strona główna // forum // chat // kontakt // dodaj do ulubionych // ustaw jako startową


Powrót do Archiwum

STYCZEŃ 2007
31 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Inventory TRA
Eidos Interactive opublikował dziś kolejnego screena z Tomb Raider Anniversary. Tym razem zaprezentowano omawiane już wcześniej pierścieniowe menu. Obrazek w wysokiej rozdzielczości możecie zobaczyć w naszym dziale TRA.

Premiera gry zapowiadana jest na kwiecień tego roku.30 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Rozwiązanie konkursu
Znamy już zwycięzców naszego konkursu zorganizowanego wspólnie z firmą Cenega Poland, polskim wydawcą gier z serii Tomb Raider.

Pytaliśmy Was o dokładną datę startu naszego serwisu. Poprawna odpowiedź to oczywiście 28 grudnia 2002, sobota.

Nagrody otrzymują:
Paweł Wesołowski
Piotr Zembrowski
Marcin Nowak

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkich zapraszamy do częstego odwiedzania naszego serwisu i wypatrywania kolejnego konkursu!30 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Action Adventure poniżej oczekiwań
Bright Things, wydawca gry Tomb Raider - The Action Adventure, opublikował dziś informacje, z których wynika, że przygody Lary Croft dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD sprzedały się do tej pory poza Stanami Zjednoczonymi w ilości około 40.000 egzemplarzy.

"Poziom sprzedaży nie jest tak wysoki jak chcieliśmy, ale razem ze wsparciem jakie otrzymaliśmy przy dystrybucji, pokazuje on, że na rynku jest miejsce dla tego typu gier" - mówią przedstawiciele firmy. Liczą oni przy tym na sprzedaż większej ilości egzemplarzy w czwartym kwartale 2007 roku, kiedy to planowana jest reedycja tego wydawnictwa.

Tomb Raider - The Action Adventure jest adaptacją TR - The Angel of Darkness przeznaczoną dla stacjonarnych odtwarzaczy DVD. Gracz steruje bohaterką za pomocą pilota. Do tej pory gra nie trafiła na polski rynek.29 stycznia 2007, by Mr Macphisto (thx: K@t & FreakMatek!)
Kolejna Lara w Polsce
W lutym na polski rynek wejdzie kolejna figurka Lary Croft. Tym razem, za sprawą sklepu Aliens Group, mamy możliwość zakupu posążka o wyskokości 18 cm, nawiązującego do Tomb Raider Legend.

Oto opis przygotowany przez sprzedawcę: "Czołowa amerykańska Farbyka snów - Producent Figurek postaci z filmu,muzyki wydał serię Player Select która wzbudza wiele emocji wśród kolekcjonerów. Bohateriami serii są postacie najbardziej hitowych gier na świecie. A są to [...] Lara Croft z Tomb Raider Legend, Hitman z Hitman Blood Money i Kain z Legacy of Kain. Jednym słowem, legendy świata gier! [...]".

Cena: 65zł. Zakupu mozna dokonać pod tym adresem.

UPDATE (29.01)
Poza omówioną powyżej figurką, Aliens Group od lutego udostępni polskim fanom także Larę w wersji bytyjskiej. Możecie ją zobaczyć i kupić tutaj. Cena: 65zł.28 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Gorące PSP
Serwis PSP Fanboy przygotował listę dziesięciu najgorętszych przedstawicielek płci pięknej pojawiających się w grach na przenośną konsolę Sony. Oczywiście w zestawieniu nie zabrakło Lary Croft, która zajęła 7. miejsce. Przed bohaterką Tomb Raidera znalazły się między innymi Sakura ze Street Fighter Alpha i Eva z Metal Gear Solid: Portable Ops.27 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Przypomnienie o konkursie +nowy render!
Przypominamy, że to już ostatnie dni aby wziąć udział w naszym konkursie zorganizowanym wspólnie z firmą Cenega Poland, wydawcą gier z serii Tomb Raider w Polsce. Aby zdobyć nagrody, którymi są Tomb Raider Legend + zegarek (I nagroda), Tomb Raider - The Angel of Darkness + zegarek (II nagroda) oraz zegarek z motywem z TRL (III nagroda) należy odpowiedzieć na proste pytanie: Jaki dzień którego roku uznawany jest za moment startu naszego serwisu? Dodaj jaki to dzień tygodnia (przykładowa odpowiedź: 22 stycznia 2007, poniedziałek). Na odpowiedzi czekamy jeszcze przez dwa dni pod adresem worldof@wp.pl.

