strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 202231 stycznia 2022, by Cez
Egipska okładka od komiksowego artysty
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowują nowe wersje okładek wszystkich najważniejszych gier z Larą Croft. W przypadku Lara Croft and the Temple of Osiris remake'u okładki dokonał Adam Hughes, który powinien być doskonale znany fanom komiksów z serii Tomb Raider.

Adam Hughes to artysta, który pracuje w branży komiksowej od 35 lat. Choć ma na swoim koncie prace przy takich seriach jak Star Wars, Star Trek czy Marvel's Avengers, to dla fanów Lary najważniejsze jest to, że na początku XXI wieku pracował przy komiksach Tomb Raider wydawanych przez Top Cow. Artysta ten stworzył wiele kultowych okładek z Larą - galerię jego prac możecie zobaczyć w dziale Komiks.


Twórca na nowej okładce ukazał Larę Croft w towarzystwie Izydy, Horusa i Cartera Bella na tle egipskiej scenerii. Artyście zależało na tym, by oddać w ten sposób ducha przygody, która towarzyszy tej grze. W tle widzimy takie egipskie elementy jak piramida, obelisk, sarkofag, posąg Anubisa czy bóstwo pod postacią skarabeusza, czyli Chepri.

Wkrótce studio Crystal Dynamics planuje opublikować jeszcze jedną, ostatnią okładkę do gry mobilnej Tomb Raider Reloaded.

   


26 stycznia 2022, by Cez
Co nowego w sprawie czwartego filmu Tomb Raider?
Niemal pół roku nie słyszeliśmy niczego nowego o kolejnym filmie Tomb Raider z Alicią Vikander, który - przypomnijmy - miał pierwotnie zadebiutować w kinach w marcu ubiegłego roku, jednak przez pandemię COVID-19 oraz ciążę aktorki nie został dotąd nakręcony. Według serwisu Geek Vibes Nation obraz wreszcie wszedł w fazę przedprodukcyjną, po której nastąpi wejście ekipy i aktorów na plan filmowy.


Według wspomnianego serwisu nowością jest też to, że wytwórnia zatrudniła Drew Pearce'a w roli współscenarzysty. Jego zadaniem ma być ostateczne doszlifowanie scenariusza stworzonego przez reżyserkę czwartego filmu z Larą, czyli Mishę Green. Pearce ma na swoim koncie scenariusze do m.in. filmu Iron Man 3 czy Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw.

Alicia Vikander wciąż jest zainteresowana wystąpieniem w sequelu, którego roboczy tytuł brzmi Tomb Raider: Obsidian. Przypomnijmy, że od premiery filmu Tomb Raider (2018) minęły już prawie cztery lata. Gdy tylko pojawią się nowe informacje na temat wyczekiwanego filmu, niezwłocznie o nich poinformujemy.

   


17 stycznia 2022, by Cez
Syryjska okładka RotTR od japońskiego artysty
Przez cały 2021 rok na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowywali nowe wersje okładek wszystkich najważniejszych gier z Larą Croft. Przed Wami nieco opóźniona okładka do Rise of the Tomb Raider autorstwa japońskiego artysty Akihiko Yoshidy.


Twórca ukazał Larę Croft nie na tle głównej lokacji Rise of the Tomb Raider, czyli zimnej Syberii, a na tle gorącej Syrii. Artyście zależało na tym, aby panna Croft została ukazana na tej okładce jako pewna siebie podróżniczka. Akihiko Yoshida po raz pierwszy narysował Larę. Artysta jest znany z tworzenia prac związanych z takimi grami jak Final Fantasy czy NieR. Akihiko był niegdyś pracownikiem Square Enix. Więcej jego prac znajdziecie tutaj.

Wkrótce studio Crystal Dynamics planuje opublikować jeszcze dwie nowe wersje okładek: do The Temple of Osiris oraz Tomb Raider Reloaded.

