strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2004
29 lutego 2004, by Grzeko
Warren Spector odpowiedzialny za TR7?
Zgodnie z informacjami zawartymi w króciutkiej notce w ostatnim wydaniu Official Xbox Magazine, szefem ekipy pracującej nad kolejnym Tomb Raider'em będzie nie kto inny jak Warren Spector ze studia ION Storm. Ze względu na to, że ostatnia część serii, Angel of Darkness, nie była do końca tym czego oczekiwano, Eidos nie chce więcej ryzykować utraty renomy Lary Croft. Wygląda na to, że nad kolejną częścią jej przygód będą wspólnie pracować dwie nie mające do tej pory wiele wspólnego z TR firmy - Crystal Dynamics i ION Strom. Wynik tej współpracy może być naprawdę interesujący... oczywiście pod warunkiem, że informacja jest prawdziwa.29 lutego 2004, by Grzeko
Angie w "Pani"
W najnowszym numerze "Pani", pisma kobiecego z wyższej półki, znajdziemy artykuł "Modlitwa dla dzikich serc" poświęcony oczywiście Angelinie Jolie. Przedstawiamy fragment tekstu:

Jolie zrobiła coś, czego nikt by się po niej nie spodziewał. Pojechała do Kambodży. Tak na-prawdę początkowo trafiła tam z powodów zawodowych, by kręcić "Tomb Raidera". Ale paradoksalnie właśnie w Kambodży Jolie zdobyła się na to, by porzucić wirtualną rzeczywistość.
I narodzić się na nowo, w prawdziwym świecie. Stać się kobietą z krwi i kości. To tam Jolie spotkała kogoś, kto, tak jak chciała, pokochał ją bezwarunkowo. Tak jak dziecko potrafi kochać matkę. Adoptowała czteromiesięcznego kambodżańskiego chłopczyka. Nadała mu imię Maddox. Odtąd się nie rozstają. Jolie jest jedną z niewielu gwiazd, które nie wynajmują niani do opieki nad dzieckiem. Maddox towarzyszy jej na planie filmowym, również podczas licznych podróży. To także w Kambodży Jolie postanowiła zaangażować się w działalność ONZ. Została ambasadorką dobrej woli. W ciągu dwóch lat odwiedziła Kosowo, Sierra Leone, Pakistan, Kenię, znowu Kambodżę. Stara się być wszędzie tam, gdzie ludziom dzieje się krzywda. Za gwiazdą i jej synkiem podążają fotografowie. Ich obiektywy zatrzymują w kadrze zupełnie zwyczajną, choć wyjątkowo urodziwą, ciemnowłosą kobietę ze skośnookim chłopcem w ramionach.29 lutego 2004, by Grzeko
Dzienniki Angeliny Jolie
Ostatnia książka znanej aktorki w Polsce ukaże się dopiero za rok, jednak World of Tomb Raider już dziś publikuje dla Was fragmenty "Zapisków z podróży"!

Oto co sama Angelina mówi o swoich działaniach: "Przed pierwszą podróżą do Kambodży, gdzie kręciliśmy "Larę Croft", byłam głupiutką naiwną dziewczynką zajętą swoimi sprawami. To, co tam zobaczyłam, zmieniło moje życie. Wszystko przez to, że nie umiem obojętnie patrzeć, jak ktoś cierpi, a zwłaszcza jak cierpi dziecko. W Kambodży widziałam wiele skrzywdzonych, głodnych, poranionych przez wojnę dzieci. Odruchowo zapytałam: "Jak mogę pomóc?" I usłyszałam: "Pojedź, zobacz na własne oczy, a potem powiedz o tym, co widziałaś. Może ciebie wysłuchają"."

"Przed wyjazdem do Liberii moja mama pytała się: "Czy tam jest bezpiecznie?", upewniała się: "Będziesz miała jakąś ochronę, prawda?" Odpowiadałam, że jest całkiem bezpiecznie i oczywiście nie ruszę się nigdzie bez ochrony. Kłamałam."


Fragmenty książki "Zapiski z podróży" znajdziecie tutaj.27 lutego 2004, by Grzeko
GameSpy Title Fight!
Wszyscy mamy swoje ulubione gry - to zupełnie normalne, że jeden kocha Grand Theft Auto, a drugi woli spędzać całe godziny zagrywając się w Mega Man'a. Pytanie tylko która gra jest lubiana bardziej? Już wkrótce ta kwestia zostanie rozstrzygnięta raz na zawsze dzięki GameSpy Title Fight!

