strona główna // forum // chat // kontakt // facebook // youtube

Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 202028 stycznia 2020, by Cez
Pojedź do Paryża na koncert z muzyką z TR1-3
Przegapiłeś koncerty Nathana McCree w Londynie? Nic straconego - kompozytor muzyki z gier TR1, TR2 i TR3 oraz jednocześnie autor albumu The Tomb Raider Suite w tym roku planuje koncert w Paryżu. Bilety są już w sprzedaży.

Pierwszy koncert Nathana McCree odbył się 18 grudnia 2016 roku w teatrze Eventim Hammersmith Apollo w Londynie, drugi 17 września 2018 roku w Royal Festival Hall również w Londynie, a trzeci miał się odbyć w kwietniu ubiegłego roku w Australii, jednak został odwołany. Teraz kompozytor deklaruje, że trzeci koncert odbędzie się 24 października tego roku w teatrze Grand Rex w Paryżu. Bilety można nabyć tutaj. Ceny wahają się od 34 do 239 euro.


Jeśli zastanawiacie się czy warto, odpowiadamy: warto, bo nie wiadomo czy kiedykolwiek muzyk zagra w Polsce. Zachęcamy do przeczytania relacji redakcji WoTR z pierwszego koncertu w Londynie >> klik! Z kolei tutaj poznacie wrażenia naszych Czytelniczek na temat drugiego londyńskiego koncertu.

Dodajmy, że Nathan McCree w tym miesiącu dotrzymał słowa i do uczestników akcji na Kickstarterze wreszcie wysłał opóźnione pudełka Deluxe CD z albumem The Tomb Raider Suite. W chwili obecnej kompozytorowi pozostały do spełnienia tylko dwie obietnice: opublikowanie filmu dokumentalnego na temat tworzenia albumu oraz zrealizowanie kolacji dla fanów w San Francisco.

   


16 stycznia 2020, by Cez
Komiksowy Omnibus po raz drugi
Wydawnictwo Dark Horse wypuściło kolejne zbiorcze wydanie komiksów z Larą Croft. Tomb Raider Omnibus Volume 2, bo o nim mowa, kosztuje $29,99 i zawiera przygody Lary, które dzieją się pomiędzy grą Rise of the Tomb Raider a Shadow of the Tomb Raider.

Nowe zbiorcze wydanie liczy 472 strony i składa się z dwunastu zeszytów drugiej regularnej serii wydawnictwa Dark Horse (link do streszczeń) oraz dwóch czterozeszytowych miniserii: Survivor's Crusade (link do streszczeń) oraz Inferno (link do streszczeń). Za scenariusz odpowiadają: Mariko Tamaki, Jackson Lanzing i Collin Kelly, za szkice: Phillip Sevy i Ashley A. Woods, a za kolorystykę Michael Atiyeh. Niestety do chwili obecnej wydawnictwo Dark Horse nie zapowiedziało Library Edition Volume 2, które powinno zawierać te same zeszyty co Omnibus Volume 2, tyle że w znacznie większym rozmiarze 8" x 12".

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w Polsce ukazały się dwa tomy komiksów z Larą w naszym rodzimym języku, które łącznie zawierają wszystkie dwanaście zeszytów drugiej regularnej serii Dark Horse. Mowa o tomach pt. Zarodnik oraz Wybór i Poświęcenie.

   


13 stycznia 2020, by Cez
Chiny i Finlandia? Kolejne przecieki o filmie
Serwis IMDb informuje o dwóch nowych krajach, w których mają być kręcone zdjęcia do czwartego filmu z serii Tomb Raider, a drugiego z Alicią Vikander w roli Lary Croft. Mowa o Chinach i Finlandii. Informacje te nie są potwierdzone przez twórców.

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że kontynuacja filmu Tomb Raider (2018) ma być kręcona m.in. w Wielkiej Brytanii (link do newsa). Teraz dowiadujemy się z IMDb, że najprawdopodobniej chodzi o studio Warner Bros w Leavesden pod Londynem oraz o Wilton House, czyli filmowe Croft Manor, które pojawiło się już w poprzednim filmie.