Przy okazji, po raz kolejny w ostatnich dniach prezentujemy Wam premierowy materiał z nadchodzącego Tomb Raider Anniversary. W naszym dziale poświęconym tej grze znajdziecie premierowy render z Larą Croft w roli głównej.24 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Premierowe screeny
W dziale Tomb Raider Anniversary jako pierwsi na świecie prezentujemy Wam dziś dwa premierowe screeny z nadchodzącej gry. Fragment jednego z nich pojawił się wczoraj w internecie, jednak był on w niskiej jakości. U nas możecie już dzisiaj zobaczyć całość w naprawdę wysokiej rozdzielczości.

Przy okazji przypominamy dzisiejszą wiadomość - premierę TRA zapowiedziano na kwiecień tego roku.

24 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Anniversary w kwietniu
W opublikowanym właśnie raporcie SCi Entertainment Group poinformowano, że oczekiwany Tomb Raider Anniversary trafi do sprzedaży w kwietniu tego roku. Zgodnie z zapowiedziami, gra zostanie wydana na PC, PS2 i PSP.

Oświadczenie to oznacza, że producent wyrobił się w zakładanym wcześniej terminie, ogólnikowo określanym jako wiosna 2007. Co więcej, coraz częściej pojawiają się plotki mówiące o tym, ze gra tak naprawdę jest już gotowa, a redaktorzy niektórych pism mieli okazję się z nią zapoznać. Niestety, póki co nie możemy potwierdzić tych informacji.22 stycznia 2007, by Mr Macphisto
WoTR oficjalnie! KONKURS!
Komunikat Cenega Poland: "Jako wyłączny partner firmy Eidos Interactive Polsce, mamy przyjemność poinformować, że że w dniu dzisiejszym, serwis LaraCroft.pl otrzymał miano Oficjalnego Serwisu serii gier Tomb Raider w Polsce. Z tej okazji zapraszamy do odwiedzenia strony i wzięcia udziału w konkursie poświęconym naszej ulubionej bohaterce. Serwis LaraCroft.pl istnieje już od ponad 4 lat i z pewnością będzie się nadal rozwijał bardzo dynamicznie, a współpraca z oficjalnym wydawcą gier z tej serii przyniesie wiele korzyści. Życzymy udanych odwiedzin i zapraszamy wszystkich fanów serii TR!"

Zgodnie z zapowiedzią, przygotowaliśmy dla Was z tej okazji konkurs. Aby zdobyć nagrody, którymi są Tomb Raider Legend + zegarek (I nagroda), Tomb Raider - The Angel of Darkness + zegarek (II nagroda) oraz zegarek z motywem z TRL (III nagroda) należy odpowiedzieć na proste pytanie: Jaki dzień którego roku uznawany jest za moment startu naszego serwisu? Dodaj jaki to dzień tygodnia (przykładowa odpowiedź: 22 stycznia 2007, poniedziałek). Na odpowiedzi czekamy pod adresem worldof@wp.pl do 29 stycznia.5 stycznia 2007, by Mr Macphisto
Reedycja Tomb Raider Movie
Paramount Pictures zaprezentowało projekt graficzny opakowania w jakim sprzedawane będą reedycje filmów z serii Tomb Raider. Dlaczego liczba mnoga? Nowe wydania będzie mozna kupić w dwóch opcjach. Oba filmy osobno, w nowych opakowaniach ze spójną szatą graficzną, lub zestaw - Tomb Raider Collection.

Wydawnictwo trafi do sklepów 13 kwietnia 2007.

Nie wiadomo na razie nic na temat premiery w Polsce, jednak należy pamiętać, że w naszym kraju box z dwoma filmami trafił do sprzedaży już dwa lata temu. Niestety jednak, nie było to żadne specjalne wydanie, a jedynie dwa osobne filmy połączone ze sobą kartonikiem.