"Przez sześć tygodni w lutym, marcu i kwietniu organizujemy Walkę Tytułów! Unikalne starcie w którym głosujecie na najlepsze waszym zdaniem gry wszechczasów. Zasady są proste: codziennie rozgrywamy pojedynki pomiędzy poszczególnymi tytułami, których na początku jest 64. Z każdej walki dalej przechodzi tylko jedna gra. Zwycięzca zostanie wyłoniony na początku kwietnia."

Pewnie zastanawiacie się co to ma wspólnego z Tomb Raider'em? Otóż już 4 marca do walki staje Lara Croft, a jej przeciwnikiem będzie... Quake! Pamiętajcie aby 4 marca odwiedzić GameSpy i oddać swój głos na Tomb Raider'a!

Więcej informacji o Title Fight znajdziecie tutaj.

Tutaj natomiast możecie zobaczyć tabelę w której znajduje się Tomb Raider.25 lutego 2004, by Grzeko
Angelina na uroczystościach

OSCARY®

Jak podaje seriws Oscars.org, już 29 lutego Angelina Jolie po raz trzeci pojawi się na ceremonii wręczenia Oscarów® w roli prezenterki.

Jolie raz udało zdobyć się Nagrodę Akademii za najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Przerwana lekcja muzyki".

Gala wręczenia nagród odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kodak Theatre at Hollywood & Highland®. Relację na żywo tradycyjnie będzie można zobaczyć w TVP1, a dwa dni później około 22:00 stacja ta nada skrót uroczystości. Więcej informacji o ceremonii na stronie oscar.com

ATENY 2004

Angelina Jolie, która już dwukrotnie wcieliła się w postać Lary Croft, 12 sierpnia weźmie udział w uroczystościach inaugurujących Igrzyska Olimpijskie w Atenach.

Aktorka trzymając pochodnię pokona końcowy odcinek trasy aby w ten sposób uroczyście rozpocząć zawody.

UPDATE (1.03)
W galerii znajdziecie 17 zdjęć Angeliny z gali wręczenia Oscarów 2004.

UPDATE (10.03)
Do tej samej galerii został dodany plik WMV prezentujący fragment uroczystości w którym Angelina wręcza nagrodę. THX for Cezar & B@art!24 lutego 2004, by Grzeko
Wywiad z Jeremym Heath-Smith'em
Serwis GameDaily opublikował dziś wywiad przeprowadzony z Jeremym Heath-Smithem, założycielem Core Design i Circle Studio, jednym z dyrektorów Eidos'a oraz producentem Tomb Raider'a. W rozmowie Smith zdradza szczegóły dotyczące prac nad Angel of Darkness i wyjawia niektóre do tej pory nieznane szczegóły.

Wywiad możecie przeczytać tutaj.24 lutego 2004, by Grzeko
Angel of Darkness PL - dziś premiera!
Od dziś w sprzedaży internetowej dostępna jest polska wersja językowa Anioła Ciemności. Do zwykłych sklepów gra trafi już jutro.

Poza samą grą zlokalizowaną w wersji kinowej (czyli napisami w rodzimym języku) zestaw zawiera trochę specjalnych dodatków dla fanów - filmy, trailery, wywiady z twórcami gry czy tapety. Dodatkowo na oddzielnym CD znajdziemy oficjalną ścieżką dźwiękową Angel of Darkness w wykonaniu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej (płyta do tej pory niedostępna w naszym kraju)! W sumie w środku znajdą się 4 krążki. Obok ponownie prezentujemy Wam wygląd opakowania zestawu, za który zapłacić trzeba 119,90 zł (na stronie Cenegi cena została obnizona o 10zł).

Patch polonizujący dla posiadaczy wcześniejszych wersji AOD nie został jeszcze udostępniony.22 lutego 2004, by Grzeko
Tomb Raider #42
Images Comics ujawniło właśnie plan wydawniczy na maj 2004. Nie zabrakło oczywiście kolejnego, 42-go już odcinka komiksowego Tomb Raider'a, w którym będziemy mogli zapoznać się z drugą i ostatnią częścią przygody "Spirit Walker".

