strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2009
31 stycznia 2009, by kluz_kaa
Umówiłbyś się na randkę z Larą Croft?
Młodzieżowy serwis internetowy Satellite opublikował listę siedmiu filmowych bohaterów, z którymi brytyjskie nastotalki najchętniej umówiłyby się na randkę.

Oczywiście wśród znanych postaci nie mogło zabraknąć heroiny Lary Croft, gwiazdy dwóch filmów kinowych oraz dziewięciu gier. Lara zajęła ostatnie, siódme miejsce w rankingu. Wyprzedzili ją m.in. Jack Sparrow, książę Eryk z "Małej Syrenki" czy też zwycięzca sondażu - Harry Potter.30 stycznia 2009, by Boone
Rola Lary Croft nie dla Megan Fox
Informacja o zastąpieniu przez Megan Fox Angeliny Jolie w trzecim obrazie o przygodach Lary Croft wywołała falę dyskusji na wielu internetowych serwisach filmowych.

Obecnie po kilku dniach od pojawienia się tej informacji zdaje się, że sprawa została wyjasniona, jak podaje zagraniczny filmowy serwis cinematical.com. W związku z całym zamieszaniem skontaktowano się z osobami bezpośrednio związanymi z aktorką, które potwierdziły mediom informację jakoby Megan Fox nie była obecnie związana w żaden sposób z zapowiadaną produkcją.

Zatem czy jednak Angelina Jolie zgodnie z wolą fanów serii pojawi się ponownie na srebrnym ekranie jako Lara Croft? Stay tuned.28 stycznia 2009, by K@t
Tomb Raider Movie 3 oficjalnie
Serwis The Hollywood Reporter podał właśnie szczegółowe informacje dotyczące kolejnego filmu z Larą Croft. Nowiny zbiegły się w czasie z plotkami na temat odtwórczyni roli głównej bohaterki, o których pisaliśmy niedawno.

Według podanych informacji za film odpowiada wytwórnia Warner Bros, która po wykupieniu w grudniu 19,92% akcji Eidosa, stała się również współwłaścicielem praw do ekranizacji (kontrakt z Paramount Pictures wygasł wcześniej). Studio oficjalnie potwierdziło, że na producenta filmu został wyznaczony Dan Lin, obecnie producent wykonawczy obrazu Terminator: Ocalenie, wcześniej zaangażowany w takie produkcje, jak 10,000 B.C, czy Aviator. Oprócz Lina przy filmie pracować będzie Stephen Gilchrist, jako koproducent oraz Ian Livingstone z Eidosu, jako producent wykonawczy.

Film miałby stanowić odrębną historię, niezwiązaną z poprzednimi obrazami i prezentować zupełnie nowe spojrzenie na Larę Croft, przedstawiając jej młodość, miłość oraz największego wroga.

W dalszym ciągu nie wiadomo kto ponownie wcieli się w postać pani archeolog (do zadania typowano nawet Rhonę Mitrę, która informacjom zaprzeczyła), ani też kto stanie za kamerą obrazu. Biorąc pod uwagę spore zainteresowanie można się spodziewać, że wkrótce ujrzymy więcej informacji.26 stycznia 2009, by K@t
Co z tym filmem?
W ostatnim czasie sieć została zalana falą plotek na temat kolejnej odsłony filmu Tomb Raider. Trzecia z kolei ekranizacja przygód Lary Croft jest w planach od dawna, o czym świadczy chociażby fakt wynajęcia przez wytwórnię Paramount scenarzysty. Przedmiotem dyskusji jest jednak odtwórczyni roli głównej bohaterki. Angelina Jolie, która zagrała w dotychczasowych dwóch odsłonach, nie sprawia wrażenia zainteresowanej projektem mimo, że jakiś czas temu przyznała, iż nie widzi przeszkód w ponownym wcieleniu się w postać sławnej pani archeolog. Jej kolejne ciąże i dość ambitne plany w kwestii poszerzania rodziny sprawiły jednak, że fani poważnie zaczęli się zastanawiać nad ewentualną następczynią aktorki. Na języki wszystkich trafiła Megan Fox, 23 letnia Amerykanka znana głównie z roli w filmie Transformers. Informacja o jej udziale w kolejnym filmie, pomimo braku jakiegokolwiek potwierdzenia, wywołała burzę - dla jednych Fox to idealna następczyni Angeliny Jolie, dla drugich zdecydowanie zbyt młoda i mało doświadczona aktorka, która nijak pasuje do silnej osobowości Lary Croft.

