strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

LUTY 2003


  TYDZIEŃ 8  


 Tomb Raider #26
Kolejna część komiksu o przygodach Lary Croft jest już dostępna w amerykańskich kioskach. Croft'ówna balansuje na granicy życia i śmierci - jako archeolog ryzykowała przez całe życie, ale nigdy przedtem nie była aż tak blisko przekroczenia tej cienkij linii! Lara musi uciec przed starożytnym Egipcjaninem, który chce aby ta toważyszyła mu w życiu pozagrobowym. Czego tym razem nasza bohaterka dokona dla uratowania własnej skóry? Autorami komiksu są J.N. Reiber, R. Green, J. Sibal oraz J.D. Smith.

 Nowa rola Angeliny
Jolie wraz z Gwyneth Paltrow zagra w thrillerze science-fiction "The World of Tommorow". Angie (która tak nawiasem mówiąc zakończyła już prace nad The Cradle of Life, którego premiera nadal zapowiadana jest na 25 lipca) wcieli się w postać kobiety sprzed II Wojny Światowej. Początek zdjęć w marcu.

 Historia życiorysu Lary Croft
W dziale 'Teksty' pojawił się nowy artykuł autorstwa Cezara. Porusza on ciekawy temat - brak spójności w rożnych życiorysach Lary Croft. Zapraszam do lektury oraz nadsyłania swoich tekstów z dopiskiem czy chcecie żeby podać waszego mail'a!

 Core rozdaje wyjątkowe dodatki!
Core Design postanowiło rozlosować wśród brytyjskich nabywców The Angel of Darkness naprawdę niesamowity bonus - 75-cio stronicowy przewodnik poświęcony Larze Croft podpisany przez ekipę Core! Zazwyczaj takie gadżety trafiają wyłącznie do prasy i wyjątkowych klientów, a ich ilość jest bardzo ograniczona.

 Tomb Raider Journeys #10 już w sprzedaży!
Lara jest wciąż na wyprawie mającej na celu zdobycie Włóczni Snów. Croft spotkała duch swojego mentora i kontynuuje przygodę razem z nim i Akio. Kagan (to on ukradł włócznię) jest zdesperowany, i ktoś tej przygody na pewno nie przeżyje. Autorami są F. Avery, M. Clark, M. Alquiza i T. Wengler

 Tomb Raider #30 w maju
Top Cow ujawniło swój plan wydawniczy na maj tego roku. Najbardziej nas interesującą częścią jest oczywiście Tomb Raider, którego 30. numer zostanie wydany właśnie w tym czasie. Będzie to 2 (i ostatni) epizod pt. "Strange Flesh". Lara będzie poszukiwała kolejnych miejsc, w których znajdują się wody życia i śmierci. Aby jednak tam dotrzeć, Croftówna jak zwykle będzie musiała pokonać wielu przeciwników. To wydanie będzie liczyło 48 stron, a jego cena to $4.99. Autorami numeru są T. Daniel, JD Smith oraz J. Sibala.

 Nobel dla Bono?
Bono jest jednym ze 150 kandydatów do otrzymania tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla! Wokalista znany jest ze swojej charytatywnej i pokojowej działalności. Od wielu lat apeluje do przywódców największych krajów o zredukowanie długów krajów 'Trzeciego Świata'. Nie ustaje też w działaniach o przywrócenie pokoju w Irlandii Pólnocnej, a także zwraca uwagę na problem choroby AIDS w Afryce. 'Konkurencja' (piszę w cudzysłowiu, bo oczywiście nie ma mowy o żadnym konkurowaniu) jest silna bo nominowany jest m.in. Papież Jan Paweł II.