Wystawiona do wiatru przez szefa międzynarodowej korporacji Lara Croft jedzie do Australii aby powstrzymać go przed użyciem antycznego uroku skradzionego w XVIII wieku Aborygenom. Jesli misja się nie powiedzie, zły człowiek stanie się silniejszy niż kiedykolwiek.

Za numer odpowiadają J. Bonny, W. Tortosa, T. Wengler i A. Hughes.

Wydawnictwo będzie liczyć 32 kolorowe strony i kosztować $2.99.20 lutego 2004, by Grzeko
Koniec z tygodnikiem!
Od dziś World of Tomb Raider przestaje być tygodnikiem i strona będzie odświeżana jak każdy inny serwis - za każdym razem gdy w świecie TR pojawi się jakaś informacja. Na razie jeszcze jest to okres próbny i nie gwarantujemy, że nie powrócimy do starego systemu. Czy tak się stanie okaże się gdy sprawdzimy jak WoTR sprawdza się w roli "dziennika" (choć to nie jest do końca prawidłowa nazwa).

W związku ze zmianą usilnie nakłaniamy do częstszego niż raz w tygodniu odwiedzania strony, ponieważ gdy pojawi się duża liczba newsów, niektóre z nich mogą Wam umknąć.20 lutego 2004, by Grzeko
Chat z Chrisem Barrie
Masz jakieś plany związane z Larą Croft lub zamierzasz zagrać w innych hollywoodzkich produkcjach?

"[...] Gdyby nie Tomb Raider wydaje mi się, że nie zajmowałbym się tym. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tak głośnej produkcji. Ostatnio dużo słyszy się o pracach nad trzecim Tomb Raiderem, więc mam nadzieję, że Hillary powróci. Świetnie by było gdyby okazało się, że Lara się w nim podkochuje! Chociaż nie wiem jak zareagowałaby na to Angelina."

Więcej możecie przeczytać tutaj.20 lutego 2004, by Grzeko
Tomb Raider Fan Art Competition 2004
Serwis Tomb Raider Community Network, we współpracy m.in. z Tomb Raider Inc., World of Tomb Raider i innymi najlepszymi lokalnymi stronami ogłasza nowy konkurs - Tomb Raider Fan Art Competition 2004.

Oto najważniejsze zasady:

- Akceptowane są tylko prace które jeszcze nigdzie nie zostały opublikowane. Wszystkie prace zostaną pod tym kątem dokładnie sprawdzone, a te które zostaną wykryte zdyskwalifikujemy.
- Praca nie może być większa niż 1024x1024 piksele. Akceptowane formaty to: Jpeg, Gif i Png.
- Wysyłanie nie swoich prac jest zabronione! Za zrobienie czegoś takiego uczestnik jest dyskwalifikowany w tym jak i trzech kolejnych konkursach, które odbędą się w przyszłości.

Pełny regulamin oraz informacje znajdziecie na tej stronie.20 lutego 2004, by Grzeko
AOD: Złota Polska Edycja - wywiad
Serwis Gry-Online z okazji pierwszego w historii wydania Tomb Raider'a po polsku opublikował krótki wywiad, oto jego fragment:

- Tomb Raider po raz pierwszy po polsku. Jak do tego doszło?

- Przedstawiciele firmy Eidos początkowo nie byli przekonani o tym, czy warto zlokalizować grę na rynek polski. Nie zapominajmy, że Tomb Raider na świecie sprzedaje się w milionach egzemplarzy, a Polska jest w tym wymiarze stosunkowo małym procentowo rynkiem. Ostatecznie jednak Cenega Poland uzyskała pozwolenie i mamy nadzieję, że lokalizacja Tomb Raider: Angel of Darkness będzie kolejnym krokiem do lokalizacji wszystkich gier firmy Eidos. Tak też powinno stać się w wypadku gier Hitman 3 oraz Thief 3.

Aby przeczytać dalszą część wywiadu kliknij tutaj.

Więcej informacji o najnowszym wydaniu Angel of Darkness w newsach z 17 i 19 lutego.20 lutego 2004, by Grzeko
CiRCLE Studio kupuje RenderWare
Firma założona przez braci Smith ogłosiła ostatnio, że w swoich dwóch nadchodzących grach dla konsol PS2 i X-Box wykorzystywać będzie RenderWare firmy Criterion Software. Jeremy Heath-Smith tłumaczy to posunięcie w następujący sposób: "Jako developer chcemy skoncentrować się nad jak najlepszą treścią i grywalnością produktów, czyli elementami które są w grach najistotniejsze". David Lau-Kee z Criterion Software dodaje: "W dzisiejszych czasach tworzenie własnych technologii dla tego rodzaju produktów nie jest rozsądne i z czasem taki zwyczaj zaniknie całkowicie."20 lutego 2004, by Grzeko
Tomb Raider #37
Na zachodzie do sprzedaży właśnie trafił 37. numer komiksu Tomb Raider.