Należy jednak pamiętać, że nikt oficjalnie Jolie nie skreślił, a ona sama także nie zajęła jasnego stanowiska w sprawie kolejnego filmu. Sam obraz nie został nawet zapowiedziany i pozostaje jedynie w sferze odległych planów.

O wszystkich potwierdzonych faktach będziemy informować na bieżąco.

Ostatni film - Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia miał premierę w 2003 roku. Po więcej informacji zapraszamy do naszego działu.24 stycznia 2009, by Boone
TR: Underworld - scenariusz roku?
Nominacje dla najlepszych scenariuszy roku ogłoszone. Dodajmy - najlepszych scenariuszy gier video. Wśród kandydatów do tytułu nie zabrakło Tomb Raider: Underworld, którego historię wymyślił Eric Lindstrom i Toby Gard. Żeby dodać historii smaczku, warto wspomnieć, że Lindstrom został dwa tygodnie temu wyrzucony z pracy. A razem z nim, 29-ciu innych członków ekipy odpowiadającej za TRU.

Pozostałe gry nominowane do nagrody to C&C: Red Alert 3, Dangerous High School Girls in Trouble!, Fallout 3 i Star Wars: The Force Unleashed.

Wyniki plebiscytu poznamy 7 lutego.23 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Dziś premiera TRU na PS2!
Tomb Raider: Underworld w wersji na PlayStation 2 trafił dziś do sklepów. Ale nie na całym świecie - premiera gry będzie odbywała się stopniowo. Płytki już leżą na półkach w Wielkiej Bryatnii, Włoszech i krajach Beneluksu. W drugiej kolejności pojawią się w krajach skandynawskich. Tamtejsi posiadacze konsoli Sony będą mogli zagrać w najnowszą część przygód Lary Croft już w poniedziałek. Potem, 30 stycznia, grę dostaną fani z Francji, Niemiec i Hiszpanii. Do Polski TRU na PS2 dotrze w lutym. Najdłużej będą musieli czekać gracze z USA. Doczekają się dopiero w marcu.23 stycznia 2009, by Cenega Poland
DLC ma oficjalne daty
Jako partner firmy Eidos w Polsce, Czechach i na Słowacji, z przyjemnością informujemy, że pierwszy z dwóch dodatków do gry Tomb Raider: Underworld o podtytule Beneath the Ashes dostępny będzie do pobrania poprzez usługę Xbox Live Marketplace już 10 lutego 2009. Drugi z dodatków – Lara’s Shadow – pojawi się na XBL 10 marca.

Obydwa dodatki zostały zaprojektowanie specjalnie na potrzeby nowego scenariusza. Beneath the Ashes poprowadzi Larę przez zgliszcza Rezydencji Croftów, gdzie dzielna pani archeolog odkryje niezliczone kilometry ukrytych podziemi, oraz krypty strzegące śmiercionośną moc. Pakiet zawierać będzie także sześć nowych strojów dla Lary oraz da możliwość zdobycia dodatkowych 125 punktów w systemie Achievements.

Silnik graficzny Crystal Dynamics pozwolił na stworzenie niezwykle realnego świata, oraz opracowanie bardziej realistycznych i intuicyjnych umiejętności postaci, które niejednokrotnie uratują dzielną panią archeolog z pułapek i potyczek z przeciwnikami. Ruchy Lary zostały też po raz pierwszy opracowane za pomocą technologii motion capture i wyglądają na niewiarygodnie naturalne. Ponadto, realizmu dodadzą liczne efekty pogodowe, mające wpływ na zachowanie oraz wygląd postaci i lokacji.18 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Przymiarki do przejęcia
Eidos Interactive poinformował w oficjalnym komunikacie, że dostał propozycję przejęcia firmy. Stało się to po wielkim spadku akcji wydawcy - ich wartość obniżyła się o 34%. To z kolei efekt niezadowalającej sprzedaży Tomb Raider: Underworld i obniżenia prognoz przychodów na koniec trwającego roku fiskalnego.

