strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2005
24 lutego 2005, by Mr Macphisto
Kto wykupi Eidos?
Wirtualne Imperium Gier: "Pojawiają się pierwsze głosy potwierdzające informację, jakoby Eidos miał zostać sprzedany imperium medialnemu Ruperta Murdocha - News Corporation. Eidos szukało od jakiegoś czasu inwestora, który mógłby wykupić firmę i wpompować trochę gotówki potrzebnej na dalszą działalność. Jeśli ta nowinka się potwierdzi, można uznać, że trafili dobrze. W skład News Corporation wchodzą tak wpływowe media jak: telewizja Fox, wytwórnia filmowa 20th Century Fox, gazety New York Post, The Sun, The Times. Lista jest bardzo, bardzo długa, toteż wymieniliśmy zaledwie ułamek całości.

Oficjalnych oświadczeń na temat ewentualnego wykupienia Eidos przez News Corporation należy spodziewać się na początku przyszłego tygodnia."

UPDATE (25.02)
Powyższe informacje zostały dziś zdementowane przez rzecznika zainteresowanej firmy.20 lutego 2005, by Mr Macphisto
Tomb Raider 2 Mobile w 2005
Czołowy wydawca gier na mobilne platformy, firma In-Fusio, zapowiedział dziś wydanie kolejnego Tomb Raider Mobile. Producent poinformował dziś, że Tomb Raider 2 jest w fazie produkcji i figuruje w planie wydawniczym firmy.

Więcej informacji na temat Tomb Raider'a 2 spodziewane jest w niedalekiej przyszłości.20 lutego 2005, by Mr Macphisto
Kolebka Życia w TV
W najbliższą sobotę, 26 lutego, o godzinie 20:00 telewizja Canal+ wyemituje film Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia, drugą część kinowych przygód Lary Croft. Film będzie można zobaczyć po raz pierwszy w polskiej telewizji.

Więcej informacji o tej produkcji znajdziecie w dziale Cradle of Life.4 lutego 2005, by Mr Macphisto
TR3 Gold w sklepach?
Od polskich fanów przygód Lary Croft dochodzą nas sygnały, że do sklepów na terenie naszego kraju trafił Tomb Raider III - The Lost Artefact (tzw. TR3 Gold), najtrudniej dostępna część całej serii. Zgodnie z ich informacjami, Lost Artefact sprzedawany jest razem ze zwykłym TR3 - Adventures of Lara Croft w Kolekcji Klasyki Komputerowej 2004 (istotny szczegół, wersja 2002 nie zawiera dodatku!) i kosztuje 29,99.

Gra, pomimo informacji na pudełku, nie jest w wersji Sold Out!

Obok zamieszczamy zdjęcia tego wydawnictwa (fotografie są własnością użytkownika naszego forum: MekCal).4 lutego 2005, by Mr Macphisto
Miesiąc przerwy
Bardzo przepraszamy za miesięczną przerwę w 'nadawaniu', była ona spowodowana poważnymi problemami z serwerem na który nie mamy żadnego wpływu. Obecnie wszystko jest w porządku i mamy nadzieję, że tak zostanie. Za utrudnienia jeszcze raz przepraszamy.4 lutego 2005, by Mr Macphisto
Nowa gra Core Design
Gry Online: "Zapewne dla wielu z Was termin Le Parkour (znany także jako Parkour) wydaje się cokolwiek obcy. Krótko mówiąc, jest to dyscyplina zaliczana do grupy tzw. ekstremalnych sportów miejskich, która polega na... bieganiu i skakaniu po terenach wysoce zurbanizowanych. Sztuka poruszania się po mieście wydaje się być sportem ciekawym, toteż nie dziwi fakt, że wkrótce otrzymamy grę traktującą o tym sporcie.

Za rozwój nowej pozycji wzięli się programiści ze studia Core Design. Słynni ojcowie legendarnej Lary Croft zaprezentowali swoje nowe dziecko w jednej z brytyjskich telewizji. Poza faktem, że gra prezentowana była na konsoli Playstation 2 i informacją, że program stylem będzie przypominał popularną serię Tony Hawk's, w której gracz ma możliwość jazdy na deskorolce, bliższych informacji jak dotąd nie zdradzono. Pewne jest natomiast to, że dystrybucją nowej gry zajmie się konsorcjum wydawnicze Eidos Interactive."