   


11 stycznia 2022, by Cez
Pomogliśmy redakcji CD-Action powspominać
W najnowszym numerze magazynu CD-Action 2/2022 opublikowano trzecią i ostatnią część cyklu pt. "Tomb Raider: 25 lat agresywnej archeologii", która ponownie liczy 6 stron. Tym razem autor tekstu, Smuggler, opisał dzieje serii od gry Tomb Raider Legend aż po Shadow of the Tomb Raider. Dodajmy, że na prośbę Smugglera pomogliśmy mu w przekazaniu informacji dotyczących procesu powstawania gier z Larą z lat 2004-2018. W zamian autor podziękował nam na końcu swojego tekstu.


W trzeciej części cyklu znajdziecie wiele ciekawostek oraz cytatów twórców ze studia Crystal Dynamics na temat powstawania trylogii Legend oraz surwiwalowej. Nie zabrakło informacji o głośnych "aferach" związanych z czasową wyłącznością Rise of the Tomb Raider na Xboxa oraz o nadpisanym oryginalnym zakończeniu Shadow of the Tomb Raider. Autor kończy swój wspominkowy cykl optymistycznymi słowami o tym, że nic nie wskazuje na to, by Lara miała przejść na emeryturę. Nie zapominajmy, że powstaje kolejna gra Tomb Raider 12, kolejny film oraz serial animowany dla Netflixa.

   


10 stycznia 2022, by Cez
Potwór narysował nową okładkę Strażnika Światła
Z okazji 25-lecia serii Tomb Raider styczeń poświęcamy serii spin-offów pt. "Lara Croft". Na prośbę studia Crystal Dynamics utalentowani artyści przygotowują nowe wersje okładek wszystkich najważniejszych gier z panią archeolog. W przypadku Lara Croft and the Guardian of Light remake'u okładki dokonał Monster Draw.


Akcja pobocznej gry ze Strażnikiem Światła o imieniu Totec rozgrywa się w Meksyku. Z tego właśnie powodu Crystalsi tym razem do zaprojektowania nowej wersji okładki zatrudnili pochodzącego z Meksyku ilustratora Monserrata Martella o pseudonimie Monster Draw. Artyście zależało na tym, by na okładce znalazła się zarówno Lara jak i Totec. Twórca użył wielu odcieni koloru niebieskiego i pomarańczowego, by uzyskać widoczny obok efekt. Więcej prac autorstwa Monster Draw znajdziecie na jego profilu na Instagramie.

W przyszłym tygodniu studio Crystal Dynamics planuje opublikować opóźnioną okładkę do gry Rise of the Tomb Raider. Prócz tego wkrótce zobaczycie jeszcze dwie nowe wersje okładek: do The Temple of Osiris oraz Tomb Raider Reloaded.

   


9 stycznia 2022, by Cez
Wiemy, kto zgarnął konsolowe pakiety trylogii
Pora na wyniki zabawy związanej z dziewiętnastymi urodzinami naszego serwisu World of Tomb Raider - LaraCroft.PL. Maksymalnie można było zdobyć 11 punktów. 2 punkty należały się za prawidłowe rozwiązanie rebusu (hasło to "Starożytny Egipt"), a kolejne punkty za wskazanie tytułów gier, w których widzieliśmy Larę odwiedzającą ten kraj.

9 produkcji, w których widzieliśmy Larę obecną w Egipcie to: Tomb Raider I, Tomb Raider I Gold, Tomb Raider IV, The Times Level (dodatek do TR4), Tomb Raider: The Osiris Codex, Tomb Raider Apocalypse, Tomb Raider Anniversary, Lara Croft Reflections oraz Lara Croft and the Temple of Osiris.


Tylko jeden uczestnik zdobył maksymalną liczbę 11 punktów. Za to osiągnięcie Tomasz Kawka zgarnia zestaw Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy na Playstation - gratulujemy! Pozostali nagrodzeni zdobyli po 10 punktów. Dawid Marszał otrzyma Tomb Raider: Definitive Survivor Trilogy na Xboxa, a pozostałe dwie osoby nagrody pocieszenia: do Alberta Kapturskiego trafi kod na grę NieR Replicant na Steama, a do Kingi Turek NieR Replicant na Playstation.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w zabawie, a zwycięzcom gratulujemy! Wypatrujcie kolejnych konkursów na łamach serwisu World of Tomb Raider - LaraCroft.PL :)