"Chcielibyśmy podkreślić, że rozmowy są w bardzo wczesnym stadium. Co za tym idzie, nie ma żadnej gwarancji, że jakiekolwiek działania zostaną ostatecznie podjęte." - czytamy w oświadczeniu.

Póki co, nie wiadomo kto zainteresował się brytyjskim wydawcą. Tradycyjnie już, podejrzewane są o to Ubisoft i Electronic Arts. Mówi się też o tym, że to Time Warner ma zamiar znacząco zwiększyć swoje udziały w spółce. Informacje o przejęciu już spowodowały wzrost akcji Eidosa o 23%.16 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Tomb Raider dla dorosłych?
Mamy dalszy ciąg przypuszczeń, przecieków i koncertu życzeń odnośnie zmian w kolejnych Tomb Raiderach. Tym razem z informacjami przychodzi MTV Multiplayer. Serwis ten twierdzi, że gracze już niedługo będą mogli zobaczyć Larę Croft w wersji tylko dla dorosłych. Według tych zapowiedzi, kolejna część serii miałaby zostać przygotowana w taki sposób, żeby otrzymała status tytułu dla dojrzałych graczy. Ocena M - Mature (według systemu oznakowań w USA) teoretycznie zmniejsza ilość potencjalnych odbiorców. W praktyce jednak nic tak nie działa na młodego człowieka, jak ograniczenie "18+".

Zmiany w serii mają zostać wprowadzone na skutek niezadowalającej Eidosa sprzedaży ostatniej części gry. Tomb Raider: Underworld do końca ubiegłego roku kupiło 1,5 miliona graczy na całym świecie. Czy piersi Lary znów uratują serię? Czas pokaże całą, nagą prawdę.15 stycznia 2009, by Mr Macphisto
DLC za 6 dni... chyba
Długo oczekiwane i opóźnione dodatki do Tomb Raider: Underworld wreszcie się pojawią. Jako pewna data premiery podawany jest 21 stycznia, czyli najbliższa środa. Tomb Raider Expansion Token Pack ma kosztować $19.99. To niecałe 70 PLN. Cena sugeruje, że Eidos odstąpił od pomysłu wydania dwóch osobnych dodatków. Najprawdopodobniej oba bonusowe levele pojawią się jako zestaw. Nie jest to jednak pewna informacja. Wydawca nie udziela w tej sprawie oficjalnych danych. Co za tym idzie - o wszystkim przekonamy się w środę.

Trzeba przyznać, że taka dezinformacja na pewno nie zwiększy ilości kupujących. A ktoś tu ostatnio narzekał na słabą sprzedaż...14 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Lara na przecenie i z dodatkami
Cenega podbija sprzedaż nowego Tomb Raidera. Do zakupów ma zachęcać nowa akcja promocyjna. Osoby, które do końca stycznia kupią TR: Underworld w sklepie wydawcy, mogą liczyć na specjalne bonusy. Za sam zakup, można dostać limitowaną koszulkę z motywem z gry. Dodatkowo, dla pierwszych 30-tu osób, które zarejestrują zakup w Kompanii Graczy, przygotowano zdjęcia z autografem Alison Carroll (jako Lary Croft oczywiście).

Ale to nie wszystko. Od dziś, Tomb Raider: Underworld na PC w sklepie Cenegi kosztuje 69,90. Obniżka cen objęła też wersje na PS3 i Xboxa360 - tutaj za obie wersje trzeba zapłacić 169 PLN. W ramach promocji - wysyłka gratis.