Black Legion, część 3/3
Zagubiona w górach Arizony Lara Croft musi zmierzyć się z trzema potężnymi wrogami - pustynią, Lady Jasmine wraz z kompanami oraz Joe Notaferid'owi z którym nasza bohaterka kiedyś tańczyła, a obecnie jest on opętany przez mściwego Boga Piorunów ochraniającego zaginioną holenderską kopalnię złota.

Za numer odpowiedzialni są: J. Bonny, T. Daniel, J. Siebel i T. Wengler.

Za 32 kolorowe strony trzeba jak zwykle zapłacić $2.99.19 lutego 2004, by Grzeko
Będzie patch!
Informacja prasowa Cenegi: "Cenega Poland ma przyjemność poinformować, iż jeszcze w tym miesiącu do sklepów na terenie całego kraju trafi specjalna, Złota Edycja gry Tomb Raider: Angel of Darkness. W pudełku znajdzie się: do wyboru - wersja angielska gry (2 CD) lub wersja polska (1 CD), muzyka z gry Angel of Darkness (1CD), w wykonaniu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz bonusy dla fanów gry. Jednocześnie Cenega informuje, iż szanując swoich klientów - graczy - którzy zakupili już wcześniej oryginalną (angielską) wersję Tomb Raidera, umieści patcha lokalizującego na swojej stronie WWW."

Niestety, plik lokalizujący 'waży' ponad 100MB, a do jego ściągnięcia nie będzie wymagany żaden kod. Oczywiście podamy link gdy tylko zostanie on udostępniony.

Więcej informacji o zestawie znajdziecie w newsie z 17 lutego.18 lutego 2004, by Grzeko
Tomb Raider Movie 3!
Producent filmu Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life, Lloyd Levin, przyznał pismu Official PlayStation Magazine, że są duże szanse na wyprodukowanie trzeciego filmu z serii Tomb Raider!

Pomimo nienajlepszych wyników Kolebki Życia w USA, po podliczeniu dochodów z całego świata, okazało się, że film zarobił 165 milionów dolarów co uspokoiło zawiedzione Paramount Pictures. Początkowo niechętna Angelina Jolie, zadeklarowała ostatnio, że bardzo polubiła postać Lary Croft i nie przekreśla planów producentów już na wstępie. Wczoraj podczas spotkania z internautami na stronie "The Sun" oliwy do ognia dolał Chris Barrie odgrywający rolę Hillary'ego mówiąc "Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tak głośnej produkcji. Ostatnio dużo słyszy się o pracach nad trzecim Tomb Raiderem, więc mam nadzieję, że Hillary powróci. Świetnie by było gdyby okazało się, że Lara się w nim podkochuje! Chociaż nie wiem jak zareagowałaby na to Angelina."

Tłumaczenie chata już w tą sobotę pojawi się na World of Tomb Raider!17 lutego 2004, by Grzeko
Angel of Darkness po polsku!
Po tym jak World of Tomb Raider jako pierwszy serwis w Polsce poinformował w sobotę wieczorem o polskiej wersji Angel of Darkness, Cenega Poland postanowiła zdradzić więcej informacji.

7 miesięcy po oficjalnej premierze gry, i dwa miesiące po wydaniu zestawu wszystkich części TR (Ultimate Pack), polski wydawca postanowił sprezentować nam trzecie już (a wliczając edycję kolekcjonerską - czwarte) wydanie tej samej gry w ciągu niecałego roku. Tomb Raider: Angel of Darkness Złota Polska Edycja, bo tak nazywać się będzie nowe wydanie TR nowej generacji, trafi do sprzedaży 24 lutego i poza samą grą zlokalizowaną w wersji kinowej (czyli napisami w rodzimym języku) zawierało będzie trochę specjalnych dodatków dla fanów - filmy, trailery, wywiady z twórcami gry, tapety, oraz muzyczne motywy z gry w wykonaniu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Poza tym w pudełku znajdziemy oficjalną ścieżką dźwiękową Angel of Darkness na CD (pisaliśmy o tym wydawnictwie na WoTR już dość dawno temu, ale wtedy krążek nie był dostępny w Polsce)! W sumie w środku znajdą się 4 płyty. Obok, jako pierwsi, prezentujemy Wam wygląd opakowania zestawu, za który zapłacić trzeba 119,90 zł (dla osób, które zamówią przed premierą na stronie Cenegi cena została obnizona o 10zł).

