strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2008
29 lutego 2008, by Mr Macphisto
260 osób na bruku - SCI próbuje wyjść na prostą
SCI Entertainment wprowadza w życie zmiany mające na celu uratowanie firmy przed upadkiem.

Pierwsza połowa trwającego właśnie roku fiskalnego zakończyła się dla SCI stratą na poziomie ponad 81 milionów funtów (dla porównania, rok wcześniej w analogicznym okresie było to niecałe 18 milionów). W związku z takim stanem rzeczy, nowy szef, Phil Rogers, zadecydował o anulowaniu 14 opracowywanych projektów oraz o zwolnieniu 260 pracowników (25% wszystkich zatrudnionych w firmie).

"SCI potrzebuje natychmiastowych zmian. Po dokładnym przebadaniu sytuacji, rozpoczynamy zdecydowane działania" - powiedział Rogers. Reforma przedsiębiorstwa może kosztować nawet 55 milionów funtów, dlatego bardzo prawdopodobna jest sprzedaż części udziałów, aby pokryć te koszty.

Po ogłoszeniu tego komunikatu akcje firmy spadły o 22%.28 lutego 2008, by Mr Macphisto
Tombraiderowy marzec w TV
Marzec tego roku będzie dla wielu fanów doskonałą okazją na przypomnienie sobie filmowych przygód Lary Croft.

Już w najbliższy poniedziałek (3 marca) o godzinie 21:00, telewizja Polsat wyemituje film Tomb Raider Movie w swoim cotygodniowym paśmie Mega Hit. Nieco później, bo 28 marca o godzinie 20:00, TVN przypomni swoim widzom drugą część przygód lady Croft na srebrnym ekranie - film Tomb Raider - Kolebka Życia. Zostanie on zaprezentowany w hitowym paśmie Superkino.

Dodatkowa informacja dla fanów Angeliny Jolie: w przyszły piątek, 7 marca o 20:00, TVN wyemituje film Pan i pani Smith.20 lutego 2008, by Cez
Zapowiedź TR: Underworld w serwisie Gry-Online
Popularny serwis Gry-Online opublikował zapowiedź ósmej części przygód z Larą Croft pt. Tomb Raider: Underworld. Większość informacji publikowaliśmy w naszym serwisie w ciągu ostatnich tygodni. Skąpe nowości dotyczą m.in. wątku fabularnego.

Według autora tekstu, fabuła będzie nawiązywać do tytułowego świata Podziemi (Xibalba), wywodzącego się z mitologii Majów. Lara Croft odwiedzi m.in. ruiny w południowym stanie Meksyku - Chiapas, gdzie w przeszłości zamieszkiwali starożytni Majowie. Bohaterka będzie chciała rozwiązać zagadkę związaną z brakującymi dniami z kalendarza Majów. Ponadto jej celem będzie odszukanie i zmodyfikowanie urządzenia odliczającego czas według słynnego kalendarza Majów. Wszystko po to, by otworzyć portal i przedostać się do tytułowego świata podziemi.

Jak podaje serwis Gry-Online, prócz Meksyku, Lara prawdopodobnie odwiedzi także Australię, Mezopotamię oraz Wyspę Wielkanocną. Zagraniczna prasa komputerowa wspomina również o Tajlandii, Rzymie, Watykanie i zimowej lokacji.

Wiadomo także, że w nowej grze pojawią się ponownie pomocnicy głównej bohaterki, czyli Zip i Alister, a także prawdopodobnie inne postacie, znane z wcześniejszych części serii.

Więcej informacji znaleźć można w naszym dziale, poświęconym TR: Underworld.14 lutego 2008, by Cez
40 lat minęło, czyli Happy Birthday Lara!
Choć wielu jej wielbicielom trudno będzie w to uwierzyć, nikomu jednak nie uda się oszukać upływającego czasu. Lara Croft obchodzi dziś okrągłe, czterdzieste urodziny. Jej oficjalna biografia z czasów pierwszej części gry mówi, że panna Croft urodziła się 14 lutego 1968 roku w Londynie, w dzielnicy Wimbledon.

Jak pewnie wiele osób zauważyło, upływ czasu działa wyłącznie na korzyść naszej bohaterki - z każdą częścią wygląda ona coraz młodziej. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Larze jeszcze wielu niezapomnianych przygód i udanego występu w Tomb Raider: Underworld. Happy Birthday Lara!8 lutego 2008, by Cez
Polska premiera TR: Anniversary na Wii
Od dziś w całej Polsce dostępna jest konwersja Tomb Raider: Anniversary na konsolę Nintendo Wii. Gra została wydana w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Cena detaliczna wynosi 229.90 zł

Początkowo premiera miała nastąpić pod koniec stycznia, jednak polski dystrybutor, Cenega Poland, przesunął premierę na dziś.