 Galeria 8
Dostępna jest już Galeria 8. Kliknij tutaj.  TYDZIEŃ 7  


 Nowe informacje o The Cradle of Life
Niedawno serwis Gamer.TV opublikował obszerny raport z wizyty na planie Tomb Raider'a 2. Wypłynęły nowe informacje o lokacjach oraz artefakcie wokół którego obraca się cała akcja filmu - jest to puszka Pandory. Wśród krajów, które odwiedzi Lara są: Walia ('grająca' Chiny), Kenia i Grecja. Niemniej jednak, większa część filmu była kręcona w Pinewood Studios (Anglia). Oto szczegóły: "Wewnątrz hali dla 007 ekipy budują dwa wielkie plany - pierwszy to podwodne ruiny Świątyni Luna, a drugi to wzgórze wulkaniczne z wysychającymi drzewami. Całej ekipie, budowanie zajęło...16 tygodni! Kolejny plan - Chińska świątynia, wypełniona 60-cioma posągami wojowników z terakoty (które oczywiście ożyją)". Film zachwyca także "niesamowitą sceną w której Lara prawie ginie. Dzięki tej scenie producenci nadali reszcie filmu mroczniejszy klmiat". Poza tym w filmie będziemy mogli zobaczyć "pościg na skuterach wodnych w Grecji oraz wyścig motocyklowy na Wielkim Murze Chińskim".

 Angel of Darkness na planszy
Gra planszowa Tomb Raider: The Angel of Darkness opiera się na tej samej fabule co jej komputerowy odpowiednik. Do gry dołączona jest specjalna figurka Lary. W grze planszowej gracze prowadzą rozgrywkę na dwóch mapach - na jednej Lara Croft, a na drugiej jej przeciwnik. Croft wygrywa jeśli zdobędzie dowód dzięki któremu może dowieść swojej niewinności. Przeciwnik Lary wygrywa gdy wejdzie w posiadanie pięciu XIV wiecznych obrazów, które ma odszukać. Planszowa wersja TAOD przeznaczona jest dla 2 do 4 graczy (nie młodszych niż 12 lat). Rozgrywka trwa 30-45 minut. Premiera gry w czerwcu, a cena będzie wynosić ok. 30 Euro (cena polskiego wydania - jeśli takowe w ogóle będzie - jest nieznana).

 Wszystkiego najlepszego Laro!
Tak moi drodzy, 14-ego (czyli w Walentynki) Larze stuknęła 35-ka. Musicie przyznać, że jak na swój wiek Croftówna trzyma się niezwykle dobrze. Larze i jej wszystkim modelkom życzymy wszystkiego najlepszego i jak najwięcej Tomb Raider-ów!

 Nominacja dla Angeliny
Angelina Jolie została nominowana do Złotej Maliny. Nagroda ta jest przeciwieństwem Oscara i wręcza się ją najgorszym aktorom, filmom itp. Warto przypomnieć, że w minionym roku aktorka także miała szansę na "malinkę" za rolę w filmie Tomb Raider. W kategorii "najgorsza aktorka", poza Jolie nominowane są m.in. Winona Ryder i Britney Spears.

 Sprawy organizacyjne (Tomb Racing i U2 Corner)
Pierwsze sprawa to to, że redakcja World of Tomb Raider wychodzi do internautów z dość ciekawą inicjatywą jaką jest Tomb Racing - szczegóły znajdziecie tutaj. Drugim tematem jaki chciałem poruszyć jest kącik o U2. Na dzień dzisiejszy, wszystko wskazuje na to, że nie zostanie on aktywowany. Dlaczego? Osoba, która chciała go poprowadzić nie kontaktuje się z nami, pomimo wysłanego maila (jeśli to czytasz Jazzman, to odpowiedz na wysłaną wiadomość!). Ale jest jeszcze jeden powód - brak interaktywności internautów odwiedzających WoTR ;) - prosiłem o przysyłanie opinii na temat U2 Cornera (czy go chcecie czy nie?). Na razie podtrzymuję moją propozycję, ale muszą zostać spełnione dwa warunki - 1. Jazzman się odezwie; 2. WY zareagujecie i napiszecie co sądzicie o tym pomyśle. Thanks for your attention ;)

 U2 na gali Oscarowej
Irlandzka grupa pojawi się na wręczeniu Oscarów z dwóch powodów. Tym ważniejszym powodem, jest nominacja za utwór "The Hands That Built America" z filmu "Gangi Nowygo Jorku" Martina Scorsese. Drugą przyczyną jest to, że grupa najprawdopodobniej będzie występowała na wspomnianej uroczystości. Trzymamy kciuki za Bono!