Na razie nie wiadomo nic o tym czy Cenega planuje dla nabywców angielskiej wersji rozsyłanie za darmo patchy polonizujących w zamian za okazanie karty rejestracyjnej z oryginalnego wydania. Jeśli pojawią się na ten temat jakiekolwiek informacje, natychmiast znajdziecie je także na World of Tomb Raider, więc zapraszamy do częstszych odwiedzin.16 lutego 2004, by Cezar
Tomb Raider Movie w TVN!
World of Tomb Raider jako pierwszy serwis o Tomb Raiderze w Polsce dowiedział się, że stacja TVN zamierza wyemitować pierwszą część filmowych przygód Lary Croft.

Do tej pory w naszym kraju zrobiła to tylko stacja Canal +, ale jak wiadomo nie jest to kanał ogólnodostępny. Inaczej jest w przypadku TVN. Dzięki temu każdy fan będzie mógł przypomnieć sobie ten film w TV. Mało tego, World of tomb Raider dowiedział się także kiedy nastąpi ta emisja. TR Movie zobaczyć będzie można w piątek 19 marca br. o godzinie 20:40, a powtórka nastapi w niedzielę 21 marca o 23:25. Ci którzy nie widzieli tego filmu będą mogli teraz nadrobić zaległości, a weterani TR obejrzą film po raz n-ty ;-)Tydzień 59, by Grzeko
[EXCLUSIVE] Elixir of Life - pierwsze info!
Dzięki współpracy z serwisem Tomb Raider Inc., World of Tomb Raider ma zaszczyt jako trzecia strona na świecie i jedyna w Polsce zaprezentować Wam informacje na temat trzeciej części przygód Lary Croft przeznaczonych specjalnie dla posiadaczy telefonów komórkowych - Elixir of Life!

W pierwszym epizodzie komórkowego Tomb Raider'a Lara przyjęła zlecenie dotyczące zdobycia i dostarczenia w całości słynnego egipskiego dzieła "The Osiris Codex". Zaraz po wykonaniu zadania, pojawiło się następne - zdobyć tybetańską wazę zawierającą tajemniczą substancję - Cinnabar - która jest jednym ze składników tytułowego Eliksiru Życia. Lara przeczuwając zamiary swojego zleceniodawcy nie jest zbyt chętna do przekazania mu zdobytych artefaktów i decyduje się osobiście odkryć jego plany. Śledztwo Lady Croft doprowadza ją do szkockiego zamku, który okazuje się być domem miliardera - samotnika. Wewnątrz budowli pani archeolog odkrywa gigantyczne muzeum, zdolne konkurować z narodowymi galeriami całego świata. Podejrzenia Lary okazują się jak najbardziej słuszne - zamiary właściciela posiadłości dalekie są od niewinności. Teraz nasza bohaterka musi przedostać się przez sieć alarmów i zabezpieczeń unikając przy tym zbyt bliskich kontaktów ze śmiercionośnymi robotami obronnymi, a wszystko po to aby powstrzymać szaleńca.

Obok widzicie jeden z 13 właśnie ujawnionych screenów z gry. Więcej znajdziecie pod adresem www.tombraiderinc.com!

Podobnie jak dwie poprzednie części, Elixir of Life ma bardzo nikłe szanse aby kiedykolwiek trafić do Polski.Tydzień 59, by Grzeko
Nowy World of Tomb Raider
Jak zapewne zauważyliście (nie trzeba do tego mieć sokolego wzroku ;-)) World of Tomb Raider przeszedł 'mały' facelifting. Oczywiście wprowadzone zmiany służą poprawieniu Waszej wygody przeglądania serwisu i uczynieniu go jeszcze bardziej miłym dla oka. Najważniejszą rzeczą jest to, że strona główna powinna się wczytywać znacznie szybciej. Mówię 'powinna' bo jak jest naprawdę okaże się 'w praniu'. Ważną uwagą jest to, że wszelkie zmiany to tylko poprawki graficzne - styl i główny cel WoTR (czyli najlepsze informacje ze świata TR, jakby ktoś jeszcze nie wiedział ;-)) pozostają bez zmian.