Zupełnie nowa informacja dotyczy Finlandii oraz stolicy Chin, czyli Pekinu. Niewykluczone, że ten pierwszy kraj mógłby odgrywać rolę rosyjskiej Syberii, jeśli potwierdzi się, że kolejny film będzie bazował na grze Rise of the Tomb Raider. Z kolei obecność Chin może być ukłonem względem chińskich widzów, którzy licznie udali się do kin na film Tomb Raider (2018) ze względu na aktora Daniela Wu i w ten sposób poprawili wynik w box office. Do tej pory nie potwierdzono jednak obecności w kolejnym filmie Lu Rena, w którego poprzednio wcielił się Wu.

Premiera kolejnego filmu z Larą Croft odbędzie się 19 marca 2021 roku, czyli trzy lata po Tomb Raider (2018). Zdjęcia prawdopodobnie ruszą wiosną. Przypomnijmy, że poprzedni film z Alicią Vikander kręcono w dwóch krajach: w Wielkiej Brytanii oraz w Republice Południowej Afryki.

   


9 stycznia 2020, by Cez
Lara powraca na znaczki pocztowe
Brytyjska poczta Royal Mail postanowiła ponownie uhonorować Larę Croft na znaczkach pocztowych. Zestaw czterech znaczków z motywem Tomb Raidera to element serii najsłynniejszych gier wideo, które wywodzą się z Wielkiej Brytanii. W skład serii wejdą także znaczki oddające hołd grom Elite, Wipeout czy Sensible Soccer.

Na każdym z nowych znaczków widzimy screen z innej gry z Larą Croft: Tomb Raider I, Tomb Raider III, Tomb Raider V oraz Tomb Raider (2013). Pakiet czterech znaczków kosztujący 14,25 funtów można zakupić tutaj w przedsprzedaży. Premiera nastąpi 21 stycznia.


To nie pierwszy raz, gdy Lara pojawia się na znaczku. W 2005 roku francuska poczta La Poste wypuściła serię z postaciami z najbardziej znanych gier, m.in. Prince of Persia, Legend of Zelda oraz właśnie Tomb Raider (link do archiwalnego newsa). Z kolei w 2016 roku brytyjska poczta Royal Mail opublikowała limitowaną kolekcję znaczków z okazji 20-lecia serii Tomb Raider (link).

   


5 stycznia 2020, by Cez
[KONKURS] Świecąca Lara może być Twoja!
Pora na trzeci i ostatni konkurs z okazji siedemnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider. Ponownie proponujemy Wam zabawę w odgadnięcie, z jakiego levelu pochodzi zaprezentowany poniżej screen (kliknij, by powiększyć). Wygrać można m.in. świecącą figurkę Lary oraz grę Final Fantasy VIII Remastered, którą zasponsorowała firma Square Enix.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Pierwszy dostanie zestaw nagród składający się z: świecącej figurki Lary Croft z serii Pixel Pals, ulotki z autografem Kingi Suchan (polski głos Lary Croft z filmu Tomb Raider z 2018 r.), przyszywki z czekanem, przypinki ze sztyletem Xian oraz z breloczka karabińczyka. Drugi zwycięzca otrzyma kod na cyfrową wersję gry Final Fantasy VIII Remastered na Steamie.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy 5 stycznia 2020 r. do godziny 23:59 na naszego maila redakcjawotr@gmail.com przesłać poprawną odpowiedź na pytanie, które brzmi: podaj nazwę levelu, z którego pochodzi załączony obok screen. W temacie maila należy wpisać "Konkurs urodzinowy", a w treści swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jednego maila. W przypadku większej liczby poprawnych zgłoszeń niż dwa, dwóch zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze losowania. Gadżety wyślemy tradycyjną pocztą, a kod na grę poprzez e-maila. Wyniki zostaną opublikowane w serwisie WoTR 6 stycznia 2020 r. w formie aktualizacji niniejszego newsa.