 Karty Tomb Raider powracają
Z okazji premiery The Cradle of Life, spece od marketingu postanowili 'zadbać' o nasze kieszenie i wypuszczają drugą serię specjalnych kart z ujęciami z filmu.  TYDZIEŃ 6  


 Tomb Raider Movie na 3.
Według sondażu przeprowadzonego przez Wirtualne Imperium Gier wynika, że ekranizacja Tomb Raider'a nie jest najgorsza - zajmuje trzecią pozycję (16.17%). Larę wyprzedziły: Final Fantasy (17.75%) oraz Resident Evil (30.35%). A jekie filmy były słabsze od TR? Z tych bardziej znanych były to: Mortal Kombat (15.51%) wraz z kontynuacją (7.27%), Pokemon (3.74%) oraz Wing Commander (1.28%). Wynik sondażu sprawdzany 7.02 wieczorem.

 O co właściwie chodziło z tym głosowaniem?
W ubiegłym tygodniu World of Tomb Raider zostało zgłoszone do konkursu inet awards. Właściwie to nawet nie był mój pomysł (kategoria to "najlepsza gra w sieci", ale są zgłoszone też strony, które nie mają nic wspólnego z multiplayerem). Szczerze mówiąc przez kolejne dni zastanawiałem się nad wycofaniem WoTR z konkursu, no i stało się. Z powodu braku chęci współpracy ze strony organizatorów konkursu (oszczędze Wam szczegółów) wycofałem witrynę z plebiscytu. Dziękuję za oddane głosy i przepraszam za zamieszanie! Jako rekompensatę można w pewnym sensie potraktować wiadomość, że rozważam powstanie działu o U2. Co wy na to? Czekam na wasze maile mówiące co sądzicie o takim kąciku?

 Tomb Raider przez internet?
Tak, tak, to naprawdę możliwe! No, może nie do końca granie przez internet, ale podglądanie jak radzą sobie inni i rozmowa z nimi, a wszystko to dzięki programowi "TR Multiplayer Live View 1.1" udostępnionemu przez stronę Tomb Raider Studio.

 Kolejne ekskluzywne wydanie nowego TR
Na zachodzie dostępne jest kolejne ekskluzywne wydanie Tomb Raider: The Angel of Darkness - tym razem produkt udostępniony jest przez sklep EBGames.com. No dobrze, ale co tam jest takiego wyjątkowego? Otóż gracz dostaje w swoje ręce specjalną, kolekcjonerską płytę DVD na której znajdzie najlepsze filmiki z poprzednich Tomb'ów, trailer The Angel of Darkness, filmik "Making of...", spoty telewizyjne, dokładny opis i charakterystykę Lary i Kurtisa, wywiad z Larą Croft oraz galerię zdjęć modelek. Ufff... musicie przyznać, że długa ta wyliczanka. Ale nie martwcie się, zaraz ostudzę wasz zapał ;) - cena zestawu wynosi $49,99 (ok. 200zł).

 Mniej tapet :-(
Niestety mam smutną wiadomość... Od przyszłego tygodnia galeria na World of Tomb Raider będzie uaktualniana nieco rzadziej. Oczywiście nie oznacza to zawieszenia działu, a jedynie to, że będzie odświeżany co 2-3 tygodnie. Na moją decyzję wpłynął fakt, że konto w całości przeznaczone na galerię zapełniło się w całości po 5 tygodniach! Przy takim tempie za rok WoTR będzie miał 10 kont niemal z samymi tapetami!!! Oczywiście konto na nową galerię już działa i mam nadzieję, że wystarczy na dłużej niż miesiąc. Mam nadzieję, że nikt się nie załamie z tego powodu, a na pocieszenie mogę dodać, że może kiedyś wrócimy do starego systemu.  TYDZIEŃ 5  


 Nowe screeny z The Angel of Darkness!
W minionym tygodniu Eidos zaprezentował nowe zdjęcia z TAOD. Dziewięć z nich możecie zobaczyć w dziale The Angel of Darkness (który niedługo zmieni nieco swoje oblicze), lub klikając tutaj.