Jak poruszać się po serwisie? Tak naprawdę wiele się nie zmieniło. W każdym dziale znajduje się opcja powrotu do strony głównej serwisu, więc chyba się nie zgubicie :-). Ważną informacją jest natomiast fakt, że o aktualizacjach poszczególnych działów (np. Galeria, AOD etc.) nie będziemy informować w newsach a w sekcji "update report" która znajduje się tuż pod menu na stronie głównej (czyli tu)!

Trochę ten news chaotycznie wypadł, ale mam nadzieję, że połapiecie się we wszystkim i spodoba Wam się nowy World of Tomb Raider. Z przyjemnością wysłuchamy Waszych opinii na Forum oraz przez e-mail!Tydzień 59, by Grzeko
36 lat minęło jak jeden dzień ;-)
Czas jest nieubłagany nawet dla wirtualnych postaci... dokładnie dziś Lara Croft obchodzi swoje 36-te urodziny!

Zgodnie z oficjalnym życiorysem opublikowanym przez Eidos Interactive, mała Lara, córka Lorda Henshingly Croft'a, przyszła na świat 14 lutego 1968 roku (informacja dla tych najgorętszych fanów - godziny nie znamy ;-)). Tego dnia jeszcze nikt nie spodziewał się, że z czasem dziewczynka stanie się największą heroiną wirtualnej rozrywki, jednym z najpopularniejszych archeologów świata, a jej wizerunek (jeden z symboli XXI wieku) będzie ozdabiał okładki setek magazynów na całym świecie. Dziś trudno znaleźć młodą osobę nie wiedzącą kim jest Lara Croft - naszą bohaterkę zna i rozpoznaje 90% europejskich graczy.

Redakcja World of Tomb Raider składa najlepsze życzenia zarówno samej Lady Croft jak i wszystkim jej twórcom!Tydzień 59, by Grzeko
Kolejna powieść na bazie Tomb Raider'a
Wydawnictwo Del Rey Books ogłosiło wydanie drugiej książki opartej na przebojowej grze komputerowej Tomb Raider.

Powieść Lara Croft Tomb Raider - The Lost Cult autorstwa E.E. Knight będzie liczyć 352 strony po brzegi wypchane akcją w supernowoczesnych otoczeniach i zapowiadana jest na 1 sierpnia 2004. Cena raczej nie jest zbyt wygórowana i wynosi $6.99 (około 28zł).

Nie wiadomo czy książka ukaże się w Polsce, chociaż jeśli ktoś próbował zakupić w naszym kraju Amulet of Power, odpowiedź nasuwa się sama...Tydzień 59, by Grzeko
Ruszyła strona Circle Studio
W minionym tygodniu została otwarta oficjalna witryna Circle Studio.

Circle Studio to firma developerska utworzona przez braci Smith - ludzi którzy do tej pory kierowali pracami nad wszystkimi częściami Tomb Raider'a. Obecnie team zajmuje się dwoma nowymi grami na współczesne (PS2 i X-Box) jak i dopiero zapowiadane (PS3 i X-Box2) platformy. Produkty te mają być silną konkurencją dla Lary Croft. Aktualnie w firmie pracuje 37 osób w większości 'zabranych' z Core Design.Tydzień 59, by Grzeko
Tomb Raider DVD Double Pack
Na wstępie warto zaznaczyć, że World of Tomb Raider napisał o tym wydawnictwie jako pierwszy serwis na świecie bo już w październiku ubiegłego roku, a więc niemal pół roku przed innymi stronami o TR! Niedowiarków zapraszamy do Archiwum (dla ułatwienia - Tydzień 41).