4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (06.01.2020)
Prawidłowa odpowiedź to: Citadel. Zestaw gadżetów wygrywa Laura Miemiec, a grę Radosław Gil. Gratulujemy!

   


3 stycznia 2020, by Cez
Karolina Gorczyca wspiera WOŚP [WIDEO]
W niedzielę 12 stycznia odbędzie się dwudziesty ósmy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem zagra w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Fani Lary Croft mogą wesprzeć akcję Jurka Owsiaka poprzez zakup zestawu gadżetów przekazanych na internetową aukcję przez Karolinę Gorczycę - polski głos Lary Croft z gier Tomb Raider (2013), Rise of the Tomb Raider i Shadow of the Tomb Raider.


Tutaj możecie wziąć udział w aukcji, a tu zobaczyć filmik, w którym Karolina Gorczyca prezentuje ofiarowane dla WOŚP przedmioty. Jest to najnowsza gra Shadow of the Tomb Raider na PS4, steelbook, plakat, zdjęcie Karoliny z jej autografem oraz inne drobne gadżety związane z grą w tym breloczek karabińczyk.

Internetowa aukcja potrwa do końca tego miesiąca, czyli do 31 stycznia do godziny 13:01. Obecna cena za zestaw wynosi 280 zł, ale z pewnością wkrótce ulegnie ona powiększeniu.

   


1 stycznia 2020, by Cez
[KONKURS] Wygraj wielkogłową figurkę Lary!
Przed Wami drugi z trzech konkursów z okazji siedemnastych urodzin serwisu World of Tomb Raider. Ponownie proponujemy Wam zabawę w odgadnięcie, z jakiego levelu pochodzi zaprezentowany poniżej screen (kliknij, by powiększyć). Wygrać można m.in. figurkę Lary z wielką głową oraz grę Final Fantasy VII, którą zasponsorowała firma Square Enix.


Regulamin konkursu:

1. W konkursie może wziąć udział każdy z wyjątkiem redakcji serwisu World of Tomb Raider.

2. W konkursie wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców. Pierwszy dostanie zestaw nagród składający się z: figurki zrebootowanej Lary z serii Pop, ulotki z autografem Kingi Suchan (polski głos Lary Croft z filmu Tomb Raider z 2018 r.), przyszywki z piramidą schodkową, notesu z symbolem Shadow of the Tomb Raider oraz z breloczka karabińczyka. Drugi zwycięzca otrzyma kod na cyfrową wersję gry Final Fantasy VII na Steamie.

3. Aby wziąć udział w konkursie, należy 1 stycznia 2020 r. do godziny 23:59 na naszego maila redakcjawotr@gmail.com przesłać poprawną odpowiedź na pytanie, które brzmi: podaj nazwę levelu, z którego pochodzi załączony obok screen. W temacie maila należy wpisać "Konkurs urodzinowy", a w treści swoje imię i nazwisko. Jeden uczestnik może wysłać maksymalnie jednego maila. W przypadku większej liczby poprawnych zgłoszeń niż dwa, dwóch zwycięzców zostanie wyłonionych w drodze losowania. Gadżety wyślemy tradycyjną pocztą, a kod na grę poprzez e-maila. Wyniki zostaną opublikowane w serwisie WoTR 2 stycznia 2020 r. w formie aktualizacji niniejszego newsa.


4. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych (zgodnie z Ust. z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. Nr 101/2002, poz. 926 z późn. zm. i zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. - Dz. U. UE L 119 z 2016 r., str.1-88) przez World of Tomb Raider wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia konkursu. Uczestnik wyraża również zgodę na publikację swojego imienia i nazwiska, jeśli okaże się zwycięzcą.

UPDATE (02.01.2020)
Prawidłowa odpowiedź to: The Times Exclusive. Zestaw gadżetów wygrywa Mikołaj Kikolski, a grę Marcin Kamiński. Gratulujemy! Wkrótce kolejny konkurs!