strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2010
28 lutego 2010, by kluz_kaa
Kolejna figurka już niebawem
Projektant grafiki rysunkowej Adam Hughes pracuje nad nową figurką Lary Croft. Gadżet trafi do dystrybucji dzięki firmie Sideshow Collectibles.

Adam Hughes współpracuje z Timem Millerem. Miller zajmie się wymodelowaniem figurki, która przedstawiać będzie Larę Croft podczas jednej ze swoich ekspedycji. Duet Hughes-Miller jest już znany dzięki perfekcyjnie wykonanym modelom innych superbohaterów, takich jak Black Queen czy She-Hulk. Na koncie samego Hughesa znalazły się między innymi: okładki komiksów wydanych przez Top Cow oraz oficjalne plakaty dla PlayStation Magazine.

Niestety cena, wymiary ani data premiery figurki nie są jeszcze znane. Jak tylko pojawią się informacje, znajdziecie je na naszej stronie.26 lutego 2010, by K@t
Lara Croft znów wygrała! Tym razem ulicę
Powstanie Lara Croft Way - to już pewne. W internetowym głosowaniu, które zakończyło się 31 stycznia, wzięło udział 27 tysiecy osób. Croftówna uzyskała w sumie 89% poparcia, zostawiając daleko w tyle innych pretendów do roli patrona jednej z głównych ulic miasta Derby. Miejska radna, Lucy Care powiedziała stacji BBC, że osiągnięty wynik jest zbyt wysoki aby można było go zlekceważyć, a Lara Croft zasługuje na to, by stanąć na równi z innymi tradycjnymi ikonami miasta.

Pani Archeolog gratulujemy, a o kolejnych szczegółach związanych z projektem będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że postać Lary Croft została stworzona w Derby przez studio Core Design, które teraz funkcjonuje jako Rebellion Derby.24 lutego 2010, by K@t
Co z trzecim filmem?
Tomb Raider Movie za nami, TR: Kolebka Życia pewnie przed nami. Mowa oczywiście o wizycie Lary Croft w naszych telewizorach. No dobrze, ale to dwie części, a miały być trzy. Co dalej z filmowymi przygodami pani archeolog?

Zarówno fani Lary, jak i kinomaniacy muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na premierę Tomb Raider Movie 3. Wprawdzie nie znamy jeszcze daty, ale już oficjalnie potwierdzono rozpoczęcie wstępnych prac nad projektem. Obraz powstanie pod patronatem wytwórni Warner Bros, która po wykupieniu części akcji nieistniejącego już Eidosa stała się także współwłaścicielem marki.

Producentem TRM 3 został Dan Lin, który ostatnio pracował m.in. nad obrazami Sherlock Holmes, Terminator: Ocalenie, czy 10.000 BC. Jak widać, Lin ma już doświadczenie w pracy przy drogich i widowiskowych produkcjach. Ostatnio stwierdził, że trzecia odsłona filmowych przygód Lary ma być bardziej realistyczna i oparta przede wszystkim na postaciach. Dodatkowo, na stanowisku koproducenta wylądował Stephen Gilchrist, który pracował już z Linem przy okazji Sherlocka Holmesa.

Dziewiąta gra z serii Tomb Raider ma podobno opowiadać o losach młodej Croftówny. Nie dziwi zatem decyzja, że scenariusz trzeciego filmu również będzie traktował o przeszłości bohaterki, ukazując jej młodość, miłość, a także starcie z pierwszym poważnym wrogiem.Niestety w dalszym ciągu nie znamy aktorki, która wcieli się w postać Lary. Dotychczasowa odtwórczyni jej roli, Angelina Jolie nie powiedziała „nie”, a plotki mówiące o angażu Megan Fox okazały się bujdą. Jak widać, kwestia ciągle pozostaje niejasna i jest tematem wielu dyskusji wśród fanowskiej społeczności.