Trzeba przyznać, że akcja jest ciekawa. Szkoda tylko, że szansy na takie bonusy nie dostali najwięksi fani, którzy zamawiali grę jeszcze przed premierą. Niemniej jednak, jeśli ktoś z Was jeszcze nie zdecydował się na zakup tego tytułu - zapraszamy do sklepu Cenega Poland.13 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Przerobią Larę Croft
Mając na uwadze malejącą popularność Lary Croft w Stanach Zjednoczonych, Eidos podjął zdecydowane działania. Bohaterka Tomb Raidera musi zostać odmieniona. Wydawca postanowił, że trzeba się przyjrzeć wyglądowi postaci, jak i samej rozgrywce. Teraz oba elementy mają zostać w większej mierze nakierunkowane na kobiety. Nie bez znaczenia przy podejmowaniu tej decyzji były wyniki sprzedaży Tomb Raider: Underworld. Przypomnijmy - do końca 2008 roku na całym świecie sprzedało się półtora miliona egzemplarzy gry. Wynik jest niezły, ale dla Eidosa niezadowalający.

"Przy tworzeniu kolejnej części musimy dokładnie przyjrzeć się dosłownie wszystkiemu. Popatrzcie na Batmana. Ta postać przeszła ogromną zmianę, i to z jakim sukcesem" - powiedział Robert Brent z Eidos Interactive.

Między innymi ze względu na sprzedaż TRU, wydawca musiał skorygować prognozy swoich dochodów. Teraz spodziewa się, że obecny rok fiskalny zakończy się dochodami na poziomie 160 - 180 milionów funtów, a nie nawet 200, jak wcześniej zapowiadano.11 stycznia 2009, by Mr Macphisto
30 osób na bruku
30 osób do tej pory zatrudnionych w Crystal Dynamics, straciło pracę. Do zwolnień doszło po ogłoszeniu przez Eidos Interactive niezadowalającej sprzedaży Tomb Raider: Underworld.

Oficjalnie wydawca decyzję uzasadnia tak: "Postanowiliśmy zwiększyć w Crystal Dynamics skupienie na marce Tomb Raidera. Niestety, konsekwencją tego jest redukcja liczby zatrudnionych osób." Bez sensu? Owszem. Ale to nie pierwsze działania tego wydawcy, które tłumaczone są w równie niejasny sposób. A można było napisać wprost, tak jak zrobił to Midway, Electronic Arts czy Aspyr - zwolnienia spowodowane są sytuacją finansową firmy. A to z kolei wina obecnej sytuacji na światowym rynku.

Przypomnijmy - na całym świecie, do końca 2008 roku, sprzedano półtora miliona egzemplarzy Tomb Raider: Underworld. Jest to całkiem niezły wynik. Pytanie tylko, jaka liczba sprawiłaby, że Eidos uznałby ją za sukces.10 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Eidos niezadowolony ze sprzedaży TRU
Wirtualne Imperium Gier: "Firma Eidos poinformowała, że najnowsza część przygód Lary Croft, opatrzona tytułem Tomb Raider: Underworld, sprzedała się w ilości 1,5 miliona egzemplarzy. Gdybyśmy mówili o średnio kojarzonej marce - wynik ten wydawać by się mógł całkiem przyzwoitym, jednak jak na pannę Croft jest on dosyć słabym osiągnięciem.

Eidos taki a nie inny los Underworlda zwala na obecny kryzys gospodarczy i otwarcie przyznaje, że półtora miliona sprzedanych pudełek z grą nie satysfakcjonuje i jego.

"W naszym globalnym wyniku sprzedaży do 31 grudnia ubiegłego roku, Tomb Raider: Underworld osiągnął pułap 1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy, co jest wynikiem poniżej naszych oczekiwań. Szczególnie niską sprzedaż zanotowaliśmy w Ameryce Północnej, a kontynent ten - jak wiadomo - boryka się z problemami ekonomicznymi" - przeczytać możemy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Firma upatruje swoich nadziei w produkcji Batman: Arkham Asylum, która zadebiutuje w tym roku i miejmy nadzieję, dostarczy nam wielu niesamowitych emocji."7 stycznia 2009, by Mr Macphisto
Alison chce zdjęć?
W jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, Alison Carroll zasugerowała, że fani powinni dawać jej swoje zdjęcia.

