strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2011
28 stycznia 2011, by Cinek
Pomarańczowa trylogia
Zgodnie z zapowiedziami Cenegi, już dziś do sprzedaży powinien trafić Tomb Raider Underworld w serii Pomarańczowej Kolekcji Klasyki.

Gra, podobnie jak pozostałe tytuły z tej serii, kosztować będzie zaledwie 24,99 PLN i będzie dostępna w polskiej, kinowej wersji językowej. Ostatnia odsłona przygód Lary dołączy do pozostałych gier z trylogii stworzonej przez Crystal Dynamics, które już od dłuższego czasu dostępne są w pomarańczowej edycji.

 


26 stycznia 2011, by K@t
Spragnieni słońca?
Co powiecie na wycieczkę do Egiptu? W tym tygodniu do PS Store trafiła gra Tomb Raider: The Last Revelation. Tytuł dostępny jest w cenie 36 PLN.

Czwarta odsłona przygód Lary zabiera gracza w pełną wyzwań i niebezpieczeństw podróż po Egipcie. TR4, reklamowany swego czasu jako „powrót do korzeni serii” to ponad 30 leveli pełnych skomplikowanych zagadek, pułapek, eksploracji i walk z przeciwnikami. Po raz pierwszy w historii serii pojawiła się także możliwość gry szesnastoletnią bohaterką. Co jeszcze ma do zaoferowania The Last Revelation? O tym przeczytacie oczywiście w dziale poświęconym grze.

 


23 stycznia 2011, by K@t
Trylogia w Polsce
Kompilacja „Tomb Raider Trilogy” pojawiła się w katalogu wydawniczym firmy Cenega Poland. Nie podano jeszcze ceny, ani dokładnej daty premiery zestawu, ale na pewno będzie to marzec 2011. Polscy gracze nie będą więc musieli na czekać wiele dłużej, niż pozostali.

Zakup Trylogii będzie konieczny dla wszystkich, chcących zagrać w odświeżone wersje hitów od Crystal Dynamics na PS3. Karl Stewart zapowiedział, że Legenda i Anniversary nie będą rozprowadzane poprzez sieć PSN.

 


15 stycznia 2011, by K@t
TRL i TRA piękniejsze niż kiedykolwiek
Wszystko dzięki gruntownemu odświeżeniu obydwu gier, na potrzeby wydania Tomb Raider Trilogy. Dyrektor marki TR, Karl Stewart, podzielił się z fanami pani archeolog szczegółami dotyczącymi pracy nad remasteringiem Legend i Anniversary:

„Wszystkie trzy gry wchodzące w skład Trylogii, zostały zbudowane na tym samym silniku. By móc odświeżyć te dwie, wydane wcześniej na PS2, musieliśmy cofnąć się tak, aby przebudować możliwie największą zawartość zarówno z Legend jak i Anniversary. Używamy do tego celu części tekstur HD z portów na PC i Xboxa 360.” Stewart wierzy, że dzięki technologii PlayStation 3, obydwie gry będą wyglądały jeszcze lepiej, niż dotychczasowe konwersje.

Tomb Raider Trilogy trafi na półki sklepowe w Europie już 22 marca.

 


14 stycznia 2011, by Cinek
Dziecięcie w CDA
Po Legendzie przyszedł czas na Anniversary. Pełną wersję remake’u pierwszego Tomb Raidera znajdziecie na płycie dołączonej do najnowszego numeru CD-ACTION.

Magazyn trafi do sprzedaży w czwartek, 20 stycznia. Oprócz Tomb Raider Anniversary, zawierać będzie grę Devil May Cry 3: Dante’s Awakening oraz program edukacyjny Kurs Szybkiego Czytania. Na 132 stronach CD-ACTION przeczytamy z kolei zarówno o nadchodzącym Tomb Raiderze, jak i konkurencyjnym Uncharted 3: Drake’s Deception. Cena lutowego numeru to standardowe 14,99 PLN.

TRA dostępny będzie oczywiście w polskiej wersji językowej (napisy). Kurs Szybkiego Czytania może się więc przydać niektórym poszukiwaczom "Dzięcięcia Altantydy" - artefaktu, którego zdobycie jest tu głównym celem Lary.

 


13 stycznia 2011, by K@t
Gotowi na wspominki?
Pełna wersja Tomb Raider Chronicles pojawiła się dzisiaj w europejskim PlayStation Store, w cenie 36 PLN. Jest to dość ciekawa sytuacja, bo w PSN Europe dostępna jest oprócz tego tylko pierwsza, klasyczna odsłona serii. Trochę wyprzedziliśmy więc amerykańskich graczy, którzy na chwilę obecną mogą cieszyć się „jedynie” czterema pierwszymi Tomb Raiderami. Sony jednak oficjalnie potwierdza, że Tomb Raider II, Tomb Raider III i Tomb Raider: The Last Revelation zostaną wkrótce udostępnione także europejskim graczom.

Tomb Raider Chronicles to piąta i zarazem ostatnia odsłona klasycznej serii, autorstwa Core Design. Dzięki wspomnieniom przyjaciół Lary, możemy poznać cztery odmienne epizody z jej barwnego życia. Więcej informacji o grze znajdziecie oczywiście w naszym dziale.

 


6 stycznia 2011, by K@t
Trylogia i "dodatki"
Statyczny temat dla konsoli, avatary: Lara i Viking Thrall dla PlayStation Home oraz filmiki "making of" – to jedyne ekskluzywne dodatki, jakie wejdą w skład kompilacji „Tomb Raider Trilogy” na PS3. Sony ujawniło także projekt okładki wydania oraz potwierdziło datę premiery – 22 marca. Nie znamy jeszcze ceny, ani szczegółów dotyczących premiery zestawu w Polsce. Pełną wersję okładki wersji PAL możecie obejrzeć po kliknięciu na miniaturkę obok.

Ostatnio potwierdzono już, że w „Tomb Raider Trilogy” na pewno nie znajdziemy dwóch dodatków dla Tomb Raider Underworld. Obydwa DLC pozostają ekskluzywne dla X360.