strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2012
25 stycznia 2012, by Cinek
Tomb Raider w fazie "alfa"
Wygląda na to, że wbrew wcześniejszym informacjom prace nad nowym Tomb Raiderem idą ekipie Crystal Dynamics całkiem sprawnie.

Jak dowiadujemy się z najnowszego podcastu twórców, Tomb Raider wszedł już w fazę "alfa". Oznacza to, że jest już możliwe przejście gry od początku do końca. Kyle Peschel i Brian Horton z Crystal Dynamics wyjaśniają, że planują przeznaczyć przynajmniej dwa miesiące na prace z tą wersją gry i kolejne dwa na testy wersji "beta". Planowana na drugą połową roku premiera tytułu jest więc jak najbardziej prawdopodobna.

Karl Stewart dodaje także, że nowy TR ukaże się na całym świecie w tym samym czasie. Wiemy też, że planowana jest edycja kolekcjonerska tytułu, choć nie podano jeszcze co się w niej znajdzie. Miejmy nadzieję, że nie będą to jedynie kody na DLC w postaci nowego koloru ciuszku dla bohaterki...

 


8 stycznia 2012, by K@t
Tomb Raider 9 dopiero w 2013?
Wszystko z powodu problemów z "nowym" silnikiem.

Rewelacje takie podał serwis Gamestrend, powołując się na źródło zbliżone do wydawcy. Crystal Dynamics mają podobno tak duże problemy z okiełznaniem nowej wersji silnika gry, że zapowiadana na koniec 2012 roku premiera tytułu stanęła pod znakiem zapytania. Nie wykluczono również, że powodem takiej "obsuwy" jest zupełnie nowe IP, nad którym obecnie pracuje developer.

Nikt z Crystal Dynamics, ani Square Enix nie skomentował jeszcze tych informacji. Miejmy więc nadzieję, że pozostaną one jedynie w sferze plotek.