Tomb Raider nie może ostatnio narzekać na brak zainteresowania ze strony graczy i mediów. Może więc producenci w końcu się ugną i zdradzą jakieś szczegóły. A my póki co, zachęcamy do zapoznania się dokładniej z tym, co już mamy. Więcej o filmach możecie poczytać w dziale Tomb Raider Movie i Cradle of Life.23 lutego 2010, by Mr Macphisto
I po konkursie
"Błyskawiczny konkurs" rzeczywiście okazał się błyskawiczny. Pierwsza prawidłowa odpowiedź nadeszła szybciej niż ktokolwiek się spodziewał. Prawidłowa, czyli jaka? Noże należą oczywiście do Manfreda Powella i Lary Croft. Jedna z osób biorących udział w zakończonym właśnie konkursie, będzie mogła przyglądać im się do woli stosując pauzę przy odtwarzaniu filmu na wygranym DVD. A szczęśliwcem, który będzie obracał krążkiem z Tomb Raider Movie od WoTR jest (tutaj włączają się fanfary) Łukasz Podsiadło z Warszawy. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w naszych kolejnych konkursach!22 lutego 2010, by Mr Macphisto
Orientuj się! KONKURS!
Spodobał się Tomb Raider Movie? Zdobądź go dla siebie! Korzystając z emisji filmu w telewizji Polsat proponujemy Wam błyskawiczny konkurs. Oczywiście - z nagrodą. Do wygrania jest TRM na DVD. Film jest w polskiej wersji językowej, region 2. Żeby wygrać, wystaczy odpowiedzieć na proste pytanie. Do kogo należą noże na zdjęciu?Na odpowiedzi czekamy pod adresem worldof@wp.pl (temat: konkurs TRM). Wygrywa pierwsza osoba, która prawidłowo odpowie. Spieszcie się!16 lutego 2010, by Mr Macphisto
Droga pani z telewizji
Tomb Raider Movie kolejny raz pojawi się w polskiej telewizji. Tym razem film zostanie wyemitowany przez Polsat - w poniedziałek o 20:00.

Wirtualna Polska tak pisze o tej produkcji: "Adaptacja jednej z najbardziej popularnych gier komputerowych. Bohaterka filmu, Lara Croft jest jak Indiana Jones - uwielbia niebezpieczne przygody i ryzyko. W starciu z piękną i niebywale sprawną Larą najgroźniejsi przestępcy nie mają szans. Doskonałe efekty wizualne, brawurowe sceny walk to prawdziwe atuty tego filmu."

Więcej o pierwszym kinowym filmie z Larą Croft w roli głównej przeczytacie w naszym dziale Tomb Raider Movie.14 lutego 2010, by Mr Macphisto
Ty stara d#&a jesteś
No i stuknął kolejny roczek. Lady Lara Croft obchodzi dziś 42. urodziny.

Zgodnie z oficjalnym życiorysem, bohaterka Tomb Raider'a przyszła na świat 14 lutego 1968 roku. Tego dnia (ani w dniu kiedy postać została stworzona naprawdę ;-)) jeszcze nikt nie spodziewał się, że z czasem dziewczynka stanie się największą heroiną wirtualnej rozrywki. Dziś Lara jest jednym z najpopularniejszych archeologów świata, a jej wizerunek ozdabia okładki setek magazynów na całym świecie. Trudno znaleźć młodą osobę nie wiedzącą kim jest Lara Croft - naszą bohaterkę rozpoznaje 90% europejskich graczy.

Na szczęście wieku emerytalnego miss Croft jeszcze nie osiągnęła. Czekamy więc na TR9 i trzeci film.6 lutego 2010, by K@t
Czas start! Można kupować The Art of Tomb Raider.
Ruszył preorder zapowiadanego od dłuższego czasu albumu The Art of Tomb Raider. Wysyłka rozpocznie się dopiero 1 marca, ale przedpremierowe zamówienia można składać już teraz na stronie wydawcy.

Liczące 568 stron ekskluzywne wydawnictwo podzielone zostało na dwa tomy. Pierwszy obejmuje galerię grafik i szkiców koncepcyjnych z produkcji klasycznej serii Tomb Raider, wraz z Angel of Darkness; drugi poświęcony został trylogii stworzonej przez Crystal Dynamics. The Art of Tomb Raider kosztuje "jedyne" $110 i dostępny jest w limitowanej liczbie 2 tysięcy sztuk. Album pierwotnie miał ukazać się ponad rok temu - w grudniu 2008. "To znakomita okazja do zademonstrowania w tak wspaniałej formie prac wielu artystów, którzy zajmowali się wprowadzeniem w życie przygód Lary" - mówił wtedy o tym wydawnictwie Toby Gard, twórca postaci Lary Croft.

Wydanie jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. Wysyłka obejmuje cały świat.