trilogy na PS3.

Najtaniej trylogię oferuje sklep internetowy Cenegi – Muve.pl. Grę nabędziemy tam już za 109,99 PLN, ale jeśli nie mieszkamy w Warszawie i nie możemy odebrać jej osobiście, należy doliczyć koszty wysyłki. Nieco więcej za gry żąda Ultima – 119,90 PLN. Także i w tym wypadku należy jednak pamiętać o dodatkowych kosztach. W ofercie Muve.pl datą premiery Trilogy nadal pozostaje marzec 2011, więc w tej kwestii nie powinno się zmienić wiele. Inaczej może wyglądać sprawa ceny, która zwykle jest niższa tylko w preorderze, a później może wzrosnąć.

 


19 lutego 2011, by PeeT
Ze szpitala do grobowca?
Olivia Wilde, znana m.in. jako pani doktor Remy Hadley z serialu "Dr House", jest kolejną prawdopodobną kandydatką do roli Lary Croft w następnym filmie kinowym.

Plotki o angażu Wilde krążyły po serwisach plotkarskich już w zeszłym roku. Jednak dopiero teraz zachodnie media powołały się na "źródło bliskie projektowi" tłumacząc, że aktorka zwróciła na siebie uwagę producentów swoim występem w filmie "Tron: Dziedzictwo". Trzeba przyznać, że Olivia wydaje się być bardziej prawdopodobną i zdecydowanie mniej kontrowersyjną kandydatką, niż chociażby Kim Kardashian. Wcześniejsze pogłoski o angażu celebrytki wzbudziły jedynie zniesmaczenie pośród fanów serii.

Obecnie producenci starają się znaleźć dobrego scenarzystę i odpowiedniego reżysera do realizacji obrazu. Sam film ma być podobno poważniejszy i mroczniejszy niż dotychczasowe odsłony - miejmy więc nadzieję, że beznadziejna obsada nie przekreśli śmiałych planów. Fani Lary są wybredni i nie da się ukryć, że Angelinę zastąpić będzie ciężko.

 


17 lutego 2011, by K@t
Jesteś THE BEST! Prawie.
Lara Croft kolejny już raz została wyróżniona przez organizację Guinness World Records - tym razem zajmując siódme miejsce w plebiscycie na 50 najlepszych bohaterów gier w historii. Panią archeolog wyprzedzili m.in. Solid Snake, Link oraz.... Mario, który zdobył miejsce pierwsze. Siódma pozycja nie jest więc powodem do wstydu, bo konkurencja była naprawdę spora. Dodatkowym pocieszeniem niech będzie fakt, że Croftówna jest jedyną postacią żeńską, która załapała się do pierwszej dziesiątki.

Pełne wyniki plebiscytu zostaną opublikowane w kolejnej edycji Księgi Rekordów Guinnessa dla graczy. Ubiegłoroczne wydawnictwo ukazało się także w Polsce, więc identycznej sytuacji możemy spodziewać się zapewne i w tym roku.

 


14 lutego 2011, by K@t
Wszystkiego najlepszego! (?)
Kolejne Walentynki i kolejnego urodziny pani archeolog. Przynajmniej teoretycznie...

Zgodnie z dotychczasową biografią, urodzona 14 lutego 1968 roku Lara Croft powinna dziś kończyć 43 lata. Wiemy już jednak, że kolejna odsłona serii Tomb Raider ma być całkowitym restartem marki. Wiąże się to m.in. z prawdopodobnie nowym życiorysem bohaterki - "nowa" Lara w kolejnej grze będzie mieć jedynie 21 lat. Czy powinniśmy życzyć więc wszystkiego najlepszego z okazji "oczka"? A może za zmianą wieku nadejdzie także całkiem inna data corocznego święta? Nie wiemy wprawdzie jak studio Crystal Dynamics zapatruje się na ten aspekt biografii naszej bohaterki, ale raczej wątpliwe jest, żeby tak ważny dla fanów dzień stracił nagle na znaczeniu.

Dlatego też jak co roku życzymy Larze wszystkiego najlepszego z okazji urodzin (nieważne których, wszak kobiet się o wiek nie pyta ;-) ) oraz żeby nadchodzący Tomb Raider 9 udowodnił, że zarówno seria, jak i bohaterka wciąż są w doskonałej formie!