Faktycznie, już na spotkaniu w Polsce organizatorzy podkreślali, że modelka jest wolna. Ona sama doliczyła się siedmiu propozycji zamążpójścia. I to tylko podczas trasy promującej Tomb Raider: Underworld. Niestety, tournee było na tyle długie i wyczerpujące, że Alison nie pamięta już ludzi, którzy oferowali pomocną dłoń.

"Ciągle dostaję te małe karteczki. Na szczęście w kaburach mam małe kieszonki, w których mogę wszystko chować. Liściki są w różnych językach. A tak naprawdę, powinni mi dać najzwyklejsze w świecie zdjęcie. Przecież widuję tyle osób... w ten sposób mogłabym ich zapamiętać."

Najwyraźniej nasza Lara Croft szuka kogoś na nowy rok. Niemniej jednak, powyższa wypowiedź pojawiła się na łamach The Sun... więc tak naprawdę Alison mogła po prostu poprosić o kawę. A reszta? Reszta przypadkiem dopisała się sama.5 stycznia 2009, by kluz_kaa
Noworoczna wyprzedaż Cenegi
Cenega Poland obniża cenę Tomb Raider: Anniversary w Edycji Kolekcjonerskiej. I to nie byle jak - teraz za grę trzeba zapłacić o 110zł mniej. Oznacza to, że rozszerzone wydanie urodzinowego Tomb Raidera można nabyć już za 49,90zł. Trzeba przyznać, że oferta jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza biorąc pod uwagę zawartość wydania. Przypomnijmy: poza TRA w polskiej wersji językowej, znajduje się tam również płyta DVD z filmem podsumowującym dziesięciolecie serii, oraz soundtrack na osobnym CD.

Płytkę ze ścieżką dźwiękową można znaleźć też w reedycji Anniversary, w serii Super$eller. Warto jednak mieć na uwadze, że wydanie to kosztuje teraz tyle samo co oryginalna Edycja Kolekcjonerska. Co więcej, nie zawiera trzeciego dysku, czyli opisanego wcześniej DVD.3 stycznia 2009, by K@t
Underworld jedną z najlepszych gier 2008
Serwis Eurogamer ogłosił swoją listę Top 50 Games of 2008. Na zestawienie trafiło 50 pozycji ze wszystkich platform sprzętowych; najnowsza odsłona serii Tomb Raider znalazła się na miejscu 19. Underworld prześcignął tym samym takie tytuły jak Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, czy Mass Effect. W pierwszej trójce uplasowały się Fable 2, Fallout 3 oraz Little Big Planet.

Redaktorzy serwisu argumentują pozycję TRU bardzo dobrym rozwinięciem idei Core przez Crystal Dynamics. Eksploracja, zagadki, przygoda - to znaki rozpoznawcze serii, dzięki którym Tomb Raider: Underworld jest jej najlepsza częścią, nawet pomimo niedoróbek czy licznych porównań do podobnego w założeniach Uncharted.

TR: Underworld w wersji na PC, PS3, Xbox 360, Wii i DS dostępny jest w Polsce od 28 listopada ubiegłego roku. Po więcej informacji zapraszamy do naszego działu.2 stycznia 2009, by Cenega Poland
TRU na PS2 w Polsce w lutym
Jako partner firmy Eidos w Polsce, Czechach i na Słowacji, z przyjemnością informujemy o zbliżającej się wielkimi krokami premierze gry Tomb Raider: Underworld na konsole PlayStation 2. Gra dostępna jest już na PC w wersji z polskimi napisami na komputery, oraz w oryginalnej, angielskiej wersji językowej na konsole nowej generacji Xbox360, Playstation®3, Nintendo Wii oraz DS.

Akcja gry toczy się po wydarzeniach znanych z Tomb Raider: Legend. Lara Croft wyrusza w czeluście znanego z Nordyckich legend świata Podziemi, poszukiwaniu mistycznego artefaktu – Młota Thora, źródła potężnej, zapomnianej mocy, mogącej niszczyć światy i cywilizacje. Poza nowymi umiejętnościami bojowymi, Lara korzysta też z najnowocześniejszego sprzętu jak sonar, hak czy motocykl terenowy.

Więcej informacji o grze znajdziecie w naszym dziale TR: Underworld.