 Lara reklamuje G4
G4 (stacja telewizyjna w 100% poświęcona grom) poinformowała, że wraz z Eidos Interactive oraz Core Design, rozpoczynają kampanię z Larą Croft w roli głównej. Spoty będą promowały wcześniej wspomnianą telewizję i najnowszego Tomb Raider'a. O całej sprawie poinformował Dale Hopkins, wice prezes G4. Jedną z części kontraktu opiewającego na milion dolarów, G4 wyprodukuje trzy spoty reklamowe z bohaterką Eidosa. Premiera reklamówek z Larą Croft w roli głównej już w lutym. Emisja planowana jest na najbliższe pół roku. Nasilenie nadawania filmików nastąpi po premierze The Angel of Darkness. Obecnie G4 dociera do dziewięciu milionów domów w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago, Filadelfii, San Francisco, Bostonie, Dallas, Waszyngtonie oraz Seattle. Spoty możecie załadować z World of Tomb Raider, oto one: Lara na plaży, Lara na 'wycieczce' oraz Lara - kierowca. Pliki ważą odpowiednio 3MB, 3MB i 2MB. Wszystkie trwają 30 sekund.

 Noah Taylor obrywa po twarzy!
Oto fragment artykułu z "Chicago Sun-Times": Noah Taylor za kilka minut wysiądzie ze swojej londyńskiej przyczepy i zostanie spoliczkowany przez Angelinę Jolie. Oczywiście nie dlatego, że w sprawie rozwodowej wziął stronę Billy'ego Bob'a Thornton'a. Po prostu odgrywa rolę pomocnika Lary - Bryce'a w filmie "Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life," którego premiera odbędzie się już tego lata. "W scenariuszu jest napisane, że Angelina ma mi to zrobić dzisiaj, więc się trochę martwię bo ona jest naprawdę silna przez to, że codziennie trenuje do roli Lary Croft," denerwuje się Taylor. "Muszę sobie ciągle powtarzać, że to nic złego, w końcu za to mi płacą." Jak by tego było mało to nie wszystkie ciężkie zdjęcia. "Niedawno zostałem wypchnięty ze nieruchomego helikoptera - tak dla jaj!" mówi Taylor. "To wszystko nie byłoby takie złe gdybym miał chociaż jedną scenę miłosną z Angeliną, a w rzeczywistości przez większość czasu jestem samotny i siedzę przy klawiaturze."

 Dziesiąta wyprawa nadchodzi
Top Cow zapowiedziało premierę dziesiątej części Tomb Raider Journeys w najbliższym czasie. Lara w podziemnym świecie plemienia Maori spotka ducha swojego mentora, który wraz z nią i przewodnikiem z plemienia odnajduje ślad prowadzący do Włóczni Snów - artefaktu poszukiwanego przez Croft. Autorką scenariusza jest Fiona Kai Avery, a rysunki są dziełem Manny Clark.

 Angelina likwiduje Thorntona
Angelina postanowiła usunąć ze swojego ramienia duży tatuaż z Billym. Aktorka podobno konsultowała się już w tej sprawie z kilkoma lekarzami. Ciekawe czy Jolie sama postanowiła usunąć ozdobę, czy jest to odpowiedź na to, że właśnie Billy Bob już wcześniej usunął sobie tatuaż z napisem "Angelina".

 Angel of Darkness w Imperium Gier
Na gierkowym serwisie Wirtualnej Polski pojawiła się dość oryginalna zapowiedź TAOD. Zapraszam wszystkich do przeczytania o przygodzie... Pastycjana Popieprzańskiego (!!!). Odnośnik znajduje się tutaj.

 Czy Tomb Raider to czysta komercha?
Zapraszam wszystkich do przysyłania swoich tekstów do działu "Teksty"! Jako przykład wrzuciłem artykuł mojego autorstwa. Pisałem to pod wpływem impulsu więc jest... przede wszystkim krótko i być może trochę chaotycznie, ale to nie jest ważne. Jeśli już ktoś zdecyduje się na napisanie czegoś to niech dopisze czy chce żeby pod tekstem podać jego adres e-mailowy czy też nie.

 Lara Weller na tapecie
W galerii pojawiło się kilka tapet i fotek z trzecią modelką Lary Croft - Larą Weller (dla niezorientowanych - to ta co była w Polsce). Podstawowe informacje o body-double w dziale modelki.