strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2010
27 stycznia 2010, by Cez
A to niespodzianka! Gra planszowa TR: Underworld
Wydawać by się mogło, że rozdział w historii serii Tomb Raider o podtytule "Underworld" jest już zamknięty. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że francuski oddział wydawcy gry - Eidos Shop France wraz z firmą Tilsit stworzyli grę planszową Tomb Raider: Underworld.

Niestety na samym początku mamy złą wiadomość. Gra została wydana tylko we Francji, oczywiście w języku francuskim. Czas pokaże czy doczekamy się wersji anglojęzycznej, co z pewnością ucieszyłoby także i polskich fanów Lary Croft.

Co oferuje nowa gra planszowa? Gracze muszą pomóc Larze w ocaleniu świata przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Jakim? Tym samym co w komputerowej wersji Tomb Raider: Underworld. W rozgrywce gracze nie rywalizują ze sobą, a jedynie współpracują. Innymi słowy - wszyscy razem wygrywają lub razem przegrywają. Zatem jaki jest sens tej gry? Frajdę podczas rozgrywki odczujemy właśnie dzięki współpracy, która niezbędna jest do bezpiecznego poprowadzenia panny Croft przez kolejne poziomy. W grze zwiedzimy sześć lokacji, m.in. Tajlandię oraz Arktykę. Na drodze napotkamy na pułapki i wrogów, czyli tradycyjnie na każdym kroku będzie czyhać na nas śmierć. Do ominięcia przeszkód przyda nam się broń czy też zebrane relikty.

W grze może uczestniczyć od jednego do czterech graczy. Rozgrywka, przeznaczona dla osób powyżej dziesiątego roku życia, trwa ponad 90 minut. W pudełku znajdziemy wiele różnorodnych przedmiotów, m.in.: 3 podstawowe plansze do gry (ukazujące 6 lokacji), 116 kart, 4 figurki Lary Croft oraz jedna Natla, kilkadziesiąt kolorowych krążków, 2 kostki do gry oraz instrukcję w języku francuskim.

Gra kosztuje 34,90 €. Istnieje również edycja specjalna, zawierająca w pudełku dodatkową, 17-cm figurkę Lary Croft. Żeby zobaczyć jak wygląda gra planszowa, kliknij na obrazek koło newsa, by powiększyć zdjęcie.

Przypomnijmy, że w 2003 roku ukazała się gra planszowa TR: Angel of Darkness, która nawiązywała do szóstej części gry komputerowej o tym samym tytule. Więcej o pierwszej planszówce znaleźć można w dziale Gadżety.24 stycznia 2010, by Mr Macphisto
Lara Croft dla Haiti
Lara Croft, Lech Wałęsa i Chuck Norris - co łączy tę trójkę? Haiti. Już w najbliższą środę sobowtóry znanych postaci pojawią się w jednym z warszawskich klubów, żeby wesprzeć ofiary niedawnego trzęsienia ziemi. Impreza u Tiffany'ego będzie zabawą połączoną ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel - zapowiadają organizatorzy. W ściągnięciu tłumów mają pomóc znane nazwiska. Poza tymi już wspomnianymi, na scenie pojawią się razem m.in. Elvis Presley, Freddie Mercury i Michael Jackson. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Polskiej Akcji Humanitarnej albo na Caritas.

Przez trzęsienie ziemi na Haiti zginęło co najmniej 150 tysięcy osób. Poszkodowanych jest około trzech milionów.21 stycznia 2010, by K@t
Lara znów wygrywa. Tym razem - za wygrywanie
Obecność Lary Croft w Księdze Rekordów Guinnessa przestała chyba być rzeczą niezwykłą. O jej kolejnych osiągnięciach pisaliśmy w zeszłym roku niejednokrotnie. Kolejny sukces pani archeolog ma bezpośredni związek z osławioną księgą. A tym sukcesem jest... największa liczba wpisów związanych z jedną postacią. W tegorocznej edycji Guinness World Records 2010 Gamer's Edition Lara króluje z aż sześcioma rekordami. No i dzięki temu, będąc m.in. „najpopularniejszą bohaterką gier na świecie”, spycha w cień inne znane postaci, w tym samego Mario.

Redaktor growej edycji Księgi Rekordów, Gaz Deaves przyznaje, że Lara Croft jest ucieleśnieniem wszystkiego co najlepsze w grach video, a nagrodzenie jej aż sześcioma rekordami tylko jest tego potwierdzeniem.14 stycznia 2010, by Mr Macphisto
Happy New Year? Konkurs nr 3 rozwiązany!
Mieliście całkiem sporo czasu na przeprowadzenie śledztwa kto podrzuca Larze wszystkie znajdźki w grze. Niektórzy wpadli na fałszywe tropy, inni nawet nikogo nie śledzili. Do zaskakującej prawdy dotarł Maciej Kuryluk z Kamienia Pomorskiego.

To, kto rozrzuca te wszystkie itemki zależy od okresu kiedy gramy. W okresie świątecznym robi to Święty Mikołaj, a w wielkanocny - oczywiście Zajączek. W czasie między tymi świętami w levelach wysadzane są powietrze skrzynki pełne apteczek i amunicji. Z własnego doświadczenia wiem, że bardzo często to rozwiązanie jest stosowane, jednak moja babcia (którą bardzo kocham) opowiadała mi, że gdy moja mama była mała, to została przyłapana na roznoszeniu apteczek w levelu The Great Wall (TR2).

Gratulujemy zwycięzcy tego konkursu, jak i zwycięzcom poprzednich. Nagrody już wyruszyły w pełną przygód podróż z Pocztą Polską. Oby przez śnieżyce czas wędrówki nie wydłużył się za bardzo, a same nagrody nie potrzebowały apteczek po dotarciu do celu ;-)