Specjalny kolekcjonerski dwupak, który trafił do sprzedaży 2 lutego, poza obiema częściami filmowych przygód Lary Croft oferuje także dużą liczbę dodatków, rozszerzonych w stosunku to 'normalnych' wydań filmu. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy i kiedy zestaw trafi do polskich sklepów (zwracam uwagę, że jeszcze nie doczekaliśmy się podstawowego wydania Cradle of Life), jednak niecierpliwych zapraszamy na Amazon.co.uk gdzie można zakupić box zakodowany dla regionu 2, więc także dla Polski za Ł20.95 (ok. 150zł).Tydzień 59, by Grzeko
Rozczarowania roku
Pod koniec grudnia poinformowaliśmy o fakcie, że serwis Midgard.pl w podsumowaniu roku 2003 nominował Angel of Darkness do tytułu najgorszej gry roku. Na szczęście zgodnie z przypuszczeniami konkurencja w postaci Unreal II okazała się na tyle 'silna', że Larze nie udało zdobyć się wątpliwego zaszczytu w postaci pierwszego miejsca. Mimo to nie jest różowo, bo Tomb Raider nowej generacji zajął drugą pozycję zdobywając 25% głosów. Oto piątka największych rozczarowań 2003:

1. Unreal II - 32%
2. Tomb Raider: The Angel of Darkness - 25%
3. Contract JACK - 21%
4. Warhammer 40000: Fire Warrior - 17%
5. Republic: The Revolution - 5%.

Jeden z redaktorów Midgarda skomentował to w następujący sposób: "(...) bijący po oczach nijakością Unreal II i kompletna kpina z milionów fanów, ukryta pod marką nowego Tomb Raidera w pełni zasługują na dwa pierwsze miejsca w mało chlubnym zestawieniu największych rozczarowań minionego roku."Tydzień 58, by Grzeko
Tomb Raider: Quest for Cinnabar
Po pierwszej przygodzie w której Lara musiała odzyskać słynne egipskie dzieło "The Osiris Codex", słynna podróżniczka ma kolejną misję do wypełnienia. Jej tajemniczy zleceniodawca życzy sobie aby Croft natychmiast wybrała się do Tybetu. Celem jej podróży jest antyczny klasztor umiejscowiony na szczycie wysokiej skarpy. Lara musi zdobyć bezcenną wazę zawierającą tajemniczą substancję - Cinnabar - która jest niezbędna do stworzenia nowego życia. Jak zwykle nie może obyć się bez dodatkowych 'atrakcji' - Lady Croft podejrzewa, że wspomniany klasztor to nic innego jak tajemnicze miasto Shangri-La, które przez lokalnych ludzi opisywane jest jako miejsce zamieszkane przez nieśmiertelnych... Zgodnie z informacjami zdobytymi przez World of Tomb Raider w ubiegłym tygodniu, nie ma wielkich szans na to, że gra trafi do Polski.Tydzień 58, by Grzeko
Gry Eidosa na dużym ekranie
Jak widać porażka finansowa Cradle of Life nie zniechęciła Eidos'a do wyciągania pieniędzy od kinomaniaków, i firma już zapowiedziała przeniesienie kolejnych gier z domowego zacisza do sal kinowych. Na razie mówi się o dwóch produkcjach. Paramount Pictures rozważa podjęcie się wyprodukowania obrazu na podstawie Fear Effect. Reżyserią miałby zająć się Uwe Boll, odpowiedzialny do tej pory za House of the Dead i Alone in the Dark. Drugim projektem natomiast jest Deus Ex, którego produkcji już podjęła się wytwórnia Columbia Pictures wyznaczając do tego Laurę Ziskin. Jak mówi scenarzysta, Greg Pruss, film będzie miał mroczniejszą atmosferę niż gra. Ile z tych obietnic pokryje się z prawdą? Przekonamy się zapewne już niedługo.Tydzień 58, by Grzeko
Wycofują N-Gage'a
Firma GameStop zdecydowała się na wycofanie Nokii N-Gage z 450 swoich punktów sprzedaży. Zdjęte z półek egzemplarze pojadą do innych, większych sklepów tej samej firmy, w ktorych zainteresowanie konsolą jest większe. Konkurencyjne EB Games nie planuje podobnych roszad oczekując na "lepszą przyszłość" platformy.Tydzień 58, by Grzeko
Spekulacje nt. E3
Serwis MCV informuje, że nowe modele Nokii N-Gage (pisaliśmy o nich kilka tygodni temu na WoTR), które mają zastąpić dotychczasową konsolę prawdopodobnie pojawią się już na tegorocznych targach E3. Czy trochę ponad pół roku okaże się wystarczająco długim okresem czasu aby poprawić wszystkie błędy konsoli i uatrakcyjnić ją na tyle aby zainteresoała większe grono nabywców? Zobaczymy już wkrótce.